با ۴۵۰ هزارتومان خرید از ما سمپل اسانس لوندر هدیه بگیرید

محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo
سوالی دارید؟
سوالی دارید؟
منافذ و لایه‌بردارها
خرید روغن هسته انگور ارگانیک

تاثیر روغن های گیاهی بر روی منافذ پوست

منافذ پوست سوراخ های ریزی بر روی پوست می باشند که از طریق آنها چربی و عرق از غدد مربوطه خود به سطح پوست راه پیدا می کنند. در واقع دو نوع منفذ پوستی وجود دارد یک نوع منفذ پوستی برای چربی که به آن فولیکول مو هم گفته می شود و یک نوع منفذ برای عرق که بسیار ریز می باشد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که عواملی مانند افزایش سن و ژنتیک بر روز اندازه منافذ پوستی اثر می گذارند. ولی در کنار اینها رعایت نکردن بهداشت، تاثیر مهمی بر روی مسدود شدن منافذ پوستی می گذارد. رعایت نکردن بهداشت یعنی توجه نکردن به مراقبت های روزانه از پوست که باعث می شود منافذ پوستی توسط چربی، سلول های مرده پوست و کثیفی ها مسدود شده و منافذ بزرگتر بنظر برسند.

چربی که از منافذ پوستی ترشح می شود سبوم نامیده می شود که میزان ترشح آن با توجه به جنس (در مردان بیشتر از زنان) ، عوامل هورمونی (مانند قاعدگی) متفاوت می باشد. هرچه میزان تولید سبوم در بدن شما بیشتر باشد منافذ پوستی شما نیز بزرگتر دیده می شود. برای مراقبت از پوست باید بدانیم بعضی از روغن ها بخاطر داشتن نسبت خاصی از اسیدهای چرب برای پوست های چرب مفید هستند در حالیکه بعضی دیگر باعث بسته شدن منافذ پوست می شوند.

تعدادی از روغن ها از بسته شدن منافذ پوست جلوگیری می کنند و کمک می کنند که پوست از چربی اضافه و آکنه خلاص شود. این روغن ها باعث می شوند که پوست تنفس کرده و مرطوب باقی بماند همچنین برای تمام انواع پوستها (از پوست خشک تا پوست چرب) نیز مناسب می باشند. روغن های غیر کومدوژنیک (غیر جوش زا) دارای ترکیبات ضد التهابی و همچنین حاوی آنتی اکسیدانها، ویتامین ها و اسیدهای چرب ضروری ماند اسید لینولئیک می باشند که این روغن ها را هم برای استفاده بصورت تنها و هم به عنوان یکی از ترکیبات موجود در محصولات مراقبت از پوست بسیار سودمند و مفید می کند. اسیدلینولئیک اسید چرب ضروری هست که بدن قادر به ساخت آن نیست و باید از منبعی خارج از بدن برای بدن تامین شود. این اسید چرب کمک می کند که غدد چربی چسبناک و سخت نشوند، زیرا زمانی که غدد چربی پوست شما چسبناک شوند باعث بسته شدن منافذ پوستی می شوند. به همین دلیل روغن هسته انگور با داشتن مقادیر بالای لینولئیک اسید برای کسانی که پوست چرب و منافذ پوستی بسته دارند بسیار مفید می باشد.

در اینجا طرز تهیه چند سرم و روش سودمند برای پاکسازی منافذ بسته پوست از چربی و آلودگی و جمع کردن منافذ را ببینیم:

سرم روغن هسته انگور

- 3 قاشق غداخوری روغن هسته انگور

- 5 قطره روغن سرو

- 5 قطره روغن مر

این سه روغن را با هم ترکیب کرده و هرشب قبل از خواب روی صورت تمیز بمالید.

ماسک روغن هسته انگور

- 4-2 قاشق غذاخوری روغن هسته انگور

- 1 قاشق غداخوری نمک دریا

این دو را با هم مخلوط کنید و بر پوست صورت خود ماساژ بدهید و اجازه بدهید این ماسک برای 5 دقیقه بر روی پوست شما بماند سپس این ماسک را با یک حوله گرم و مرطوب از روی صورت خود پاک کنید.

تمیز کننده پوست صورت با روغن درخت چای

- 4/1 فنجان سرکه طبیعی سیب

- 5 قطره روغن درخت چای

- 5 قطره روغن اسطوخودوس

- 1 قاشق غذاخوری روغن جوجوبا

- نیم فنجان گلاب

تمام این مواد را به سرکه طبیعی سیب اضافه کرده و بخوبی با هم ترکیب کنید وصورت خود را روزی یک یا دوبار با این محلول تمیز کننده درخت چای بشویید تا منافذ پوستتان عمیقا تمیز شوند.

تونر روغن رزماری و روغن مریم گلی

- 60 میلی لیتر آب مقطر در یک ظرف که قابلیت اسپری کردن دارد بریزید

- 3 قطره روغن اسانسی رزماری

- 3 قطره روغن اسانسی مریم گلی

این مواد را ترکیب کرده و این ترکیب را بر روی پوست تمیز اسپری نمایید تا باعث ایجاد تعادل بر غدد چربی شما شود. این محلول را در جای خشک و خنک نگهداری نمایید.

سرم روغن میوه نسترن

- 1 قاشق غذاخوری روغن میوه نسترن

- 10قطره روغن اسطوخودوس

این روغن ها را ترکیب کرده و هرشب 2 تا3 قطره از این ترکیب را بر پوست تمیز ماساژ بدهید.

ماسک خاک رس فرانسوی

- 2-1 قاشق غذاخوری خاک رس فرانسوی

- گلاب به اندازه کافی

این دو را با هم ترکیب کرده سپس آن را بر روی پوست صورت تمیز خود بگذارید و اجازه بدهید که خشک شود زمانیکه خشک شد با آب آن را از صورتتان بشویید. اینکار را هفته ای یکبار انجام دهید.

استفاده از روغن جوجوبا

فقط کافیه مقداری از این روغن را روزانه بر روی نواحی از پوست که مدنظرتان هست ماساژ بدهید. نیازی نیست این روغن با روغن دیگری ترکیب شود یا با آن ماسک درست کنید چون می توانید به تنهایی از این روغن برای پوست خود استفاده نمایید.

بخار صورت با روغن ریحانظرفی را از آب پر کرده و آن را به جوش بیاورید سپس از حرارت برداشته و در سطح صافی بگذارید. یک یا دو قطره روغن اسانسی ریحان به آن اضافه کنید. صورت خود را به ظرف نزدیک کنید و بر روی سر خود حوله ای بگذارید تا بخارات آن را بر پوست صورتتان احساس کنید. بعد از 5 الی 10 دقیقه صورت خود را با اب ولرم و صابون غیر معطر بشویید.
خرید روغن سرو ارگانیک

مقالات مرتبط

TEST candle
جست و جو
دسته بندی
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید