با ۴۵۰ هزارتومان خرید از ما سمپل لیمو + آرگان هدیه بگیرید

محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo سوالی دارید؟
ایکون یوگا و مدیتیشن
تاریخ انتشار
به قلم نارین‌گل
خرید روغن لیمو ارگانیک

آموزش یوگا در خانه

یوگا در خانه

یوگا در خانه زمان زیادی از شما نمی‌گیرد، هزینه‌ای ندارد و موجب افزایش قدرت بدنی و شادابی شما در طول روز می‌شود. در ادامه به بررسی فواید یوگا در خانه ، آموزش حرکات آن و بهترین زمان انجام آن می‌پردازیم.

فواید یوگا در خانه

ورزش یوگا ازجمله ورزش‌های بسیار مفید و کارساز است که اگر افراد روزانه فقط 15 دقیقه برای آن زمان بگذارند می‌توانند نتایج شگفت‌انگیزی بگیرند. سؤالی که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آید این است که یوگا درمانی چیست؟ یوگا درمانی روشی فوق العاده است برای درمان بیماری‌های مختلفی که ممکن است برای افراد پیش آید. فواید ورزش یوگا بسیار متعدد است که در ادامه به بررسی چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

  1. کاهش استرس و بیماری‌های روحی: بیماری‌های روحی روزبه‌روز رو به افزایش است. شما می‌توانید با ورزش یوگا بیماری‌های روحی خود را درمان کنید. مطالعات زیادی در این مورد انجام شده و نتایج مثبتی داشته است که نشان می‌دهد یوگا در خانه می‌تواند جایگزین قرص‌های شیمیایی آرام‌بخش باشد. در هنگام انجام یوگا بهتر است که از روغن لیمو سنگی و روغن ترنج در فضا استفاده کنید، چرا که این رایحه ضد استرس، شادی آور و انرژی زا است.
  2. کاهش کمردرد: افرادی که در شغل‌های حساس مشغول‌اند و یا حتی کارمندان ممکن است از کمردرد رنج ببرند. یوگا درمانی در منزل نقش مؤثری در جلوگیری از کمردرد و بهبود آن داشته باشد.
  3. کاهش وزن: بسیاری از افراد تصور می‌کنند برای کاهش وزن باید تمرینات طاقت‌فرسا انجام دهند، درحالی‌که این‌طور نیست. یوگا می‌تواند کمک زیادی در کاهش وزن افراد داشته باشد. البته افراد برای بهره‌مندی از این مزیت باید به‌صورت پیوسته این ورزش را انجام دهند.

یوگا در خانه و آرامش ذهنی

یوگا قدمتی 5 هزارسال دارد و اولین بار در هند انجام شد. یوگا در زبان هندی به معنای یکی شدن است. دلیل نام‌گذاری آن نیز این بوده است که این تمرینات باعث افزایش آرامش ذهن، روح و جسم می‌شود. تمرینات یوگا باعث افزایش تنفس و دریافت بیشتر اکسیژن در مغز می‌شود. برای بهبود تنفس در هنگام ورزش یوگا می‌توانید همزمان با حرکات یوگا از اسانس‌های مختلف همچون اسانس اکالیپتوس در فضا استفاده کنید.

یوگا و آرامش ذهن با استفاده از رایحه درمانی به دست می‌آید. استفاده از بخار اسانس اکالیپتوس برای از بین بردن ویروس‌های موجود در هوا کمک زیادی می‌کند. همچنین بعد از ورزش در خانه خصوصاً یوگا می‌توانید از اسانس لیموسنگی و اسانس علف لیمو به‌عنوان رایحه درمانی استفاده کنید تا اثر تمرین دو چندان شود. یوگا و رایحه درمانی به همراه هم می‌توانند اثرات فوق‌العاده‌ای داشته باشند. تمرینات یوگا به صورتی طراحی شده‌اند که درنهایت منجر به آرامش ذهنی در افراد می‌شود. بنابراین شما نیز در هنگام انجام حرکات نیز باید کمک کنید تا ذهنی آرام داشته باشید تا اثر تمرینات دوچندان شود.

آموزش یوگا در خانه

شما به‌راحتی می‌توانید آموزش یوگا در خانه را فرابگیرید. این تمرینات بسیار آسان و مؤثر است. نکته مهم در تمرینات یوگا این است که این حرکات به هیچ وسیله‌ی جانبی و هیچ هزینه‌ای نیاز ندارند و شما می‌توانید به‌راحتی ورزش یوگا را در خانه انجام دهید. حرکات اصلی یوگا در خانه به شکل‌های متفاوتی انجام می‌شود و هر حرکت عضلات خاصی را درگیر می‌کند. در ادامه به بررسی چند مورد از این حرکات می‌پردازیم.

  1. حرکات لگن: می‌توانید به پشت بر روی زمین دراز بکشید و با بالا بردن لگن خود برای 10 الی 15 مرتبه و در هر حرکت برای 15 ثانیه این کار را انجام دهید. دقت کنید که این حرکت باید با آرامش خاص و به‌صورت آهسته انجام شود.
  2. خم جلو نشسته: بر روی زمین بنشینید و پاهای خود را دراز کنید و سعی کنید تا به‌آرامی دست‌های خود را به پاهایتان برسانید. در این حرکت کمر، باسن و بازوها تحت‌فشار قرار می‌گیرد و می‌تواند حرکت بسیار مفیدی باشد.
  3. حرکت کبرا: بر روی شکم دراز بکشید و برای چند ثانیه سر و سینه‌ی خود را بالا بیاورید و این حرکت را چندین بار اجرا کنید.
  4. حرکت پلانک: بر روی شکم دراز بکشید و شانه‌هایتان را بالا نگه‌دارید و آرنج‌های دست خود را بر روی زمین بگذارید. این حرکت را برای 15 ثانیه ادامه دهید. پلانک یک تمرین چربی سوز است و به شما کمک می‌کند تا بهتر بایستید و بهتر بتوانید ژست بگیرید.
بهترین زمان تمرین یوگا در خانه

یکی از مهم‌ترین سؤالی که ممکن است برای افراد قبل از شروع تمرینات یوگا مبتدی در منزل پیش آید این است که در چه موقعی از روز آن را انجام دهیم؟

واقعیت این است که صبح قبل از صبحانه بهترین زمان برای ورزش یوگا در خانه است. اما این بدان معنا نیست که اگر زمان صبح را از دست دادیم در سایر زمان‌های روزانه نمی‌توانیم آن را انجام دهیم. زمان انجام تمرین یوگا به سبک زندگی افراد بستگی دارد. به‌عنوان مثال کارمندان اگر در ابتدای صبح زمان تمرین ندارند می‌توانند عصر مشغول به آن شوند. همچنین خانم‌های خانه‌دار در ساعاتی که فرزندانشان در مدرسه هستند می‌توانند حرکات مدیتیشین در خانه را انجام دهند. با مدیتیشن در ساعات ابتدایی صبح می‌توانید هوشیاری خود را افزایش دهید و روزی بسیار لذت‌بخش را آغاز کنید.

خرید روغن ترنج ارگانیک

مطالب این مقاله تا چه اندازه برای شما مفید بود؟


اگر پرسش یا نظری درباره این مطلب دارید، اینجا مطرح کنید

مقالات مرتبط

TEST candle
جست و جو
خانه
دسته بندی
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید