با ۴۵۰ هزارتومان خرید از ما سمپل اسانس لوندر هدیه بگیرید

محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo
سوالی دارید؟
سوالی دارید؟
درباره نارین گل

درمان گیاهی خارش و سرخی پوست

نامی غیر واقعی برای قرمزی پوست اوتریکاریا می باشد – که واژه ی لاتین گزنه مشتق شده است ، برای آشنایی با درمان گیاهی خارش پوست با ما همراه باشید

. علل خارش پوست

متنوع و شامل آلرژی ها یا محرک های درونی و بیرونی ،گرما یا سرمای زیاد ، داروها و آشفتگی های عصبی و هیجانی است . علاوه بر گیاهان ، افزودنی شیمیایی غذایی نیز ممکن است مقصر باشند . برخی پژوهشگران می گویند که بدترین افزودنی ها BHA و BHT هستند – این ترکیبات در بسیاری از مواد غذایی حاضر وجود دارند . پرهیز ، یا حداقل بررسی تمام رنگ ها و نگه دارنده های غذایی را توصیه می کنم . مواد غذایی ای که غالبا محرکند عبارتند از : الکل ، شکلات ، پنیر ، نرمتنان (سخت پوستان) دریایی ، تخم مرغ ، قهوه ، پرتقال و سایر مرکبات اسیدی و مرغ .

درمان گیاهی درمان گیاهی خارش پوست

گیاهان 1- مصرف خوراکی - یونجه - مدرهای گیاهی ، مخصوصا باباآدم ، کرفس ، قاصدک ، برای کمک به دفع محرک ها .

- رازک وشیرین بیان- برای دستگاه عصبی 2- استعمال خارجی گل ختمی ، گزنه ، گل راعی

از آشپزخانه - آب سیب یا گلابی - آب کرفس - یک قاشق چایخوری بی کربنات سدیم در آب ممکن است آثار واکنش آلرژیک ناگهانی را از بین ببرد . نوشیدن مقدار زیادی آب نیز ممکن است به دفع مواد محرک کمک کند . رژیم غذایی در موراد حاد فقط برای چند روز برنج و سبزی بخورید . عطر درمان - بخور بابونه - بخور گل راعی توجه : اگر منطقه وسیعی از پوست مبتلاست ، این عصاره ها را با آب رقیق کنید . همه ی درمان های با استعمال خارجی را با احتیاط به کار ببرید – زیرا ممکن است موجب بدتر شدن وضیعت شوند .

روش های پیشگیری:

روش های آرمش و مراقبه مخصوصا در مورادی که علت عصبی یا هیجانی است ، مفیدند .مواردی را دیده ام که بیماران به شدت نسبت به گیاهان خاصی حساسیت داشته اند ، به طوری که فقط عبور از کنار آن ها کافی بود تا فرد دچار واکنش فیزیکی شود . مراجعه به گیاه شناس جهت تعیین آلرژی احتمالی نسبت به یکی از گیاهان باغچه ی حیاطتان می تواند مفید باشد .

منبع خبر: از کتاب «درمان گیاهی » تالیف غیاث الدین جزایری

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

درمان چاکرای سوم

پاکسازی و درمان چاکرای سوم (چاکرای خورشیدی)

چاکرای سوم یا چاکرای خورشیدی پشت ناف قرار گرفته است. اگر از کودکی تا به حال با موقعیت هایی مواجه بوده اید که حس کردید کنترلی بر زندگی خود ندارید، اگر خود را بدون اراده و نیرو حس می کنید اگر منابع قدرت برای شما افراد دیگری هستند که در مقابلشان احساس ضعف می کنید، اگر بیش از اندازه به دنبال کنترل کردن دیگران هستید چاکرای سوم شما نیاز به متعادل شدن دارد.از مراقبه تا رایحه درمانی و یوگا، راه های بسیاری برای درمان و به تعادل رساندن چاکرای سوم وجود دارد.

ادامه مطلب
TEST candle
جست و جو
دسته بندی
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید