محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo
سوالی دارید؟
درباره نارین گل

درمان گیاهی خارش و سرخی پوست

نامی غیر واقعی برای قرمزی پوست اوتریکاریا می باشد – که واژه ی لاتین گزنه مشتق شده است ، برای آشنایی با درمان گیاهی خارش پوست با ما همراه باشید

.
علل خارش پوست

متنوع و شامل آلرژی ها یا محرک های درونی و بیرونی ،گرما یا سرمای زیاد ، داروها و آشفتگی های عصبی و هیجانی است . علاوه بر گیاهان ، افزودنی شیمیایی غذایی نیز ممکن است مقصر باشند . برخی پژوهشگران می گویند که بدترین افزودنی ها BHA و BHT هستند – این ترکیبات در بسیاری از مواد غذایی حاضر وجود دارند . پرهیز ، یا حداقل بررسی تمام رنگ ها و نگه دارنده های غذایی را توصیه می کنم .
مواد غذایی ای که غالبا محرکند عبارتند از : الکل ، شکلات ، پنیر ، نرمتنان (سخت پوستان) دریایی ، تخم مرغ ، قهوه ، پرتقال و سایر مرکبات اسیدی و مرغ .

درمان گیاهی درمان گیاهی خارش پوست

گیاهان
1- مصرف خوراکی
– یونجه
– مدرهای گیاهی ، مخصوصا باباآدم ، کرفس ، قاصدک ، برای کمک به دفع محرک ها .

– رازک وشیرین بیان- برای دستگاه عصبی
2- استعمال خارجی
گل ختمی ، گزنه ، گل راعی

از آشپزخانه
– آب سیب یا گلابی
– آب کرفس
– یک قاشق چایخوری بی کربنات سدیم در آب ممکن است آثار واکنش آلرژیک ناگهانی را از بین ببرد . نوشیدن مقدار زیادی آب نیز ممکن است به دفع مواد محرک کمک کند .
رژیم غذایی
در موراد حاد فقط برای چند روز برنج و سبزی بخورید .
عطر درمان
– بخور بابونه
– بخور گل راعی
توجه : اگر منطقه وسیعی از پوست مبتلاست ، این عصاره ها را با آب رقیق کنید . همه ی درمان های با استعمال خارجی را با احتیاط به کار ببرید – زیرا ممکن است موجب بدتر شدن وضیعت شوند .

روش های پیشگیری:

روش های آرمش و مراقبه مخصوصا در مورادی که علت عصبی یا هیجانی است ، مفیدند .مواردی را دیده ام که بیماران به شدت نسبت به گیاهان خاصی حساسیت داشته اند ، به طوری که فقط عبور از کنار آن ها کافی بود تا فرد دچار واکنش فیزیکی شود . مراجعه به گیاه شناس جهت تعیین آلرژی احتمالی نسبت به یکی از گیاهان باغچه ی حیاطتان می تواند مفید باشد .

منبع خبر: از کتاب «درمان گیاهی » تالیف غیاث الدین جزایری

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

مطالب مرتبط

مقالات مرتبط

TEST hairtest
جست و جو
دسته بندی
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید