محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo
نیاز به مشاوره داری؟
مرحله اول

درمان سلولیت با روغن های گیاهی

ابتدا برای درک بهتر اینکه چطور می توان سلولیت را درمان کرد باید بدانیم که سلولیت چیست؟ سلولیت به تجمع بد شکل چربی‌هایی گفته می‌شود که در سوخت و ساز آنها اختلال به وجود آمده است. ‌این چربی‌ها به همراه برخی مواد سمی در زیر پوست رسوب می‌‌کنند. این مشکل بیشتر در خانم ها رایج است.

ابتدا برای درک بهتر اینکه چطور می توان سلولیت را درمان کرد باید بدانیم که سلولیت چیست؟ سلولیت به تجمع بد شکل چربی‌هایی گفته می‌شود که در سوخت و ساز آنها اختلال به وجود آمده است. ‌این چربی‌ها به همراه برخی مواد سمی در زیر پوست رسوب می‌‌کنند. این مشکل بیشتر در خانم ها رایج است. در این مقاله با درمان سلولیت با روغن های گیاهی آشنا می شویم با ما همراه باشید.

سلولیت تنها در خانم‌هایی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند وجود ندارد ، بلکه زنان لاغر و یا آنهایی که از وزن‌ایده‌آلی برخوردارند نیز ممکن است سلولیت داشته باشند. تقریبا 85 درصد خانم‌های بالای 20 سال در سراسر دنیا با هر نژاد و رنگی از رسوب نا خواسته ‌این چربی‌ها شکایت دارند. در واقع سلولیت
از جمله عواملی که ممکن است سلولیت را بوجود آوردند می توان به عدم تحرک و ورزش نکردن، ژنتیک، نوشیدن آب به میزان کم، خوردن غذاهای چرب و ناسالم، سیگار کشیدن، مسدود شدن سیستم لنفاوی و رژیم نادرست غذایی برای لاغری نام برد.

روغن های گیاهی چطور می توانند سلولیت را درمان کنند؟

روغن های گیاهی از طریق پوست به داخل بدن نفوذ کرده و می توانند بسیاری از مشکلات مانند استرس، سردرد، پریود نامنظم، جوش و مشکلات بی خوابی را برطرف کنند.
روغن های گیاهی منشا اصلی مشکل سلولیت را از طریق کمک به بدن در دفع مواد سمی که در بافت های چربی ذخیره می شوند مورد هدف قرار می دهد. علاوه بر این این روغن ها گردش حون را در بدن افزایش داده و باعث می شود که اکسیژن بیشتری به سلول ها برسد و به همین دلیل به بدن کمک م یکند که خود به خود سلولیت را از بین ببرد. با توجه به این موارد روغن های زیر می توانند تا حد زیادی در درمان سلولیت موثر باشند:

1. روغن رزماری:
روغن رزماری واقعا به درد کسانی می خورند که خون در بدنسان به خوبی گردش ندارد. این روغن به دلیل مبارزه با مسدود شدن سیستم لنفاوی بدن می تواند در درمان سلولیت بسیار موثر باشد. برای حداقل نمودن سلولیت روزانه یک تا دوبار چند قطره روغن رزماری را بر روی محل مورد نظر ماساژ دهید. فراموش نکنید که زمان می برد تا محصولات گیاهی بر روی بدن تاثیر کنند پس زود ناامید نشوید.

2. روغن دارچین:
روغن دارچین به تقویت بافت های بدن کمک نموده و هم چنین گردش خون را در بدن افزایش می دهد.

3. روغن فندق:
روغن فندق پوست را نرم کرده و در نتیجه به خلاص شدن از سلولیت کمک می نماید.

4. روغن نعناع فلفلی:
روغن نعناع فلفلی علاوه ب رخواص ضد باکتریایی و ضد التهابی خود به فرایند سوخت و ساز را در بدن تنظیم مینماید.

5. روغن رازیانه:
روغن رازیانه از دانه های رازیانه به دست می آید.خانم های باردار باید از مصرف این روغن پرهیز نمایند.
روغن رازیانه یک مدر قوی است به همین دلیل به فرآیند حذف مواد زاید انباشته شدن در بدن کمک نموده و شدت انباشت آب در بافت های بدن را کاهش می دهد. این روغن هم چنین به شکست بافت های چربی زیر سطح پوست کمک می کند. شما می توانید روغن رازیانه به تنهایی برای ازبین بردن سلولیت روی پوست ماساژ دهید ولی استفاده از آن به همراه روغن رزماری تاثیرش را چند برابر می کندو دو قطره روغن رزماری و دو قطره روغن رازیانه را با سه قاشق روغن زیتون به خوبی مخلوط نمایید. این ترکیب از روغن ها به جلوگیری از حسایسیت های پوستی نیز کمک می کند. برای استفاده بهینه از این ترکیب بعد از مخلوط کردن روغن ها آن ها را در ظرفی گرم کنید و سپس بر روی محل مورد نظر به صورت دورانی ماساژ دهید. این کار را حداقل هفته ای یکبار ادامه دهید تا بهنتیجه مطلوب دست یابید. در کنار این روزانه تا 8 لیوان آب بخورید که بدنتان از شر سم ها خلاص شود به جای آب از عرقیات گیاهی نیز می توانید استفاده کند.

6. روغن تخم هویج:
روغن تخم هویج از دانه های خشک هویج بدست می آید. سابقه این روغن به مصر، فرانسه و هند باز می گردد. گفته می شود که به ارزش بالای این روغن تا به این زمان خیلی توجه نشده است در حالیکه این روغن خواص زیادی مانند ضد عفونی کننده، ضد نفخ، ضد کرم و …دارد. این روغن برای کاهش فرایند پیری از طریق آبرسانی به پوست و مبارزه با سلولیت عالی عمل می کند. این روغن همیشه برای تغییر رنگ بدن و حتی کم رنگ کردن ترک های پوستی استفاده می شده است. این روغن دارای خواص آنتی اکسیدانی و سم زدایی از بدن هست و گردش خون در بدن را بالا می برد. شما می توانید برای درمان سلولیت روغن تخم هویج را به تنهایی و یا همراه با سایر روغن ها استفاده نمایید. هم چنین می توانید از یک برس برای ماساژ این روغن بر روی بدن استفاده کنید. یک برس بدن با الیاف طبیعی تهیه نمایید سپس مقداری روغن تخم هویج را روی پوس ریخته و با برس یه ثورت نیم دایره روی بدن این روغن را ماساژ دهید. برای عملکرد بهتر قبل از حمام این کار را انجام دهید.

 

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

مطالب مرتبط

skintest hairtest
جست و جو
دسته بندی
حساب کاربری
0 محصول سبد خرید