5 راه استفاده از روغن علف لیمو (از درمان جوش سرسیاه تا سلولیت)
توسط نارین گل 1396/9/25 17:09 توضیحات

روغن علف لیمو برای داشتن پوستی درخشان و موهایی نرم و ابریشمین بی نظیر است. این روغن از تقطیر علف های پرزمانند علف لیمو بدست می آید.
1. تونر کنترل کننده چربی پوست:
از بهترین خواص روغن اسانسی علف لیمو برای پوست کنترل کردن و به تعادل رساندن چربی پوست است. برای تهیه این تونر ½ فنجان آب را داخل یک ظرف اسپری کوچک بریزید و سپس 1 قاشق غذاخوری گلاب و 3 قطره روغن علف لیمو اضافه نمایید. در ظرف را محکم ببنید و خوب بهم بزنید و بر صورت تمیز اسپری کنید. بگذارید خشک شود و سپس از یک مرطوب کننده استفاده نمایید.
خرید اینترنتی روغن علف لیمو
2. اسکراب ضد سلولیت:
به دلیل مدر بودن روغن علف لیمو می تواند سطح آب انباشته شده را کاهش دهد و سلول های چربی را که سلولیت را شکل می دهند آب کند. در یک کاسه 1 فنجان شکر قهوه ای، ¼ فنجان روغن زیتون و 7 قطره روغن علف لیمو بریزید. همه را به خوبی با هم مخلوط نمایید تا یک اسکراب مناسب بدست آید سپس در یک ظرف در بسته نگهداری کنید. هر یک روز درمیان مقداری از این اسکراب را در حمام بر بدن ماساژ دهید.
3. اسکراب ضد جوش های سرسیاه:
روغن اسانسی علف لیمو جوش های سرسیاه را در خود حل می کند. این روغن به پاکسازی منافذ بسته پوست کمک می کند بنابر این جوش های سرسفید را هم از بین می برد. در یک کاسه 2 قاشق غذاخوری نمک دریاچه، 1 قاشق غذاخوری، 2 قطره روغن علف لیمو بریزید و خوب بهم بزنید و خیلی آرام با تمرکز بر محل جوش های سرسیاه بر صورتتان ماساژ دهید. از تماس با چشم ها خودداری نمایید. بگذارید این اسکراب برای 10 دقیقه روی پوستتان بماند سپس با آب بشویید. می توانید از این اسکراب 1 تا 2 بار در هفته استفاده نمایید.
4. شامپویی برای موهایی ابریشمین:
می خواهید موهایی ابریشمین و براق داشته باشید؟ از روغن اسانسی علف لیمو استفاده نمایید. این روغن چربی اضافی را از کف سر و موها حذف کرده و موهایی براق و نرم خواهید داشت. کافی است در یک بطری شامپوی خالی ¼ فنجان شامپو بچه بدون بو، ½ فنجان گلیسیرین، 1 قاشق غذاخوری روغن جوجوبا و 9 قاشق قطره روغن علف لیمو اضافه نموده و خوب بهم بزنید و به جای شامپوهای شیمیایی استفاده نمایید.
خرید اینترنتی روغن جوجوبا
5. دئودرانت طبیعی علف لیمو:
روغن اسانسی علف لیمو رایحه ای قوی بی نظیری دارد که می توانید در دئودرانت های طبیعی خود استفاده نمایید. رایحه تازگی لیمو بوی بد را از بدن دور می کند. در یک بطری کوچک ½ فنجان آب معدنی، ¼ فنجان گلاب، 4 قطره روغن علف لیمو، 4 قطره روغن اسانسی اسطوخودوس و 4 قطره روغن شمعدانی ریخته و خوب بهم بزنید و بر زیر بغل اسپری کنید.
خرید اینترنتی روغن اسطوخودوس
خرید اینترنتی روغن شمعدانی

نظرات کاربران

برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید و یا وارد شوید.

اینجا را کلیک کنید تا وارد شوید