روغن ماکادمیا
توسط نارین گل 1397/11/23 16:11 توضیحات

این روغن معدن خیلی از ویتامین ها و اسیدهای چرب کمیابتر است و برای موهای پرحجم و پوست خشک معجزه میکند. قیمت روغن ماکادمیا نارین گل منصفانه تعیین شده تا شما بتوانید از این روغن لاکچری لذت ببرید!

چرا ماکادمیا متفاوت است؟

اسیدهای چربی مثل اسید لینولئیک، آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها توی روغنهای گیاهی پیدا میشوند و در مورد اهمیتشان زیاد حرف زدیم، اما وقتی نوبت ماکادمیا میرسد، قوانین بازی تغییر ظریف و جذابی میکنند! برای اینکه پوست شما تر و تازه بماند، هم به اسید لینولئیک وهم به اسید پالمیتولئیک (یا همان امگا-7) احتیاج دارید. لینولئیک اسید را راحت توی روغنهای گیاهی پیدا میکنید، اما هیچ روغنی به اندازه ماکادمیا اسید پالمیتولئیک ندارد.

بدن شما خودش تا حدودی از پس تولید کردن اسید پالمیتولئیک بر می آید، اما هر قدر سن پوست بالا برود توانایی سلولهای پوست و موی شما برای تولید این اسید چرب کمتر و کمتر میشود. کمی روغن ماکادمیا میتواند به داد پوست و موهایی که تشنه امگا-7 هستند برسد و سرعت بازسازی شدن سلولهای پوستی را به طور رضایت بخشی بالا ببرد. یک خصوصیت جذاب دیگر به نفع ماکادمیا : تحقیقات نشان داده اند این ترکیب خاص به بهبود اگزما هم کمک میکند.

ماکادمیا و شکوه مو فرفری بودن

اگر موهای فرفری یا مواج دارید میدانید موهای فر و حجم دار زودتر از موهای دیگر خشک و وز میشوند، علت آن هم با کمی دقت مشخص میشود: موهای فر دوست دارند راه خودشان را بروند و از پوست سر فاصله میگیرند، برای همین چربی طبیعی پوست سر به آنها نمیرسد. شاید با خودتان بگویید: چه بهتر، موهای چرب اصلا ظاهر خوبی به یک خانم نمیدهد! حق با شماست، اما تکلیف کسی که میخواهد موهایش سالم باشند ولی ظاهر چرب را دوست ندارد چیست؟

درست حدس زدید، روغن موی ماکادمیا! ماکادمیا را هرطور دوست داشته باشید میتوانید استفاده کنید: سرم قبل از حمام، بعد از حمام، ماسک مو یا حتی با اضافه کردن به شامپو! نتیجه تماشایی خواهد بود، چون ماکادمیا متخصص تقویت و زیبایی موهای حجم دار است، تارهای مو را به هم نمیچسباند و برق شفافی که به تارهای موی شما میدهد خودش نشانه جوانی و سلامتی است.

ریشه های قوی تر، رشته های بلندتر

وقتی روغن ماکادمیا را روی ریشه موهایتان ماساژ بدهید، بدون اغراق میتوانیم بگوییم نرم شدن و باز شدن حفره های پوستتان را حس میکنید. اسکالین یکی دیگر از ترکیبات مغذی اما کمیاب روغن ماکادمیا است که روی پوست سر معجزه میکند. این آنتی اکسیدان کمیاب باعث میشود تاثیرات مخرب رادیکالهای آزاد روی پوست سر شما از بین بروند، اسکالین هم مثل امگا-7 تا حدی توسط خود بدن شما تامین میشود اما زیبایی وقتی چشمگیر خواهد بود که بدن شما هیچ کم و کسری نداشته باشد! پس دست به کار شوید.

اگر طریقه مصرف روغن ماکادمیا را نمیدانید، برای دست گرمی شما دستور تهیه یک ماسک مو ساده را آماده کرده ایم:

مواد لازم:

 یک قاشق روغن ماکادمیا برای خرید روغن ماکادمیا کلیک کنید

یک عدد آووکادو پوست کنده شده 

چند قطره از روغن اسانسی مورد علاقه تان - روغن سرو کوهی برای موهای خشک و حساس، روغن ترنج برای موهای چرب، روغن درخت چای برای مبارزه با شوره - آووکادو را تکه تکه کرده و با مخلوط کن تبدیل به پوره کنید، بعد روغنها را به این پوره اضافه کنید. بهتر است موهایتان خیس باشد. با نوک انگشتها این ماسک را به داخل ریشه های مو ماساژ دهید و بعد با یک شانه دانه درشت ترکیب را به تمام طول موهایتان برسانید، بعد از 10-15 دقیقه سرتان را با شامپوی همیشگی آب بکشید.

جادوی فندق استرالیایی برای محو کردن تاثیرات زمان بر پوست شما

لیست ترکیب های خاص روغن ماکادمیا هنوز ادامه دارد! تکتوریول که یک نوع کمیابتر از ویتامین E است، نسبت به نوع معمولی ویتامین E برای مراقبت از پوست شما در برابر فوتوایجینگ -تاثیرات مخرب نور خورشید بر بافت پوست- خیلی بهتر عمل میکند. این ترکیب را بگذارید کنار آنتی اکسیدانی مثل اسکالین و آن وقت متوجه ارزش بالای روغن ماکادمیا برای مبارزه با رادیکالهای آزاد میشوید.

روغن ماکادمیا میتواند سلامتی کلی بدن شما را بالا ببرد – وقتی این روغن لاکچری را روی پوستتان قرار میدهید حفره های پوست ظرف چند دقیقه به آن اجازه ورود میدهند، آنتی اکسیدانهای کمیاب روغن ماکادمیا روی سلامتی بدن شما، خصوصا قلب، تاثیر مطلوبی خواهند گذاشت!

یک تسکین دهنده و ملایم کننده

بعد از بند انداختن صورت یا تراشیدن ریش و سیبیل پوستتان مستعد قرمزی و خارش و حتی جوش زدن است، و باید خیلی زود به فکر دلجویی کردن از صورتتان باشید! اسیدهای چرب روغن ماکادمیا راسته کار شما هستند، چون این روغن هم خواص مرطوبکنندگی دارد و هم ضد التهاب است. اگر دنبال یک مرطوب کننده برای استفاده روزمره هستید، این روغن را از قلم نیندازید.

محققان چه میگویند؟

تجزیه و تحلیل نتایج یکی از مطالعات ثبت شده درمورد تاثیرات نور خورشید بر پیر شدن پوست انسان نشان داده ترکیبات روغن ماکادمیا برای کاهش دادن تاثیر آنتی اکسیدانها موثر بوده اند. در این مطالعه نشان داده شد نور خورشید ماهیت اسیدهای چرب پوست را تغییر میدهد اما این تغییر را میتوان تا حدودی با کمک اسیدهای چرب روغن ماکادمیا جبران کرد.

حرف آخر

فندق استرالیایی قوانین بازی را به نفع خودش و شما تغییر داده است! ماکادمیا با داشتن درصد بالاتری از اسیدهای چرب و انواع کمیابتر ویتامینهای E، شانستان را در مبارزه با عوامل خشکی و آسیب دیدگی مو و اپیدرم بالا میبرد. وقتی خودتان را به روغن مو یا روغن پوست ماکادمیا مجهز کنید نگهداری از موها خیلی ساده تر میشود، و آفتاب هم به این زودی جوانی پوستتان را در هم نخواهد شکست. برای خرید روغن ماکادمیا خالص میتوانید روی فروشگاه اینترنتی نارین گل حساب باز کنید.

منابع و مآخذ

https://www.healthline.com/health/macadamia-oil-for-hair#takeaway https://www.organicfacts.net/health-benefits/oils/macadamia-nut-oil.html https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18356332

نظرات کاربران

برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید و یا وارد شوید.

اینجا را کلیک کنید تا وارد شوید