دسته‌بندی نشده

روغن مورد معجزه ای شگفت انگیز برای تقویت ، رشد و سلامت موهایتان

 • سه قسمت مورد و یک قسمت روغن زیتون را با هم جوشانده و مدام به هم می‌زنند به هنگام تمام‌شدن آب کمی روغن نباتی به آن اضافه می‌کنند و به هم می‌زنند تا آب تمام شود و روغن بماند ، سپس آن را از صافی می‌گذرانند و در ظرف مناسب نگه‌داری می‌کنند . از روغن مورد در مداوای کچلی ، ناراحتی مفاصل ، سوختگی ، بواسیر ، ورم بیضه و در رشد موها استفاده به عمل می آید .

  خواص درمانی ماساژ روغن مورد :

  تقویت کننده موی سر

  درمان ریزش مو

  خارش پوست درمان ، اگزما

  روش مصرف

  نحوه‌ی استفاده از روغن مورد برای مو

  بسیاری از محققان معتقدند که روغن مورد در ضخیم کردن موها ، تقویت ریشه‌های مو و رشد موها ، بی‌گمان معجزه می‌کند و در صورتی که که موهایتان کم‌پشت و ریزش آن زیاد است روغن مورد را دو بار در هفته به موهایتان بزنید و دو ساعت بگذارید بماند و بعد از آن استحمام کنید . بعد از چند هفته تاثیرات شگفت‌انگیز روغن مورد را بر موهایتان مشاهده می‌کنید .

  روش استفاده‌ی روغن مورد در درمان بیماری‌های پوست و اگزما

  برای درمان بیماری‌های پوستی و اگزما بایستی ابتدا پوست را با صابون گلیسرینه یا در صورت دسترسی با صابون تهیه شده از برگ مورد شستشو کرده سچس با روغن مورد محل را چرب کنید و از تماس با گرد و خاک خودداری کنید .

  در مصرف خارجی از روغن مورد در رفع سوختگی‌ها و تسکین درد رماتیسم نیز استفاده می‌شود.

  خواص مورد

  مورد دارای خواص اثر اشتها‌آور ، مدر ، ضد سودا ، قابض ، ضدعفونی کننده ، نشاط‌آور ، و تقویت کننده کبد می باشد .

  مصرف تخم مورد اثر دفع سودا داشته و مانع خونریزی می‌شود ، همچنین در درمان استفراغ ، دفع سموم ، سوزش مجاری ادرار و تعرق بیش از حد استفاده می‌شود .

  برای رفع کچلی توصیه شده است که به مدت یک هفته مورد را آمله در روغن کنجد خیس نموده و بعد به مصرف برسانید .

  این خوراکی اثر ضدعفونی کننده دارد و علت این امر بیشتر مربوط به اسانسی است که در اعضای مختلف این گیاه به خصوص در برگ وجود دارد ، این اسانس علاوه بر خاصیت ضدعفونی کنندگی ، به خصوص در ضد عفونی کردن دستگاه تنفسی ، دارای اثر دافع کرم نیز می باشد .

  مصرف دانه‌های مورد حرارت ادرار را از بین برده و در درمان زخم مثانه و زیادی خون عادت ماهانه اثرشفابخش دارد ، ضمنا عصاره این دانه‌ها نیز در باز شدن ادرار و همچنین عادت ماهانه تاثیر گذار است .

  خرید اینترنتی روغن 

  ذکر شده است که مصرف آب برگ مورد با روغن کنجد اثر دافع بلغم دارد .

  از مورد به صور مختلف برای افرادی که بیماری‌هایی مانند ؛شب‌کوری ، نقرس ، اسیداوریک ، اسهال ، خونریزی در فواصل قاعدگی ، سوزش مثانه ، رفع بدبوئی عرق و اسهال خونی اثر درمانی دارد .

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید