دسته‌بندی نشده

مواد آرایشی خودتان را بسازید (پیشگیری از آلرژی‌های پوست به مواد آرایشی شیمیایی) مواد آرایشی تجاری معمولا بسیار گران و حاوی ترکیبات بسیار متنوعی است – که هر یک می‌تواند موجب واکنش آلرژی شود . در اینجا توصیه‌هایی برای ساخت فراورده‌های پوستی‌ِ نسبتا ارزان

 • نشانگان مجرای مچ دست (سندرم تونل کارپ)

  توصیف

  درد متناوب یا دائم داخل مچ دست که اغلب همراه با سوزش یا خواب رفتن و احساس سوزن سوزن شدن انگشتان است . این درد ممکن است به بالای بازو تا شانه و گردن انتشار یابد و با فعایت فیزیکی ، از جمله بلند کردن اشیاء بدتر شود . در برخی موارد این درد فقط شب‌ها ایجاد می‌شود .در موارد شدید ، عضلات ممکن است ضعیف و کوچک شوند .

  برای نشانگان مجرای مچ دست نیاز به یک تشخیص حرفه‌ای وجود دارد ، زیرا علل دیگری نیز برای درد مچ دست وجود دارد و کار زیاد با دست ممکن است علائم مشابهی ایجاد کند .

  علل

  فشار بر روی عصب مدیان(میانی) که به دلایل زیر ایجاد می‌شود : استفادۀ شدید و مکرر از دست‌ها ، ضربه‌ها ، احتباس مایع . این نشانگان یکی از ویژگی‌های بیماری‌هایی مانند آرتریت روماتوئید ، هیپرپاراتیروئیدیسم (پرکاری غده پاراتیروئید) و دیابت نیز محسوب می‌شود . کمبود‌های تغذیه‌ای به عنوان یکی از علل نشانگان مجرای مچ دست در نظر گرفته می‌شود .

  درمان

  -گیاهان
  1) مصرف خوارکی
  گزنه ، سنبل‌الطیب ، بومادران
  2)استعمال خارجی
  حمام دست با گل بابونه یا با روغن بابونه و سپس ماساژ ملایم بار روغن گل راعی ،
  کچ خردل و گرد فلفل قرمز

  – از آشپزخانه
  فلفل قرمز ، دارچین ، زنجبیل ، آب کرفس ، آب جعفری

  هدف تحریک گردش خون است زیرا شما می‌خواهید مواد ناشی از تخریب دفع و مواد مغذی و اکسیژن به ناحیه‌ی مبتلا آورده شود . به علاوه شما می‌خواهید که مایعِ تجمع یافته در محک کاهش یابد تا منجر به از بین رفتن حالت کشش شود .

  -رژیم غذایی

  غنی از مایعات و سبزی‌ها (بجز مرکبات ، اسفنج و ریواس )

  – سایر درمان‌ها
  1)طب سوزنی
  2)ماساژ-گردن و پشت
  3)کنترل فشارهای عصبی

  منبع خبر: از کتاب «درمان گیاهی » تالیف غیاث الدین جزایری

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید