با ۴۵۰ هزارتومان خرید از ما سمپل لیمو + آرگان هدیه بگیرید

محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo سوالی دارید؟
تونر و مرطوب کننده
تاریخ انتشار
به قلم نارین‌گل

چرا باید از تونرها برای مراقبت از پوست استفاده کنیم؟

قبل از اینکه بریم سراغ این موضوع که چرا بادی از تونرها در برنامه روزانه مراقبت از پوست خودمان استفاده کنیم ابتدا باید تعریف کنیم تونرها چه هستند. تونرها مایعاتی با پایه آب و دارای سرکه سیب هستند. با توجه به نوع پوست تونرها دارای ترکیبات دیگری نیز هستند مثل روغن های اسانسی، گلاب و ...

 تونرها نه تنها چربی، آلودگی و باقیمانده آرایش را کاملا از صورت پاک می کنند بلکه به پوست آرامش بخشیده، آسیب های پوستی را بهبود می بخشند و سطح پوست را خنک می کنند و در نتیجه التهابات را کاهش می دهند.

آیا تونرها فقط برای پوست های چرب و مستعد جوش مناسب هستند؟

قطعا خیر. همه انواع پوست ها به تونرهای برای پاسکسازی عمیق پوست نیاز دارند. کافی است برای هر نوع پوستی تونر مخصوص آن پوست استفاده شود و محصولات مراقبت از پوست مخصوص آن استفاده شود.

چطور باید از تونرها استفاده کنیم؟

نحوه استفاده از تونرها با دو صورت است. در شکل اول مقداری از تونر را روی یک تکه پنبه بریزید و تمامی صورت و گردن را با آن پاک کنید. پنبه نباید خیس خیس و خیلی خشک باشد. پوستتان باید رطوبت را کاملا حس کند.  در حالت دوم تونر خود را در یک ظرف اسپری بریزید و بر پوست اسپری کنید (مراقب چشم هایتان باشید) سپس با یک پنبه صورت خود را پاک کنید.

خواص تونرها در مراقبت از پوست :

  1. جلوگیری از جوش زدن:همان طور که قبلا اشاره نمودیم تونرها عمیقا پوست را پاکسازی می کنند و آلودگی ها و چربی ها را ازپوست می زدایند. در نتیجه التهابات پوستی کاهش پیدا کرده و از جوش زدن جلوگیری می شود.
  2. کوچک کردن منافذ پوست
  3. متعادل ساختن PH پوست:PH پوست ما در حالت عادی بین 5 تا 6 است. بعد از تمیز کردن پوست به دلیل خاصیت صابون ها PH پوست تغییر می کند و پوست اذیت می شود درنتیجه برای متعادل ساختن میزان PH تلاش کرده و ممکن است چربی بیشتری تولید شود و درنتیجه به جوش زدن منجر شود. تونرها سطح PH پوست را به سرعت به حالت عادی بر می گردانند.
  4. ایجاد یک لایه مقاوم در برابر آلودگی ها:همان طور که گفتیم تونرها منافذ را کوچک و تنک می کننده در نتیجه ورود آلودگی ها به درون منافذ کاهش می یابد.
  5. مرطوب سازی پوست
  6. شاداب کردن پوست
  7. جلوگیری از موهای زیرپوستی

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مطالب این مقاله تا چه اندازه برای شما مفید بود؟


اگر پرسش یا نظری درباره این مطلب دارید، اینجا مطرح کنید

مقالات مرتبط

TEST candle
جست و جو
خانه
دسته بندی
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید