دسته‌بندی نشده

چه گیاهانی را نباید در دوران بارداری مصرف کرد

 • گیاهان دارویی مفید برای باردار شدن و دوران حاملگی

  خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود.

  برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

  برگ گزنه : برگ گیاه گزنه قرص ویتامینی طبیعی است. بوسیله گیاه شناسان چندین کشور کشف و تایید شده ، چای گزنه یک چای مغذی و خوش طعم برای زنان است خواه باردار باشند یا نه.

  بسیاری از خانم ها از کمبود آهن و خون در دوران بارداری رنج می برند. این می توانند باعث خستگی شما شود و سطوح اکسیژن شما را پایین بیارود و به سلول های بدن و بافت های او صدمه برساند. اما این راهکار توسط ماماها توصیه می شود که از ریشه این علف معمول استفاده کنید تا آهن بهتر جذب شو و در طول دوران بارداری به مشکلی برخورد نکنید. چای ترشک ، تنتور یا کپسول مانند یک رگولاتر خفیف روده عمل می کند. و چای برگ گزنه یا آهن طبیعی در کپسول ها یا قرص ها به حوض زرد تجهیز می کند.

  میزان مصرف : برای درست کردن چای ، یک قاشق چایخوری از بریده و الک شده گیاه را در هر فنجان آب به مدت ۲۰ دقیقه دم کنید. می توانید روزانه یک فنجان یا ۲ تا ۳ فنجان از آن را بنوشید.

  با اینکه گیاهان مشخصی در طول دوران بارداری مفید و مثمر ثمرتشخیص داده شده اند و می توانند از حالت تهوع جلوگیری کنند یا به یک زایمان راحت کمک کنند اما این گیاهان بهتر است در دوران بارداری استفاده نشوند:

  آلوئه ورا، گلپ،ر رازیانه، انقوره ، زرشک، ریحان، بادرنجبویه، گل گاو زبان، خشخاش کالیفرنیا، کافور، پوست مقدس، فلوس، روغن کرچک، کرفس، زنجبیل شامی، افدرا، شنبلیله، داروهای گل مینا، زوفا، گیاه درخت عرعر، شیرین بیان، برگ توتون هندی ، ریشه انگور، مرزنجوش، جعفری، پونه، ریشه ذات الجنب، شبدر قرمز، رزماری، سیج وحشی نیلی، افسنطین، بومادران، آلوئه ورا، ریحان

  اگر از خواندن این مقاله لذت برید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید