دسته‌بندی نشده

خواص چند روغن گیاهی که باید همیشه در خانه داشته باشید . روغن رازیانه ، روغن زعفران ، روغن بنفشه

 • روغن رازیانه

  رازیانه برای پوست هم خواص بیشماری دارد .مثلا برای ورم پلک و چین و چروک پوست مفید است که البته باید به صورت پماد مصرف شود .بدین صورت که باید بذر رازیانه را جوشانده و یا پودر کرد و سپس آن را داخل cold cream ریخت و به صورت کرم به پوست مالید . کلد کرم یک کرم پایه است که می توانید آن را از داروخانه ها تهیه کنید .

  رازیانه به شکل ضماد برای از بین بردن موهای زائد بسیار مناسب است . برای این کار ، بذر رازیانه رو پودر کنید و سپس آن را با یک نوع روغن (مثل روغن زیتون یا روغن بادام ) مخلوط کنید و به صورت ماسک روی صورت خود بذارید این ماسک باعث روشن شدن وشفاف شدن پوست می شود .

  اثرات ماساژ روغن رازیانه بر روی پوست :

  – پاک کننده و ضدعفونی کننده

  -حفظ خاصیت کشسانی پوست و جوان کردن آن

  – آرامش بخش

  – رفع چین و چروک از پوست های پیر

  – از بین بردن کبودی پوست

  – روشن کردن پوست های چرب

  -شادابی و طراوت بخشیدن به چهره های خسته و گرفت

  -کاهش تجمع آب در زیر پوست در نتیجه جلوگیری از پف کردگی

  – تحریک کننده غدد لنفاوی بدن برای دفع آب اضافی موجود در بافت ها

  – دفع سموم

  – تایر بر فعالیت غدد بدن برای ایجاد تعادل در تولید هرمون هایی خاص که برای حفظ انقباض عضلات ، و سلامتی پوست و بافت پیوند اهمیت دارند .

   

  روغن زعفران

  روغن زعفران یکی از داروهای بسیار قدیمی است و برای تهیه آن 250 گرم زعفران را در 5/3 لیتر روغن کنجد و زیتون به مدت 5 روز خیس می کنند و هر روز به هم می زنند و بعد آن را از صافی رد می کنند . به صاف شده آن روغن زعفران و به ته نشین شده آن قرقومعما می گویند .

  روغن زعفران تسکین دهند اعصاب و سختی رحم ، خواب آور و بادشکن است . مالیدن روغن در اطراف سوراخ بینی و چکاندن آن در بینی در معالجه سینه پهلو تجویز می شود . مالید آن ضدعفونی کننده پوست و درمان زخم های سطحی پوست بوده و باعث سر باز کردن دمل و کورک می شود .جهت زخم های رحم و زخم های بدخیم و چرکین توصیه شده است .

  استعمال این روغن با موم و مغز استخوان جهت رفع زخم نافع است . قرقومعما همه خواص روغن زعفران را دارا بوده و مقوی اعصاب ، نرم کننده زخم های خشک ، ادرار آور ضد عفونی کننده جلدی و پاک کننده آثار و زخم است ، چشم را تقویت می کند و تیرگی آن را نیز برطرف می سازد .

   

  روغن بنفشه

  روغن تهیه شده از گل های بنفشه می تواند مشکلات پوستی و روماتیسمی را کاهش دهد . بر اساس طب سنتی ایران تمامی قسمت های بنفشه از جمله برگ ، گل ، دانه ، ریشه ، سرشاخ های گل دار مصرف دارویی دارند . بنفشه مرطوب تند ، سرد و اندکی تلخ است و روغن آن دارای ویژگی هایی چون : ضد التهاب ، خلط آور ، محرک ، ادرار آور ، ضد تومود ، ضد رماتیسم ، ملین ، ضد میکروب ، معرق ، مسهل ، تثبیت کننده دیواره مویرگ ها و تصفیه کننده خون است .

  خواص روغن ماساژ بنفشه

  – برای ماساژ صورت

  – زیبایی و جوانی پوست

  – تقویت موی سر

  – درمان سردرد و بی خوابی

  -رفع خارش

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید