محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo
سوالی دارید؟
ایکون ترکیب روغن حامل و اسانسی

فواید روغن های گیاهی که باید در خانه داشته باشید. روغن رازیانه، روغن زعفران و …

با ما همراه باشید تا با فواید روغن های گیاهی که باید همیشه در خانه داشته باشید نظیر: روغن رازیانه ، روغن زعفران و روغن بنفشه آشنا شویم.

روغن رازیانه

رازیانه برای پوست هم خواص بیشماری دارد .مثلا برای ورم پلک و چین و چروک پوست مفید است که البته باید به صورت پماد مصرف شود .بدین صورت که باید بذر رازیانه را جوشانده و یا پودر کرد و سپس آن را داخل cold cream ریخت و به صورت کرم به پوست مالید . کلد کرم یک کرم پایه است که می توانید آن را از داروخانه ها تهیه کنید .

رازیانه به شکل ضماد برای از بین بردن موهای زائد بسیار مناسب است . برای این کار ، بذر رازیانه رو پودر کنید و سپس آن را با یک نوع روغن (مثل روغن زیتون یا روغن بادام ) مخلوط کنید و به صورت ماسک روی صورت خود بذارید این ماسک باعث روشن شدن وشفاف شدن پوست می شود  و این یکی از فواید روغن های گیاهی است.

اثرات ماساژ روغن رازیانه بر روی پوست :

– پاک کننده و ضدعفونی کننده

-حفظ خاصیت کشسانی پوست و جوان کردن آن

– آرامش بخش

– رفع چین و چروک از پوست های پیر

– از بین بردن کبودی پوست

– روشن کردن پوست های چرب

-شادابی و طراوت بخشیدن به چهره های خسته و گرفت

-کاهش تجمع آب در زیر پوست در نتیجه جلوگیری از پف کردگی

– تحریک کننده غدد لنفاوی بدن برای دفع آب اضافی موجود در بافت ها

– دفع سموم

– تایر بر فعالیت غدد بدن برای ایجاد تعادل در تولید هرمون هایی خاص که برای حفظ انقباض عضلات ، و سلامتی پوست و بافت پیوند اهمیت دارند .

روغن زعفران

روغن زعفران یکی از داروهای بسیار قدیمی است و برای تهیه آن 250 گرم زعفران را در 5/3 لیتر روغن کنجد و زیتون به مدت 5 روز خیس می کنند و هر روز به هم می زنند و بعد آن را از صافی رد می کنند . به صاف شده آن روغن زعفران و به ته نشین شده آن قرقومعما می گویند .

روغن زعفران تسکین دهند اعصاب و سختی رحم ، خواب آور و بادشکن است و این از فواید روغن های گیاهی است. مالیدن روغن در اطراف سوراخ بینی و چکاندن آن در بینی در معالجه سینه پهلو تجویز می شود . مالید آن ضدعفونی کننده پوست و درمان زخم های سطحی پوست بوده و باعث سر باز کردن دمل و کورک می شود .جهت زخم های رحم و زخم های بدخیم و چرکین توصیه شده است .

استعمال این روغن با موم و مغز استخوان جهت رفع زخم نافع است . قرقومعما همه خواص روغن زعفران را دارا بوده و مقوی اعصاب ، نرم کننده زخم های خشک ، ادرار آور ضد عفونی کننده جلدی و پاک کننده آثار و زخم است ، چشم را تقویت می کند و تیرگی آن را نیز برطرف می سازد .

روغن بنفشه

روغن تهیه شده از گل های بنفشه می تواند مشکلات پوستی و روماتیسمی را کاهش دهد و این از فواید روغن های گیاهی است . بر اساس طب سنتی ایران تمامی قسمت های بنفشه از جمله برگ ، گل ، دانه ، ریشه ، سرشاخ های گل دار مصرف دارویی دارند . بنفشه مرطوب تند ، سرد و اندکی تلخ است و روغن آن دارای ویژگی هایی چون : ضد التهاب ، خلط آور ، محرک ، ادرار آور ، ضد تومود ، ضد رماتیسم ، ملین ، ضد میکروب ، معرق ، مسهل ، تثبیت کننده دیواره مویرگ ها و تصفیه کننده خون است .

خواص روغن ماساژ بنفشه

– برای ماساژ صورت

– زیبایی و جوانی پوست

– تقویت موی سر

– درمان سردرد و بی خوابی

-رفع خارش

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

مطالب مرتبط

مقالات مرتبط

TEST hairtest
جست و جو
دسته بندی
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید