شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

...چند نسخه از به برای درمان بی خوابی ، عصبانیت ، ورم معده و روده و...
توسط نارین گل 1396/3/13 15:03 توضیحات

اختصاصی نارین گل _ مقاله ای از کتاب "نسخه های شفابخش" تالیف و نوشته مهدی نراقی

نسخه های شفا بخش از به

درمان ترک پوست و سوختگی با به دانه

یک قاشق قهوه خوری به دانه (دانه ی به ) را یک شب در یک فنجان آب سرد خیس کنید . صبح که شد آن را از یک پارچه صافی بگذرانید و صاف کنید . آبی غلیظ به دست خواهید آورد که اگر با این آب غلیظ ترک های دست ، لب ، پستان و سوختگی پوست را چند روز مالش دهید ترک و سوختگی پوست برطرف می شود .

اسهال ، ورم روده ی بزرگ با به

به میوه ای است سرشار از تانن و به طوری که می دانید تانن برای معالجه ی اسهال و ورم روده ی بزرگ خیلی موثر است . بنابراین کمپوت به ، شربت به و ژله ی به ، برای معالجه ی اسهال و ورم روده ی بزرگ مفید است . شما می توانید چهل تا پنجاه گرم به را ریزریز کرده به مدت پانزده دقیقه در یک لیتر آب بجوشانید و مصرف کنید .

درمان ورم معده با به دانه

چهار گرم به دانه را در صد و بیست گرم آب سرد بخیسانید و بعد با قاشقی آن را آن قدر به هم بزنید تا مایعی به شکل سفیده ی تخم مرغ به دست آورید و بعد آن را هر وقت میل دارید بخورید .

درمان خونریزی لثه های دندان و عفونتهای دهان با نوشابه ی به

چهل تا پنجاه گرم به را در یک لیتر آب جوش بخیسانید و هشت روز بگذارید بماند ، بعد با آن دهان را بشویید . شست و شوی دهان به این نوشابه خونریزی لثه و عفونتهای دهان را درمان می کند .

دوای بی خوابی با برگ به

اگر شما هم از کسانی هستید که مبتلا به بی خوابی شده اید بهترین داروی درد خود را از درخت به ، به دست آورید .

یک مشت برگ تازه ی درخت به را بچینید و در ظرفی ریخته و روی آن یک لیتر آب جوش و داغ بریزید و بگذارید ده دقیقه بماند تا دم بکشد ، بعد آن را صاف کنید وبا شکوفه ی نارنج آن را شیرین کنید و هر شب موقع خواب یک یا دو قاشق سوپخوری از آن بنوشید و در خواب آرام و عمیقی فرو روید .

داروی درمان عصبانیت با برگ به

یک مشت برگ های تازه درخت به را بچینید و در ظرفی روی آن یک لیتر آب داغ بریزید و بگذارید دوازده دقیقه دم بکشد ، بعد آن را با عرق نارنج و عسل شیرین کنید . هر روز صبح یک قاشق سوپخوری از آن را میل کنید ، بزودی خواهید دید که عصبانیت شما با این داروی ساده و طبیعی معالجه شده است .

دفع ترشحات سفید خانم ها با به دانه

خانم ها برای برطرف کردن ترشح های سفید می توانند به مدت چند روز با لعاب به دانه و اژکسیون بدن را شست و شو دهند . طرز تهیه ی لعاب به دانه به این ترتیب است که باید چهار گرم به دانه را در صد وبیست گرم آب جوشیده که سرد شده باشد بریزید و آن قدر آن را به هم بزنید تا مایعی به شکل سفیده ی تخم مرغ به دست آورید و سپس آن را به ترتیبی که در بالا گفتیم مصرف کنید .

برای دفع سرفه

جوشانده ی برگ های درخت به برای رفع انواع سرفه مفید است و باید یک مشت برگ های تازه درخت به را بچینید و در ظرفی ریخته و روی آن یک لیتر آب جوش بریزید و بگذارید آهسته آهسته دوزاده دقیقه بجوشد ، بعد آن را از روی آتش بردارید وبگذارید ده دقیقه دم بکشد ، سپس آن را صاف کرده و با عرق بهار نارنج شیرین کنید و هر وقت دچار سرفه های پیاپی شدید یک قاشق سوپخوری از آن را میل کنید .

این دوای ساده برای سیاه سرفه و سرفه های برونشیت و حتی سل مفید است .

در صد سال قبل در ایران به را چگونه می شناختند ؟

شلیمر در کتاب خود نوشته است :" در ایران به رسیده را از میوه های ادرارآور می دانند و وقتی کسی مبتلا به اسهال مزمن شد برای معالجه ی او به رسیده را در خاکستر داغ کباب می کنند و به عنوان غذا و دوا به او می دهند ، تعجب آور است که این غذا و دوای ساده بیماری های مربوط به حبس ادرار را هم معالجه می کند ."

نظرات کاربران

برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید و یا وارد شوید.

اینجا را کلیک کنید تا وارد شوید