دسته‌بندی نشده

…چند نسخه از به برای درمان بی خوابی ، عصبانیت ، ورم معده و روده و…

 • اختصاصی نارین گل _ مقاله ای از کتاب “نسخه های شفابخش” تالیف و نوشته مهدی نراقی

  نسخه های شفا بخش از به

  درمان ترک پوست و سوختگی با به دانه

  یک قاشق قهوه خوری به دانه (دانه ی به ) را یک شب در یک فنجان آب سرد خیس کنید . صبح که شد آن را از یک پارچه صافی بگذرانید و صاف کنید . آبی غلیظ به دست خواهید آورد که اگر با این آب غلیظ ترک های دست ، لب ، پستان و سوختگی پوست را چند روز مالش دهید ترک و سوختگی پوست برطرف می شود .

  اسهال ، ورم روده ی بزرگ با به

  به میوه ای است سرشار از تانن و به طوری که می دانید تانن برای معالجه ی اسهال و ورم روده ی بزرگ خیلی موثر است . بنابراین کمپوت به ، شربت به و ژله ی به ، برای معالجه ی اسهال و ورم روده ی بزرگ مفید است . شما می توانید چهل تا پنجاه گرم به را ریزریز کرده به مدت پانزده دقیقه در یک لیتر آب بجوشانید و مصرف کنید .

  درمان ورم معده با به دانه

  چهار گرم به دانه را در صد و بیست گرم آب سرد بخیسانید و بعد با قاشقی آن را آن قدر به هم بزنید تا مایعی به شکل سفیده ی تخم مرغ به دست آورید و بعد آن را هر وقت میل دارید بخورید .

  درمان خونریزی لثه های دندان و عفونتهای دهان با نوشابه ی به

  چهل تا پنجاه گرم به را در یک لیتر آب جوش بخیسانید و هشت روز بگذارید بماند ، بعد با آن دهان را بشویید . شست و شوی دهان به این نوشابه خونریزی لثه و عفونتهای دهان را درمان می کند .

  دوای بی خوابی با برگ به

  اگر شما هم از کسانی هستید که مبتلا به بی خوابی شده اید بهترین داروی درد خود را از درخت به ، به دست آورید .

  یک مشت برگ تازه ی درخت به را بچینید و در ظرفی ریخته و روی آن یک لیتر آب جوش و داغ بریزید و بگذارید ده دقیقه بماند تا دم بکشد ، بعد آن را صاف کنید وبا شکوفه ی نارنج آن را شیرین کنید و هر شب موقع خواب یک یا دو قاشق سوپخوری از آن بنوشید و در خواب آرام و عمیقی فرو روید .

  داروی درمان عصبانیت با برگ به

  یک مشت برگ های تازه درخت به را بچینید و در ظرفی روی آن یک لیتر آب داغ بریزید و بگذارید دوازده دقیقه دم بکشد ، بعد آن را با عرق نارنج و عسل شیرین کنید . هر روز صبح یک قاشق سوپخوری از آن را میل کنید ، بزودی خواهید دید که عصبانیت شما با این داروی ساده و طبیعی معالجه شده است .

  دفع ترشحات سفید خانم ها با به دانه

  خانم ها برای برطرف کردن ترشح های سفید می توانند به مدت چند روز با لعاب به دانه و اژکسیون بدن را شست و شو دهند . طرز تهیه ی لعاب به دانه به این ترتیب است که باید چهار گرم به دانه را در صد وبیست گرم آب جوشیده که سرد شده باشد بریزید و آن قدر آن را به هم بزنید تا مایعی به شکل سفیده ی تخم مرغ به دست آورید و سپس آن را به ترتیبی که در بالا گفتیم مصرف کنید .

  برای دفع سرفه

  جوشانده ی برگ های درخت به برای رفع انواع سرفه مفید است و باید یک مشت برگ های تازه درخت به را بچینید و در ظرفی ریخته و روی آن یک لیتر آب جوش بریزید و بگذارید آهسته آهسته دوزاده دقیقه بجوشد ، بعد آن را از روی آتش بردارید وبگذارید ده دقیقه دم بکشد ، سپس آن را صاف کرده و با عرق بهار نارنج شیرین کنید و هر وقت دچار سرفه های پیاپی شدید یک قاشق سوپخوری از آن را میل کنید .

  این دوای ساده برای سیاه سرفه و سرفه های برونشیت و حتی سل مفید است .

  در صد سال قبل در ایران به را چگونه می شناختند ؟

  شلیمر در کتاب خود نوشته است :” در ایران به رسیده را از میوه های ادرارآور می دانند و وقتی کسی مبتلا به اسهال مزمن شد برای معالجه ی او به رسیده را در خاکستر داغ کباب می کنند و به عنوان غذا و دوا به او می دهند ، تعجب آور است که این غذا و دوای ساده بیماری های مربوط به حبس ادرار را هم معالجه می کند .”

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید