با ۴۵۰ هزارتومان خرید از ما سمپل لیمو + آرگان هدیه بگیرید

محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo سوالی دارید؟
نارین گل
تاریخ انتشار
به قلم نارین‌گل
خرید روغن درخت‌ چای ارگانیک

استفاده از گیاهان شفابخش برای درمان مشکلات پوستی

چندین قرن است که گیاهان به دلیل خواص شفابخشی خود مورد استفاده قرار می گیرند . گیاهانی که در اینجا معرفی می کنیم تاثیر فراوانی در بهبود مشکلات پوستی دارند و به نام گیاهان شفابخش معروف هستند .

این گیاهان شفابخش را بایستی مثل یک جعبه ی کمک های اولیه برای پوست درخانه داشته باشید .

گل همیشه بهار :

سارا سال هاست که گل همیشه بهار را در باغچه خانه اش می کارد . این گیاه به سادگی رشد می کند و جزء موثرترین گیاهان شفابخش است چون بسیاری از بریدگی ها ، زخم ها و تقریبا هر نوع آسیب پوستی را درمان می کند . گل همیشه بهار از خواص ضد باکتری برخوردار بوده و خود یک ضدعفونی کننده خوب است . این گیاه دارای ماده ای به نام تانن است که باعث التیام سریع زخم ها می شود . برای استفاده از این گیاه عصاره اش را بگیرید و مستقیم بر روی پسوت بگذارید . دانشمندان در آزمایش های کلینیکی ماده فعالی را از گل همیشه بهار به دست آوردند که به بهبود پسوریازیس کمک می کند .

آلوئه ورا : قدرت شفابخشی گیاه آلوئه ورا ، که یک گیاه آپارتمانی بدون دردسر است ، اکنون به صورت گسترده تری شناخته می شود . ژل حاصل از این گیاه خاردارد و گوشتی که مستقیم از برگ آن به دست می آید یا به صورت آماده عرضه می شود ( که البته باید به دنبال ژل صد در صد خالص باشید ) تاریخچه استفاده طولانی در برطرف کردن مشکلات پوستی از آفتاب سوختگی و بریدگی گرفته تا اگزما...و پسوریازیس دارد. این گیاه برای درمان هر نوع آسیب پوستی عالیست . مشخص شده که آلوئه ورا به خصوص برای مداوای زخم های لثه و دهان بسیار موثر است . در ضمن لب های ترک خورده را التیام می بخشد .

سلنداین (مامیران )

یکی دیگر از گیاهان شفابخش مامیران است که زگیل را به خوبی درمان می کند . اگر ساقه این گیاه را ببرید شیره زرد متمایل به نارنجی از آن بیرون می زند .این شیره را روزانه به مدت سه هفته بر روی زگیل بگذارید تا کاملا از بین برود .

شیرین بیان

شیرین بیان گیاهی نیست که خودتان بتوانید در باغچه پرورش دهید . اما بسیار مفید و قابل استفاده است .مواد فعال این گیاه با عنوان گلیسیریزین به خاطر دمان انواع التهاب های پوستی از جمله تخال ، اگزما و پسوریازیس معروفند . در یک آزمایش مشخص شد که کرم حاوی 2 درصد از گیاه خاصیت درمانی بیشتر نسبت به کرم یک درصد دارد . در ضمن شما می توانید از کرم های معطر حاوی سه درصد شیرین بیان استفاده کنید .

هوفاریقون

این گیاه اغلب برای درمان افسردگی استفاده می شود و بسیار هم موثر است . به نظر می رسد که ماده فعال این گیاه که هایپرسین نام دارد از خواص ضدالتهاب برخوردار بوده و علایم اگزما را کاهش می دهد .

درخت چای

این یک گیاه بومی استرالیاست . اما شناخت خواص آن برای همه مفید می باشد .روغن بوته چای به دلیل خاصیت ضد میکروبش و از بین بردن میکروب های قوی بیمارستان ها بسیار معروف شده است . در ضمن این گیاه از خاصیت ضد التهاب نیز برخوردار است . مشکل پوستی خاصی دارد به نام مولوسکوم که در آن جوش ها و آماس های مروارید مانند زیادی بر روی بدن به وجود می آید و عملا با درمان های رایج بهبود نمی یابد . بسیاری از کسانی که از این بیماری رنج می برند می گویند با مالیدن روغن درخت چای بر روی ورم ها ، آن ها را درمان کرده اند . اما به خاطر داشته باشید که از این گیاه با احتاط اسفتاده کنید چون ممکن است ایجات التهاب پوست کند .

خرید اینترنتی روغن درخت چای 

داروی های بدست آمده از گیاهان شفابخش

طبق نظر دکتر اندرو تری سیدر داروهای به دست آمده از گل ها و برگ درختان به دست می آیند به صورتی نامشهود از احساسات و عواطف انسان پشتیبانی می کنند . این گیاه داروی امروزه در بیمارستان های سراسر جهان استفاده می شوند . این داروی ها می توانند بعضی از بیماریهای فیزیکی را نیز درمان کنند .

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مطالب این مقاله تا چه اندازه برای شما مفید بود؟


اگر پرسش یا نظری درباره این مطلب دارید، اینجا مطرح کنید

مقالات مرتبط

TEST candle
جست و جو
خانه
دسته بندی
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید