شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

نسخه های ساده ای از آویشن برای درمان آسم ، رگ به رگ شدن و پیچ خوردگی ، ضعف و ناتوانی و....
توسط نارین گل 1396/3/13 15:03 توضیحات

اختصاصی نارین گل – مقاله ای از کتاب " نسخه های شفابخش " ترجمه و تالیف مهدی نراقی

نسخه های شفابخش آویشن

درمان آسم

در یک لیتر آب جوش بیست تا سی گرم ساقه های گلدار آویشن خشک را بریزید و درِظرف محتوای آن را بگذارید تا دوازده دقیقه دم بکشد بعد از صافی بگذرانید و با عسل شیرین کنید و هر روز چهار تا پنج فنجان از آن را بنوشید .

سیاه سرفه

دم کرده ی آویشن سرفه های مزاحم و پی در پی سیاه سرفه را آرام می کند . برای تهیه ی دم کرده ی آن ، بیست تا سی گرم ساقه های گلدار آویشن خشک را باید در یک لیتر آب جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنید ، و بعد آن را از صافی بگذاریند و با عسل شیرین سازید و هر روز چهار تا پنج فنجان از آن را بنوشید .

ضعیف زیاد و ناتوانی

نوشیدن دم کرده ی آویشن قبل یا بعد از هر غذا مقوی و نیروبخش است و ضعف و ناتوانی جسمی و عصبی را از بین می برد .طرز تهیه و مقدار مصرف دم کرده آویشن به ترتیبی است که برای معالجه ی آسم شرح دادیم .

رگ به رگ شدن و پیچیدگی عضلات

صد گرم ساقه ی گلدار آویشن تازه را بچینید ، اگر به آویشن تازه دسترسی ندارید پنجاه گرم ساقه ی گلدار آویشن خشک را در یک لیتر آب جوش بریزید ، و به مدت دوازده دقیقه دم کنید ؛ بعد آن را صاف کرده و پارچه را در آن بخسانید و کمپرس کنید و روی آن دست یا پای پیچ خورده ببندید .

هر روز سه تا چهار بار این کار را انجام دهید ، و سعی کنید روی جاهای دردناک را کمپرس کنید .

با این ترتیب درد رگ به رگ شدن و پیچیدن عضلات بزودی معالجه خواهد شد .

دردهای معده

دم کرده ی ساقه ای گلدار آویشن که طرز تهیه ی آن را در مورد آسم شرح داده ایم ، به مقدار سه تا چهار فنجان در روز ، بعد از هر غذا ، به گوارش کمک می کند و ترشی و سنگینی معده را از بین می برد .

زخم ها

دم کرده ی ساقه های گلدار آویشن تازه یا خشک که طرز تهیه ی آن را در مورد رگ به رگ شدن ، و پیچیدن عضلات شرح دادیم ، اگر هر روز دو یا سه بار زخم های را با آن شست وشو دهند ، بهبود می یابند .

اختلالات کلیه ها

اگر ادرار بند آمد ، مثانه درد گرفت ، و یا کلیه ها ورم کرد ، باید هر روز چهار تا پنج فنجان دم کرده ی آویشن نوشید تا این اختلالات از بین برود . برای تهیه ی دم کرده آویشن باید بیست تا سی گرم ساقه های گلدار آویشن خشک را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید ، و سپس آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و طبق نسخه ای که داده شد بنوشید.

زکام مغزی

دم کرده آویشن زکام مغزی را قطع می کند . مقدار مصرف آن پنج تا شش فنجان در روز است . طرز تهیه ی دم کرده ی آویشن به شرحی است که در مورد آسم توضیح دادیم .

خستگی و ضعف مفرط

دم کرده ی آویشن به مقدار چهار تا پنج فنجان در روز قبل یا بعد از غذا تقویت کننده و نیرو بخش است و خستگی وضعف را از بین می برد. طرز تهیه ی دم کرده ی آویشن به شرحی است که در مورد معالجه ی آسم توضیح دادیم .

نسخه ی ژان کونزله

ژان کونزله کشیش علف شناس سویسی ، در کتب خود جوشانده ی آویشن را برای حیواناتی که دچار تب برفکی شده اند موثر و مفید تشخیص داده و دستور می دهد به حیوانات مریض و غیر مریض هر روز یک تا دو لیتر جوشانده ی آویشن بدهند ، اگر به تب های برفکی مبتلا شده باشند معالجه می شوند و اگر نشده باشند مصونیت پیدا می کنند .

ژان کونزله توصیه کرده است که سم پای حیوانات را هر چند یک بار با جوشانده ی آویشن شست و شو دهید .

نظرات کاربران

برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید و یا وارد شوید.

اینجا را کلیک کنید تا وارد شوید