شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و طب سنتی ایران با رویکرد دانش‌آموزی برگزار می‌شود
توسط نارین گل 1396/5/16 11:05 توضیحات

به گفته دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و طب سنتی ایران با رویکردی جدید و برنامه‌های جامع در سال آینده برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی با اعلام برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و طب سنتی ایران در سال ۱۳۹۵، اظهار کرد: در دوره‌ گذشته طرح سلامتکده با اهداف متعالی برگزار شده بود که بسیار از آن استقبال شد. در جشنواره سوم نیز از مسوولان مرتبط در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده این وزارتخانه در شورای ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی می‌خواهیم با قوت و جدیت تمام این موضوع را دنبال کنند.

وی در ادامه بیان کرد: بحث فن بازار‌ها نیز ویژگی مهمی در فرآیند ارتباط دانش، صنعت و اقتصاد است که در همین راستا کارگاه‌های آموزشی مورد نیاز شرکت‌های دانش بنیان در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و طب سنتی ایران و البته با رویکرد دانش آموزی برگزار خواهد شد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی همچنین توضیح داد: فعالیت بسیار خوبی با پژوهشسراهای آموزش و پرورش آغاز شده است از همین رو، در سومین نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی ایران که ۱۵ تا ۱۷ شهریورماه سال آینده به همت ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی و با همکاری ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی برگزار می‌شود یکی از برنامه اساسی و محوری این رویداد، توجه به بخش دانش آموزی جشنواره است که زمینه ساز ظهور خلاقیت و توانایی بالقوه دانش آموزان و فرهنگسازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان است.

به گفته وی، بالای ۵۰۰ مورد ابتکار و اختراع در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی در رده دانش آموزی شناخته شده است که در این جشنواره ارائه خواهد شد.

عصاره افزود: ویژگی جشنواره و نمایشگاه سوم کشوری که توسط معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در مصلی برگزار می‌شود حضور فعال پژوهش سراهای دانش آموزی خواهد بود.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی بر معرفی فرصت‌های نوین کارآفرینی و اشتغالزایی، در بخش تولید و برآورده‌های صنایع کوچک، متوسط و پیشرفته در زمینه گیاهان دارویی، فرآورده‌های حاصله و ارتقای قابلیت‌های علمی با ارزش افزوده بالا تاکید کرد و گفت: این جشنواره در صدد است تا صنعت گیاهان دارویی در توسعه کشور با استفاده از روش‌های نوین و آخرین دستاورد‌ها و پیشرفت‌های حاصله در زمینه گیاهان دارویی و سایر فرآورده‌های طبیعی را نشان دهد.

منبع خبر: ستاد گیاهان دارویی ریاست جمهوری

نظرات کاربران

برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید و یا وارد شوید.

اینجا را کلیک کنید تا وارد شوید