دسته‌بندی نشده

راز درخشش و جوانی پوست کره ای ها (روتین مراقبت از پوست کره ای)

 • مراقبت از پوست در کره یک فرایند چند مرحله ای است که در سال های اخیر در دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده است. از نظر بعضی ها مراقبت از پوست ” چند میلیون مرحله ای” کره ای افراطی است اما واقعیت این است که این روتین به پاکسازی، اسکراب و لایه برداری، درمان، مرطوب سازی قوی و استفاده زیاد از ضد آفتاب در طول روز خلاصه می شود. تفاوت اصلی بین روتین کره ای و روتین غربی این هست که کره ای ها از سن خیلی کم از پوستشان مراقبت می کنند در حالیکه در مراقبت ا زپوست غربی از سن 30 سالگی تازه شروع به خرید یک کرم 300 هزار تومانی می کنیم تا آسیب هایی که از نوجوانی به پوستمان رسیده را درمان کنیم.

  این روتین مراقبت از پوست بیش تر از 15 دقیقه از وقت شما را نخواهد گرفت (البته استفاده از ماسک های ورقه ای و اسکراب یک روتین روزانه نیست) و مرطوب سازی و تغذیه پوست قبل از خواب برای پوست خاصیت درمانی دارد. نکته کلیدی پیشگیری و تغذیه روزانه پوست است که نیاز شما را به محصولات گران قیمت مراقبت از پوست کاهش می دهد.

  مرحله 1. پاک کردن آرایش و پاکسازی صورت:

  قانون شماره یک این هست که اگر 30 دقیقه وقت صرف آرایش می کنید باید به همین میزان وقت برای پاک کردن پوستتان بگذارید. با یک فوم یا صابون گیاهی صورت‌تان را به صورت دورانی ماساژ دهید تا  تمامی آرایش از صورتتان  پاک شود. کره ای ها باور داند که ماساژ صورت گردش خون در پوست را افزایش می دهد و باعث روشن شدن رنگ پوست می شود.

   خرید روغن آرگان اصل مراکشی

  مرحله 2. استفاده از اسکراب صورت:

  لایه برداری و پاکسازی صورت با یک اسکراب طبیعی درخشش را به پوستتان باز می گرداند و باعث می شود پوستتان مانند پوست بچه ها نرم شود. دو بار در ماه بخصوص در قسمت هایی که جوش های سرسیاه بیشتر هستند از یک اسکراب ملایم استفاده کنید. وقتی پای پاکسازی صورت با اسکراب در میان باشد کره ای اعتقاد داند که هر چه کم تر بهتر است.

  مرحله 3. تونر صورت:

  استفاده از تونرها یک محله ضروری در مراقبت ا زپوست کره ای است. تونرها آلودگی های باقیمانده بر روی پوست را پاک می کنند و pH پوست را تنظیم می نمایند. تونر ها پوست را آرام می کنند و پوست را برای جذب محصولات مراقبت از پوست بعدی آماده می نمایند. تونرهای کره ای نسبت سایر تونرها ملایم تر هستند و کم ت رپوست را خشک می کنند و به همین دلیل به آن ها لقب محلول های شاداب کننده پوست می دهند. با استفاده از پنبه کمی از یک تونر را روی پوست بکشید تا پوستتان کاملا پاک شود.

   

  مرحله 4. سرم (به قول کره ای ها اسانس):

  این مرحله مهم ترین مرحله مراقبت از پوست در بین زنان کره ای و یک راز برای خیلی های دیگر است. اسانس ها یا سرم های گیاهی کره ای در سطح سلولی پوست را تحت تاثیر قرار می دهند و میزان جایگزینی سلول های جدید را سرعت می بخشد و در نتیجه به داشتن پوستی نرم تر و روشن تر کمک می کند. با اضافه کردن سرم یا به قول کره ای ها اسانسی تغییرات محسوسی را د رپوست خود مشاهده خواهید کرد.

  مرحله 5. ماسک ورقه ای:

  ماسک های ورقه ای معمولا دو بار در هفته توسط کره ای ها استفاده می شود اما اگر پوستتان خیلی خشک می توانید بیشتر از ماسک های ورقه ای استفاده کنید. ماسک های ورقه ای کره ای با موادی مانند کلاژن آغشته می شوند که این مواد وارد پوست شما خواهند شد. ماسک های ورقه ای تنوع زیادی دارند از کلاژن، آلوئه ورا تا ماسک ویتامین. راز ماسک های ورقه ای چیست؟ با استفاده از ماسک های ورقه ای پوست مواد مغذی بیشتری جذب می کند تا اینکه فقط از یک کرم و یا سرم استفاده کنید. اثر فوری این ماسک ها اعتیاد آور هست بعد از اولین استفاده پوستتان به دلیل جذب همه مواد مرطوب کننده به وضوح سفت تر و روشن تر می شود.

   

  مرحله 6. کرم دور چشم:

  مقداری از کرم دور چشم مناسب سن و پوستتان را با ضربه های آرام نوک انگشت بر زیر چشم بزنید.

   

  مرحله 7. مرطوب کننده یا امیلاسیون:

  واقعا؟ یک لایه دیگر؟ اگر تا الان متوجه این موضوع نشدید باید اشاره کنیم که سبک مراقبت از پوست خانم های کره ای کلا استفاده از لایه های زیاد است تا جایی که احساس کنید پوستتان مومیایی شده است. مقداری از کرم مرطوب کننده مناسب نوع پوست خود را به آرامی بر پوست ماساژ تا جذب پوستتان شود.

   

  مرحله 8. کرم شب:

  تا اینجای کار پوستتان حس یک کیک خامه ای 6 طبقه را خواهد داشت و پوستتان به یک درخشش فوق العاده یا آنطور که کره ای ها می گویند به یک درخشش مرطوب خواهد رسید. مساله این هست که پوست شما در شب و درحالیکه در حال تجدید قوا هستید باید مرطوب بماند.

  اگر از این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید