دسته‌بندی نشده

دومین جشنواره ملی گیاهان دارویی

 •    رونق اقتصاد و سلامت با برگزاری دومین جشنواره ملی گیاهان دارویی

    دکتر عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی ضمن اطلاع رسانی مبنی بر برگزاری جشنواره ملی گیاهان دارویی بر ایجاد غرفه ای به نام نطنز در جشنواره تهران تاکید کرد.

  در جشنواره اول با ایجاد غرفه ای بنام کاشان آداب و رسوم این شهر را که نماد ملی آن گلاب گیری است به بازدید کنندگان معرفی گردید.

  ایشان همچنین جشنواره ملی گیاهان دارویی راآغازی بر رونق صنعت اکوتوریسم و توریسم سلامت مبتنی بر طبیعت و طب سنتی خواهد بود.

  معرفی توانایی ها، ظرفیت ها و فرهنگ شهرها در زمینه کاشت و برداشت و استفاده های گیاهان دارویی موجب اشتغالزایی و رونق اقتصاد و سلامت در جای جای ایران می گردد.

  اولین همایش و جشنواره ملی طبیعت گردی، طب سنتی و گیاهان دارویی 23 تا 26 اردیبهشت ماه امسال در شهر نطنز برگزار شد.

  طرح تبدیل نطنز به مرکز پایلوت طب سلامت ملی ومعرفی ظرفیت های شهرستان برای پذیرش تورهای طبیعت گردی، شناسایی و شناسنامه دار شدن گیاهان دارویی منطقه، تشویق کشاورزان به کشت گیاهان دارویی، آموزش گروه های هدف و فرهنگ سازی و آشنایی مردم با طب سنتی و گیاهان دارویی مهم ترین دستاوردهای برگزاری جشنواره در این شهر بود.

  دومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران، 8 تا 11 مهرماه سال جاری به همت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مصلای تهران برپا می‌شود

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید