شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

دمنوش گل محمدی ، نشاط و سلامتی ، به همراه خواص و نحوه ی صحیح مصرف
توسط نارین گل 1396/5/7 11:05 توضیحات

گل محمدی گیاهی است دائمی به ارتفاع تا 5/1 متر که دارای ساقه‌های خاردار می‌باشد .برگ‌ها مرکب از هفت و گاهی نه برگچه بیضی شکل نوک تیز و دندانه‌دار هستند . این دندانه‌ها منظم و کوچک می‌باشند . گل‌های گیاه نسبتا درشت و صورتی رنگ و دارای بوی معطر و مطبوع هستند . گاهی گلبرگ‌ها ممکن است سفید رنگ باشند.

طبیعت (مزاج) : معتدل و قابض

خواص و کاربرد درمانی

1- درمان عفونت‌های گلو

2- درمان عفونت چشم

3- قابض

4-تقویت عمومی و جسمانی و درمان خستگی مفرط

5- افزایش شیر مادر

6- آرام بخش و شادی افزا

7-درمان کم‌خونی

8- درمان ترشح خلط و بلغم

9-درمان عفونت‌های مجاری تنفسی

10-افزایش آرامش در التهابات روده‌ای

11- درمان اسهال

12-درمان سردمزاجی

13-درمان التهاب و دردهای رماتیسمی

14- قلیایی کننده خون

15- جویدن گل محمدی موجب تقویت لثه ها می‌گردد.

16- کمک به درمان زخم معده

17-محرک گردش خون

18-هضم کننده

19-محرک سیستم عصبی

20-افزایش میل جنسی

21- درمان اظطراب و افسردگی

22- ضد ویروس و ضد باکتری

23- درمان خونریزی شدید دوران قاعدگی

24- تقویت کننده کلیه‌ها

25- تنظیم اختلالات قاعدگی

26- ضد اسپاسم

27- شهوت‌زا

28- ضد نفخ

29- مسکن صفرا

30- هضم کننده غذا

نکته :

1-عسل آمیخته به گل محمدی از دیرباز به عنوان داروی آنژین به کار می‌رفته است.

2- گل محمدی در عین قابض بودن (ضد اسهال) خاصیت مسهلی و نرم‌کنندگی دارد .

3- ارزش دارویی مربای گل محمدی در درمان بیماری سل مهم و ارزشمند است .

نحوه آماده سازی و مصرف دمنوش گل محمدی

روش اول : چند عدد میوه گل محمدی را در یک قوری آب جوش ریخته و بیست دقیقه صبر کنید تا دم بکشد و حاصل دمنوش را با مقداری عسل جرعه جرعه بنوشید.

روش دوم :15 تا 20 گرم گل محمدی خشک شده را در یک لیتر آب جوش دم کرده و حاصل دمنوش را پس از هر وعده غذا یک فنجان بنوشید.

روش سوم : یک قاشق غذاخوری پر از برگ‌های گلمحمدی و یک قاشق چایخوری چای سبز را در یک قوری چینی کوچک ریخته ، آب جوش اضافه کنید . سپس صاف نمایید . فراموش نکنید برای دم کشیدن 5 تا 10 دقیقه زمان کافی است .

نظریه دانشمندان طب قدیم ایران :

ابن سومایه می‌گوید : گل محمدی در اول سرد و در دوم خشک است و در حقیقت در آخر دوم سرد است .چون تلخ مزگی بیشتر از گیرندگی دارد خشکانیدش بیشتر از گیرندگی است . باز کننده و زاینده است .جنبش صفرا را خنثی سازد و تخمش در گیرندگی قوی‌تر است و پرزی که در وسط گل هست از سایر اجزایش قبض‌تر است . همه اجزاء گل اندامان درونی را تقویت دهد و قبوضیتش مانع تحلیل رفتن نمی‌باشد . گل خشکیده قبض تر و سردتر است و به عقیده کسانی قوتی در آن است که خار و پیکان ها را بیرون می‌کشد .بهترین افشره گل محمدی ، افشره است که از گل قطع شده از شاخه گیرند به شرطی که زائده‌ها آن را آنچه به سفیدی مایل است از آن جدا کنند .

درباره ی مربای گل سرخ ، ابن سومایه می فرماید : برای مربای گل باید گل را در سایه خشک کنند و به کار برند .اگر در گرمابه خود را گل محمدی شویید بوی بد عرق را از بین می‌برد. گروهی بر آنند که سائیده گل زگیل‌ها را ریشه کن می‌کند . از قرحه‌ها به ویژه از قرحه‌های پوست انداز میان ران‌ها و پیچ و خم‌ها جلوگیری می‌کند. در قرحه‌های گود گوشت برآرد و گروهی عقیده دارند که خار و پیکان‌ها را بیرون کشد ، به شرطی که سائیده بر زخم پاشند . شادبش سردرد را نافع است .گلاب هم سر درد را تسکین دهد . بو کردن روغن گل محمدی عطسه آرد .برخی گویند از آن عطسه آور است که بخار را حبس می‌نماید . شاید این حالت از برخورد قوت جلب کننده و قوت با دارنده باشد که دو ضدند و در گل جمعند و تاثیر این جمع اضداد بر مغزی که زائده‌های ریز در آن است سبب عطسه گردد .گل محمدی برای هم کسی که مغزش گرم است ، عطسه آور می‌شود .تخم گل و آب پز آن لثه را محکم کند و درد گوش را تسکین دهد . گل محمدی دردی را نافع است که از گرما باشد . آب پز گل محمدی برای چشم مفیدند و اگر زائده‌های سفید را از گل دور سازند در مداوای رمد خوب است .غش کرده را گلاب دهند سرحال آید .افشره گل که با عسل باشد و با عبارت از گل انگبین است ، تقویت معده کند و مدد هضم است .گل و افشره آن گل رطوبت‌های بد معده برچینند . روغن گل محمدی معده را فرونشاند و حتی اگر گل را بر معده مالند همین فایده را دارد . شربت گل برای کسانی که سستی در معده حس می‌کنند مفید است . آب گل یا آب پز گل خشکیده درد زهدان را که از گرما باشد از بین می‌برد و درد روده مستقیم را دوا کند و حقنه آن قرحه روده‌ها را علاج می‌نماید و شربتش نیز در مداوای قرحه روده نافع است . خواب بر بستر گل شهوت را قطع کند . خشک شده‌اش مسهل نیست . روغن گل محمدی مسهل است .

منبع خبر: از کتاب «سرد نوش ها و دمنوش های گیاهی »از دکتر محمد دریایی

نظرات کاربران

برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید و یا وارد شوید.

اینجا را کلیک کنید تا وارد شوید