محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo
سوالی دارید؟
ایکون دیفیوزر

آرامش ، سلامتی ، و کاهش استرس در محل کار ، با استفاده از روغن های گیاهی

رایحه درمانی و استفاده از روغن‌های گیاهی برای کاهش استرس در محل کار

به یاد داشته باشید که برای کاهش فشارهای عصبی محیط کار و کاهش استرس در محل کار ،عصاره‌های دلخواه را به همراه داشته باشید .

در اتومبیل

از این روغن‌ها برای رفع تنش در هنگام رانندگی می‌توان استفاده کرد .شاید هم برای بیدار ماندن هنگام رانندگی به طرف محل کار :

مسافرت همراه با تنش :

3 یا 4 قطره روغن اکلیپتوس روی دستمال کاغذی بریزید و مقابل دریچه خروجی هوای گرم قرار دهید . دالخ اتوموبیل خوشبو می‌شود . یا این که چند قطره روغن روی فرش کف اتومبیل ریخته شود .مواظب باشید روی فرش کم‌رنگ روغن تیره رنگ ریخته نشود .

خرید اینترنتی روغن اکالیپتوس 

روغن‌های گیاهی مخصوص محیط کار :

در انتخاب نوع مخلوط باید مراقب بود که برای سایر همکاران هم‌اتاق نیز بدون اشکال باشد ، به عنوان مثال ، مانند اشخاص باردار یا مبتلایان به فشار خون بالا . در دفتر کار بهتر است از افشانه‌های برقی برای رایحه درمانی و کاهش استرس در محل کار استفاده شود .

رفع سرماخوردگی :

هنگامی که همکاران دچار سرماخوردگی و آنفولانزا می‌شوند برای کاهش شیوع بیماری عفونی ضروری است ؛ 4 قطره روغن اکلیپتوس ، یا مخلوط 2 قطره درخت چای و 2 قطره رزماری

خرید اینترنتی روغن درخت چای

خرید اینترنتی روغن رزماری 

نیروی محرک ذهن :

وقتی برای مذاکره در یک جلسه مهم و یا رویارویی با کاری چالش‌برانگیز ، به نیروی فکری بیشتری نیاز دارید ؛ 2 قطره نعناع یا 3 قطره رزماری یا 3 قطره اکالیپتوس

خرید اینترنتی روغن نعناع فلفلی 

هفته قبل از عادت ماهانه :

هرگاه شما یا همکارانتا از عوارض قبل از عادت ماهانه رنج می‌برید ، برای کاهش استرس در محل کار و راحتی خود از این مخلوط استفاده کنید : 2 قطره اُترُج ، 2 قطره مریم گلی و 3 قطره شمعدانی عطری ، یا 3 قطره روغن گل محمدی یا 3 قطره بهارنارنج

خرید اینترنتی روغن گریپ فروت

خرید اینترنتی روغن مریم گلی 

خرید اینترنتی روغن شمعدانی 

مخلوط انرژی‌زا :

اگر در اواخر روز در نیروی شما رو به تحلیل است از این مخلوط نیروبخش استفاده کنید : 4 قطره اُترُج ؛ 4 قطره گریپ فروت ؛ 2 قطره سرو کوهی

خرید اینترنتی روغن سرو کوهی 

تنش در محل کار :

این مخلوط جو متشنج اداره را آرام می‌سازد : 2 قطره مرزنجوش ؛ 1 قطره مریم‌گلی ؛ 3 قطره گریپ‌فروت و 3 قطره اُترُج .همچنین از 4 یا 5 روغن استوخودوس نیز به تنهایی می‌توانید استفاده کنید .

فواید دستمال:

چند قطره روغن گیاهی روی دستمال کاغذی و یا دستمال پارچه‌ای در ایام روز بسیار موثر است .اگر پوست حساس دارید دقت کنید روغن به طور مستقیم با پوست بدن تماس نداشته باشد .

سرماخوردگی ، گرفتگی سینوس‌ها یا سردرد :

2 تا 3 قطره اکالیپتوس ، را روی دستمال کاغذی بریزید و داخل پیراهان ، بلوز یا سینه‌بند بگذارید . حرارت بدن رایحه را پخش کرده ، رفع خستگی می‌کند .

شرایط اعصاب خوردکن :

قبل از یک سخنرانی ، امتحان یا شاید پیش از مراجعه به دندان‌پزشک ، از روغن اسطوخودوس استفاده کنید . 3 تا 4 قطره اسطوخودوس روی دستمال کاغذی بریزید و مثل بالا استفاده کنید.

می‌خواهید سرحال باشید :

3 تا 4 قطره اُترُج یا گریپ‌فروت بر روی یک دستمال بریزید و مانند بالا استفاده کنید .

ماساژ در محیط کار

اگر در هنگام کار اداری گرفتار سردردهای عصبی می‌شوید برای کاهش استرس در محل کار با چند روش ساده ماساژ با روغن اسطوخودوس آرامش می‌یابید .

مالش شقیقه :

یک قطره اسطوخودوس روی انگشتتان بریزید و به شقیقه‌ها (فرورفتگی جزیی در امتداد ابروها) بمالید. به آرامی و بر خلاف جهت ساعت با سر انگشتان شقیقه‌ها را ماساژ دهید .بالافاصله تسکین می‌دهد .

فشار به شقیقه :

یک قطره روغن اسطوخودوس به کف دست بریزید و این روش را برای تسکین سردرد امتحان کنید . دست‌ها را دو طرف سر بگذارید به طوری که کف دست‌ها را روی شقیقه قرار گیرد و نوک انگشتان دست به طرف سقف باشد .سرتان را با پاشنه دست‌ها با حرکت دایره‌وار بمالید ، سپس سر را بین دو دست به شدت فشار داده و در همان حال دست‌ها را به طرف بالا کشیده و موها را با انگشتان گرفته و با ملایمت به طرف بالا بکشید .

با این روش شگفت‌انگیز احساس می‌شود که دردِ سر ، از کله شخص خارج و دور شده است .

خستگی چشم :

اگر ساعات طولانی در مقابل کامپیوتر می‌نشینید ، ممکن است دچار خستگی چشم شوید . برای اطمینان خاطر ، مرتبا دید چشم معاینه شود و به وط منظم به چشمان خود در مقابل مونیتور استراحت دهید . با روش زیر هر نوع خستگی چشم تخفیف می‌یابد :

آرنج را روی میز گذارده ، کاسه دست‌ها را روی چشمان بسته شده قرار دهید . چند دقیقه‌ای این حالت را حفظ کنید .گرما کف دست ، چشمان خسته و دردناک را آرامش می‌دهد .

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

مطالب مرتبط

مقالات مرتبط

TEST hairtest
جست و جو
دسته بندی
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید