دسته‌بندی نشده

سوپ رازیانه و لبو با کفیر

 • كاربرد سوپ رازیانه و لبو با کفیر
  دستور تهيه

  سوپ رازیانه و لبو با کفیر از اون سوپ هائی که اگر می خواهید مهمان های خود را شگفت زده نمائید بهترین گزینه است.
  این سوپ با دارا بودن کفیر سرشار از خاصیت می باشد، و می تواند به همراه کمی نان تست برشته شده یا نان جو ورقه ای به عنوان یک عصرانه خاص در مهمانی های خصوصی شما سرو شود.
  شکل و رنگ منحصر به فرد، طعم خاص و خوشمزه این سوپ، کاملا برای مهمان های شما جدید خواهد بود و می تواند پایه یک بحث جذاب درباره توانائی شما درهنر آشپزی گردد.
  این سوپ به خصوص برای زنان شیرده بسیار مناسب می باشد و باعث افزایش کیفیت و خوشمزه شدن شیر مادر خواهد شد. مواد مورد نیاز برای تهیه سوپ لبو و رازیانه کفیر:
  دو قاشق غذاخوری روغن زیتون
  یک لیوان پیاز خرد شده (یک عدد پیاز متوسط)
  یک لیوان گیاه رازیانه تازه خرد شده (در صورتی که در منطقه شما رازیانه تازه وجود ندارد می توانید از ساقه کرفس کاملا ریز شده، استفاده نمائید)
  یک قاشق چای خوری دانه رازیانه (از سایت نارین گل تهیه نمایید)
  دو عدد لبوی قرمز متوسط که پوستشان کنده شده و به قطعات مکعبی یک سانتی کوچک خرد شده باشند
  دو لیوان عصاره مرغ کم نمک یک لیوان کفیر خانگی تازه، تهیه شده از شیر گاو (طرز تهیه)
  طرز تهیه سوپ رازیانه و لبو با کفیر
  حالا که عصاره مرغ را تهیه کردید، نوبت تهیه سوپ خاص و خوشمزه سرخ رنگ رسیده تا مهمانان و اعضاء خانواده خود را شگفت زده نمائید.
  سوپ کفیر لبو و رازیانه یک عصرانه خاص برای مهمانان خاص
  در یک ماهیتابه روغن زیتون را در حرارت ملایم داغ می نمائیم و خلال پیاز، رازیانه تازه خرد شده و دانه های رازیانه را اضافه می نمائیم. این مواد را درحدود 5 دقیقه حرارت می دهیم تا نرم شوند.
  سپس تکه های خرد شده لبو را به ماهیتابه اضافه می نمائیم و مواد را هم می زنیم تا قطعات لبو برشته شوند.
  حال عصاره مرغ را به ماهیتابه اضافه می نمائیم و حرارت گاز را زیاد می کنیم تا آب آن به جوش آید. پس از آن درب ماهیتابه را گذاشته و حرارت گاز را کم می نمائیم و برای حدودا 20 دقیقه مواد را می پزیم تا قطعات لبو کاملا نرم شوند.
  کل مواد را در مخلوط کن یا غذا ساز ریخته و به صورت پوره در می آوریم و دوباره به ماهیتابه بر می گردانیم، سریعا کفیر را به مواد اضافه می نمائیم و به اندازه نیاز نمک و فلفل به آن اضافه می نمائیم، مواد را کمی هم می زینم تا سوپی خوش رنگ و یک دست داشته باشیم.
  رازیانه تازه
  یک دسته رازیانه تازه
  سوپ را در ظروف مخصوص پذیرائی ریخته و پس از تزئین با کمی برگ رازیانه، در حالت نیمه گرم سریعا سرو نمائید. (چون کفیر که به سوپ داغ اضافه می نمائید دارای حرارت محیط می باشد، حرارت سوپ مطلوب خوردن خواهد شد.)

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید