دسته‌بندی نشده

پاسخ چند پرسش درباره ی خواص میوه ها

 • اختصاصی نارین گل ، مقاله ای از کتاب “سبزی ها و میوه های شفابخش ” تالیف و ترجمه دکتر مهدی نراقی

  نقش میوه ها در دفع سموم بدن

  بعضی از مردم میوه ها را به علت اینکه دیر هضم می شوند و تولید نفخ و درد شکم می کنند حقیر و ناچیز می شمارند ، و حال آنکه برعکس تصور بی پایه ی آن ها ، میوه ها اگر خوب رسیده باشند و با دقت جویده شوند و با آب دهان مخلوط گردند ، قند خود را که مستقیما قابل جذب است و احتیاجی به هضم شدن ندارد ، وارد دستگاه بدن می سازند .

  این موضوع محقق است ؛ بیمارانی که درجه تبشان از سی و هشت گذشته است عصیر معدی در آن ها ترضح نمی کند و در چنین اوضاع و احوالی ، غذایی که آن ها مصرف می کنند جذب بدن نمی شود و در معده و روده ها تخمیر شده و تولید مسمومیت می کند . به همین علت است که به اشخاص تب دار ، آب میوه ، به ویژه آب انگور می دهند ، زیرا قند میوه ها مستقیما قابل جذب است و وقتی این قند جذب بدن شد سموم را دفع می کند . بیمارانی که رژیم میوه می گیرند گاهی کسالت و نارحتی هایی در خود احساس می کنند . این حالت در اثر ناسازگاری با میوه پیدا نمی شود ، بلکه وضعی است که در اثر مصرف میوه و تخلیه سریع سموم بدن به وجود می آید.

  پرفسور اهرت این حقیقت بدیهی را اعلام داشته است و گفته است:” با خوردن و مصرف میوه ، بیمار از سمومی که در بدنش به حد اشباع رسیده است پاک می گردد “

  آدم تندرست تمام میوه ها را مصرف می کند و هر میوه ای به مزاج او سازگار است ، ولی اگر این طور نباشد ممکن است نقصی در معده یا روده های او باشد که باید با یک معالجه ی طبی آن نقص را برطرف ساخت .

  اما اگر کسی با مصرف میوه ها مبتلا به ورم روده شود علت آن این است که کاملا به مصرف میوه عادت نکرده است و باید کم کم شروع به مصرف آن کند و روز اول یک و روز دوم دو وبعد آن را به مرور زیاد کند تا به اندازه ی کافی برسد .

  عمل ادرار آور میوه ها

  میوه ها دارای زیادی آب هستند و ادرار را تصفیه می کنند و بر حجم آن می افزایند و، اسید اوریک و سموم دیگر را تخلیه می کنند .

  عمل رفع عطش

  یک آدم میوه خوار هیچ وقت عطش ندارد ، زیرا میوه ها قبل از هر چیز دارای مقدار زیادی آب هستند که آن آب عطش کند در میوه خواران به وجود نمی آید تا آن ها به آب حریض گردند .

  این نکته را در اینجا باید تذکر دهیم که آب میوه ها مثل آب سبزی ها دارای نیروی شفابخشی هستند که می توانیم آن را با آب چشمه های معدنی مقایسه کنیم .

  برای اشخاصی که تب می کنند و یا تحت عمل جراحی قرار گرفته اند آب میوه ها یک نوشابه غذایی کاملا مفیدی است .

  میوه ها مثل دارو امراض را معالجه می کنند

  دکتر کارتون در کتاب خود به نام سه غذای کشنده هیچ شک و تردیدی ندارد که افراط در مصرف قند صنعتی مثل گوشت و الکل برای تندرستی و سلامت ما زیان آور است .ساکارین سیصد تا پانصد مرتبه قدرت قندی آن بیش از قند صنعتی است .

  ساکارین یک محصول شیمیای است که آن را از گودرون و زغال سنگ استخراج می کنند و این ماده برای کلیه ها سم مهلکی است که بسیاری از مردم به آن توجه ندارند و نوشابه های شیرینی را که با این ماده می سازند و از زیان و ضرر قطعی آن بی خبرند .

  تمام میوه های شیرینی که قند آن از لولوز ترکیب یافته است برای اشخاص پرهیزدار ، اجازه داده شده تا آن را مصرف کنند ، زیرا مصرف چنین قندی برای آن ها مفید است .

  پس باید میوه ها را وقتی کاملا رسیده و شیرین شده و تازه هم بود مصرف کنیم ، زیرا چنین میوه ای دارای حداکثر قند است و برای بدن ما این قند مفید و لازم است .

  میوه عامل معالجه ی بیماری هاست .

  میوه ها علاوه بر املاح معدنی که دارند اعمال گوناگونی را بر روی دستگاه بدن انجام می دهند که می توانیم آن را مثل یک دارو یا دوای کمک در معالجه ی بیماری ها بی شماری مورد بهره گیری قرار دهیم .

  میوه منبع املاح معدنی است

  مصرف میوه ها برای دستگاه بدن ما ، آهن ، املاح معدنی مثل : کلسیم ، فسفر ، منیزیم ، پتاسیم ، سدیم ، گوگرد ، سیلین ، ید و آرسنیک را به وجود می آورد و این املاج قابل هضم و جذب در بدن ما هستند و بافته های بدن را می سازند ، و به همین علت است که این مواد برای بچه های خردسال که در دوران رشدند و همچنین اشخاص بالغ و بزرگسال لازم است .

  گرچه آرسنیک سم مهلکی است ولی وقتی در میوه ها باشد قابل هضم و جذب بوده و فوق العاده برای سلامت بدن مفید است .

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید