دسته‌بندی نشده

خواص و نحوه مصرف روغن اکالیپتوس

 • اثرات درمانی:

  جزء فعال و اصلی در روغن اکالیپتوس eucalyptol است که خواص میکروب کشی و گند زدایی بسیار قوی دارد و هم چنین به عنوان پیشاب آور، و پایین آورنده قند خون عمل می کند و در بهبود سرفه و تب نیز موثر است. روغن اوکالیپتوس یک بی حس کننده قوی است و اغلب در داروهای در نظر گرفته شده برای تسکین درد ماهیچه، درد عصب و مفصل استفاده شده است. و در سطح روانشناسی برای مبارزه با خستگی و دوری از کند ذهنی بکار می رود.

  برای حس شادابی:

  مالیدن چند قطره از مخلوط اوکالیپتوس و روغن ماساژ روی نقاط نبض اثرات خنک کنندگی و تحریک کنندگی هم روی روان و هم روی جسم دارد.

  برای تصفیه کردن اتاق مریض:

  روغن اکالیپتوس یک اسانس بسیار مطولب برای استفاده در اطراف تخت مریض است. پاشیدن پنج قطره از این روغن با پخشگر موجب کشته شدن میکروب ها در هوا و کاهش تعداد باکتری های انتقال یافته بوسیله ی هوا می وشد و از توسعه میکروب ها جلوگیری می کند.

  خرید اینترنتی روغن اکالیپتوس 

  برای زخم ها و ورم های چرکی:

  اثر ضد میکروبی بسیار قوی روغن اوکالیپتوس موجب التیام زخم ها، سوختگی ها، زخم معده، نیش حشرات و گزیدگی ها می شود. چند قطره از روغن اکالیپتوس را قبل از باند پیچی محل آسیب دیده، روی نوار بانداژ بریزید.

  برای درمان سرفه:

  برای آزاد شدن بلغم و بهبود عملکرد شش ها به وسیله ی روغن اکالیپتوس و روغن های ماساژ یک کمپرس برای قفسه سینه بسازید.

  برای تب مخملک:

  اضافه کردن چند قطره از روغن اوکالیپتوس به آب در بطری افشانه دار، می تواند موجب تسکین علائم مخملک که شبیه آنفلوانزا است، شود.

  برای بیشتر موثر واقع شدن اثرات سونا:

  برای بهرمند شدن از بیشترین اثر سم زدایی سونا، می توان 30 قطره از این روغن را در یک ملافه ی پر از آب بریزید و سپس آن را روی سنگ های داغ بریزید.

  استفاده موضعی:

  پایین آوردن تب با پیچاندن ساق پا با روغن اکالیپتوس، 5 قطره از روغن اصلی اکالیپتوس را به بک لیتر آب ولرم اضافه کنید و پارچه کتانی یا پشمی را در این مخلوط خیس کنید سپس پارچه را در اطراف دو ساق پا پیچیده و آن را با پارچه های خشک محکم کنید. این پیچش ساق پا را فقط هنگامی می توان استفاده کرد که پاها گرم هستند.

  برای رهایی از شوره سر، 10 قطره از روغن اوکالیپتوس را در شامپویتان مخلوط کنید و آن را به خوبی روی پوست ماساژ دهید و چند دقیقه صبر کنید سپس آب کشی نمایید.

  برای از بین بردن علائم سرماخوردگی، چند قطره از روغن اکالیپتوس رار روی دستمال قرار دهید و عطر آن را عمیقا استنشاق کنید. شما هم چنین می توانید چند قطره از این روغن رادر ظرفی آب جوش ریخته و به مدت 15 دقیقه بخور دهید.

  برای آسوده شدن از دردها و رنج های عضلانی، 10 تا 15 قطره از روغن اکالیپتوس را با 2 اونس از روغن بادام شیرین یا روغن دانه انگور مخلوط کنید و ان را روی ماهیچه هایتان ماساژ دهید.

  منبع خبر: راهنمای کامل شفای طبیعی

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید