محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo
سوالی دارید؟
محصولات مراقبت از پوست گوشی

راز بزرگ داشتن پوست زیبا و روش علمی مراقبت از پوست

یکی از رازهای بزرگ زیبا شدن در استفاده ازکرم یا مکمل‌های نیست . بلکه به کارگیری یک روش علمی مراقبت از پوست به صورت روزانه است که درخششی بیش از استفاده از محصولات زیبایی برای پوست فراهم می‌سازد .

ما یک نظریه خیلی افراطی داریم : اگر شما حتی با کرم یا پماد مخصوص زگیل یا روغن آشپزی معمولی هم تکنیک ماساژ صورت بسیار عالی شرح داده شده در اینجا را به کار ببندید ، می‌توانید خط و خطوط چین و چروک‌های پوستتان را از بین برده و آن را احیا نمایید.

در واقع پیشنهاد نمی‌کنیم که همین امروز کرم پوستتانا را کنار بگذارید و این توصیه را به کار گیرید . اما با تاکید می‌گوییم تنها استفاده از کرم نمی‌تواند تفاوتی در پوست ایجاد کند بلکه روش علمی مراقبت از پوست و استفاده از آن کرم نیز مهم است .

ما تفاوتی را که ماساژ می‌تواند در پوست ایجاد کند به چشم و نیز بر روی پوستمان دیده‌ایم . بسیاری از خانم‌ها از ترس ایجاد چین و چروک در پوستشان از ماساژ دادن و کشیدن آن صرفنظر می‌کنند و در نتیجه پوستشان اغلب کدر به نظر می‌رسد. اما اگر ماساژ به روش صحیح انجام شود ، پوست کشیده نمی‌شود بلکه فقط تحریک می‌شود و البته در کنار آن مجموعه پیچیده‌ای از رگ‌های خونی ، ماهیچه‌ها و نقاط تخلیه لنف در زیر پوست نیز فعال می‌شوند . علاوه بر آن با کمک این تکنیک مواد مغذی به پوست رسیده و بدون آن پوست بیشتر مستعد چین و چروک می‌شود . از نظر ما ، ویشالی پاتال ، سلطان ماساژ است . او می‌گوید :«حتی 30 ثانیه ماساژ در هنگام تمیز کردن صورت می‌تواند به کاض پف و افتادگی کمک کند . هنگامی که استرس دارید (که البته بیشتر زنان دارند ) صورتتان به ویژه در قسمت فک تنش بیشتری را تجربه می‌کند.

ماساژ صورت به روش ویشالی :

1- مفداری کمی کرم (ترجیحا روغن صورت یا مرطوب کننده ) را به صورت نقطه نقطه بر روی تمام قسمت‌های صورتتان بزنید .

2- با نوک انگشتانتان با حرکات دورانی محکم صورتتان را ماساژ دهید . (این حرکت جریان خون و جریان تخلیه لنف را تقویت و به کاهش تراکم مواد زائد زیر پوست کمک می‌کند ) ماساژ را از قسمت چانه و فک با حرکات رو به بالا شروع کنید .بسیاری از خانم‌ها به اشتباه صورتشان را رو به پایین ماساژ می‌دهند و به افتادگی پوست کمک می‌کنند . در ضمن ماهیچه‌های سفت اطراف گردن و پشت گوش‌ها را فراموش نکنید .(با حرکات دورانی رو به بالا )

3- برای ماساژ دور چشم با نوک انگشتان شروع به زدن ضربه‌های محکم و مستمر از امتداد استخوان ابرو به سمت خارج و سپس در زیر چشم به طرف داخل و بینی کنید . چون از کرم یا محلول استفاده می‌کنید پوستتان کشیده نخواهد شد. ضربه زدن را دو یا سه بار دیگر تکرار کنید . بدین ترتیب علاوه بر آرام شدن ، هرگونه مایع ایجاد شده در زیر چشم از بین رفته و با تقویت جریان خون اکسیژن لازم به ناحیه دور چشم می‌رسد .

4- سرانجام با ماساژ دادن پیشانی از قسمت میانی به طرف شقیقه‌ها کار را به اتمام برسانید .

جوان سازی پوست با طب سوزنی

یکی دیگر از عوامل احیاکننده پوست طب سوزنی است . طب سوزنی باید توسط یک متخصص انجام شود و اصولا یک تکنیک زیبایی از مشرق زمین است . دکتر جان ساگاریس ، متخصص طب چینی که با استفاده از طب سوزنی با نشانه‌های درونی و بیرونی پیری مبارزه می‌کند ، می‌گوید :« پوست مثل یک آینه سلامت درونمان را به ما نشان می‌دهد و مشکلات پوست از جمله پف ، جوش ، تیرگی یا قرمزی همگی نشان‌دهنده این هستند که جریان انرژی حیاتی بدن یا همان انرژی «چی» دچار اختلال شده است .

برای طب سوزنی تنها یک سیستم وجود ندارد چون متخصصان این رشته تمایل دارند تکنیک‌های خود را توسعه دهند که البته می‌تواند شامل ماساژ صورت نیز باشد . عملکرد پوست می‌تواند با قراردادن سوزن‌های مخصوص در کانال‌های انرژی بدن بهبود یابد .طب سوزنی سلول‌های پوست را به ساختن رشته‌های کلاژن جدید در زیر چروک‌ها و پر کردن آن‌ها تحریک می‌کند . در ضمن با تقویت و یا آرام کردن ماهیچه‌ها از افتادگی پوست پیشگیری نموده و درخشش را به صورت برمی‌گرداند .

نتایج معمولی طب سوزنی برای صورت عبارتند از : کاهش خطوط ظریف و عمیق ، کاهش پف زیر چشم ، محکم تر شدن پلک‌ها ، تنگ شدن منافذ ، نرم و روشن‌تر شدن رنگ پوست و سرانجام افزایش خاصیت ارتجاعی پوست . اما برای به دست آوردن منافع دراز مدت باید تعداد جلسات درمان را افزایش دهید .

مطمئنا طب سوزنی اثرات معجزه‌آسایی بر روی صورت‌های خسته دارد و خط خنده و اخم را بسیار کم عمق می‌کند . (گرچه این تکنیک ، طب سوزنی صورت نامیده می‌شود اما درمانگر در واقع تمام بدن را درمان می‌کند . به همین دلیل کسانی که تحت این مداوا قرار گرفته‌اند اغلب ذهنشان روشن‌تر و انرژی بیشتری دارند .

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

مطالب مرتبط

مقالات مرتبط

TEST hairtest
جست و جو
دسته بندی
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید