شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

خواص میخک ، از آرامش بخشی تا دندان درد و...
توسط نارین گل 1396/5/9 14:05 توضیحات

برخی از خواص میخک :

ضد تب ، محرک ، آرامش‌بخش ، تقویت‌کننده مغز و حافظه ، مقوی کبد و کلیه ، ضدکرم ، اشتهاآور ، تقویت کننده نیروی جنسی سردمزاجان ، ترمیم‌کننده قرنیه چشم ،

موارد دیگر استفاده از آن مفید برای دندان‌درد ، بهبود تکرر ادرار ، بهبود گرفتگی عضلات ، گرفتگی خشونت صدا ،بهبود نفس تنگی ، باز کردن صدا ، درمان ترس و وسواس ، رفع سکسکه ، بهبود ضعف اعصاب ، جمع شدن آب زیر پوست ، درمان کمردرد ، بهبود نفخ معده ، بهبود ضعف گوارش و سوءهاضمه

میخک گل نشکفته ، درختچه‌ای است همیشه سبز و در جزایر ملوک و آنتیل می‌روید و آن را در همان حال غنچه بودند می‌چینند و در آفتاب خشک می‌کنند .

احتمال می‌دهند اصل این درختچه در چین بوده و به وسیله‌ی هلندی‌‌ها به جزایر ملوک ، جزایر موریس ، آنتیل ، و زنگبار انتقال یافته است .

میخک را در آزمایشگاه تجزیه کرده‌اند و معلوم شده است که دارای یک روغن مایع فرّار ، تانن ، صمغ ، سقز ، و عصاره‌ای به نام کاریوفیلین است .

میخک دارای بوی معطر و طعم تند و سوزنده‌ای است و در اغذیه آن را به عنوان ادویه استعمال می‌کنند ؛ و چون دارای مواد مقوی ، هضم کننده ، و معطر است در طب ، پودر و تنطور آن را استعمال می‌کنند . اوژنول یا اسانس میخک مایع معطر ، ضدعفونی ، و بی حسن‌کننده است که برای دفع دردهای دندان و همچنین رفع درد وقتی که مینای دندان فاسد شده و به عصب رسیده است و همچنین در بیماری سل آن را استعمال می‌کنند .

میخک را به عربی قرنقل می‌گویند .

خرید اینترنتی روغن میخک از لینک زیر:

روغن میخک خالص

خرید اینترنتی میخک از لینک زیر:

میخک نارین گل

منبع خبر: از کتاب طب الصمصام از صمصام صائعی

نظرات کاربران

برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید و یا وارد شوید.

اینجا را کلیک کنید تا وارد شوید