دسته‌بندی نشده

درمان میگرن با گیاهان دارویی

 • توصیف بیماری

  معمولا در یک طرف سر ، عود کننده ، ضرباندار ، همراه با ختلالات بینایی و حساسیت به نور است. این سردرد اغلب با تهوع و استفراغ همراه می‌باشد . ممکن است تمام روز طول بکشد. بیمار همیشه اتاق ساکت و تاریک را ترجیح می‌دهد .

  علل

  همیشه معلوم نیست . اغلب علت آن آلرژی نسبت به شکلات ، قهوه ، نوشابه‌های گازدار ، نمک اضافی ، قند تصفیه شده ، پنیر و الکل است ؛ به علاوه پریشانی‌های روحی ، پایین بودن قند خون یا قاعدگی نیز در بروز میگرن نقش دارند . معمولا ابتدا عروق خونی تنگ می‌شوند و متعاقبا به طور رفلکسی متسع می‌گردند که این اتساع خون بیش‌تری را به ناحیه‌ی مورد نظر می‌آورد و موجب سردرد ضربانی و حساسیت می‌شود .

  درمان

  در صورتی که علت شناخته شده است ، آن را حذف کنید .

  گیاهان برای بهبود و درمان میگرن

  بابونه گاوری ، جینوکو ، تمیس وحشی ، بنفشه ، بادرنجبویه ، بابونه

   

  به منظور برگرداندن حمله‌ی سردرد ، یا کاهش شدت آن ، حمام پای داغ 5 دقیقه‌ای را که تا حد امکان داغ باشد ، با استفاده از گل‌های یاس زرد ، یکی از گیاهان فوق یا یک روغن معطر مثل روغن مرزنجوش معطر ، را امتحان کنید . این کار را باید هنگامی انجام دهید که نخستین نشانه‌های حمله‌ی سردرد ظاهر می‌شود .

  درمان‌هایی از آشپزخانه

  زنجبیل برای درمان میگرن استفاده شده است . یا اولین نشانه‌های سردرد ، بیمار فقط 600 میلی گرم (کمی کم‌تر از یک چهارم قاشق غذاخوری) پودر زنجبیل را در آب حل و جهت سرکوب حمله‌ی سردرد مصرف می‌کرد . برای پیشگیری مقداری کمی زنجبیل را هر روز در غذا یا چای‌های گیاهی (مثل چای کوهی) بریزیدا و مصرف کنید .توصیه می‌کنیم روزانه یک چهارم تا یک قاشق چایخوری زنجبیل مصرف کنید .

  رژیم غذایی

  برای کشف آلرژی‌های غذایی احتماغلی تمام مواد غذایی‌ای را که بیش از یک حمله مصرف کرده‌اید را یادداشت کنید .

  سایر درمان‌ها

  ماساژ منظم ، طب سوزنی ، هومیوپاتی ، ورزش‌های بهبود دهنده‌ی تحرک و وضعیت بدن و ریلکسیشن .

  منبع خبر: از کتاب «درمان گیاهی » تالیف غیاث الدین جزایری

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید