دسته‌بندی نشده

افت فشار خون ، دلایل و درمان های گیاهی

 • فشار خون پایین ممکن است علامتی از شوک خطرناک ، کم آبی یا نارسایی قلبی باشد . این علامت همچنان در کم کاری تیروئید ، برخی از اختلالات غدد درون ریز و کم خونی ، که همگی علائم دیگری نیز تولید می کنند ، مشاهده می شود .
  بسیاری از افراد فشارخون خیلی پایینی دارند ، و ظاهرا سالمند ، مخصوصا زنان جوان ، با جثَه ی کوچک و گیاهخوار اغلب سال م به نظر می رسند ، در حالی که سایر مبتلالیان به اُفت فشار خون دچار خستگی مفرط ، حمله های سرگیجه یا حتی غش ، مخصوصا وقتی به مدت طولانی می ایستند یا از بستر بلند می شوند ، می باشند . اگر فرد با انرژی و سالم باشد وجود فشارخونی در حد 90بر روی 60 میلی متر جیوه نشانه ی خطرناکی محسوب نمی شود . اُفت فشارخون را گاهی به سقوط فشار خون دیاستولی هنگام ایستادن تا 10 واحد اطلاق می کنند .
  صدماتی جدی –که نیاز به درمان طبی اورژانس دارند – و یکی از اختلالات فوق . علل دیگر شامل مصرف کم مایعات ، رژیم غذایی نامناسب ، کمبود پروتئین ، اختلال گردش خون و کم خونی . گاهی اُفت فشار خون یا کاهش قند خون همراه است .
  گزارشی اُفت فشار خون را با اختلالات روانی خفیف مرتبط دانسته است . نویسندگان گزارش فوق معتقدند ارتباطی بین کاهش خونرسانی به مغز و بروز اختلالات روانی وجود دارد و یا برعکس ، بین بروز افسردگی و اضطرابی که منجر به کاهش فشار خون می شود .

  اگر بیمار لاغر ،خسته و بی اشتهاست ، برای چند هفته مصرف غذا و مایعات را همراه با مصرف داروهای تلخ گیاهی و آنزیم های گوارشی افزایش دهید . ببرای اطمینان از جذب مناسب ، غذا را آهسته بجوید . هرگز مواد غذایی ای که موجب واکنش های آلرژیک یا آشفتگی گوارشی می شوند ، نخورید .
  عشقه – چینی یا کره ای ، شیرین بیان – نه نوعی که در شیرینی پزی استفاده می شود . شاه پسند

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید