محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo
سوالی دارید؟
روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس درمان بی خوابی و بهبود کبد چرب

اگرچه اکنون در منطقه جنوب شرقی فرانسه ترویج یافته، ولی در اصل اسطوخودوس به منطقه مدیترانه تعلق دارد و در مزارع باز و سرازیری های کوه ها رشد می کند و هنگامی که شکوفه می دهد عطری مطبوع و تند از خود ترشح می کند. مقوی ترین داروی اسطوخودوس روغنی است که شامل بیشترین غلظت از اجزاء موثر است. بهترین نوع این روغن، به اسطوخودوس طبی تعلق دارد . روغن اسطوخودوس استفاده های زیادی دارد از جمله: این روغن یک ضد عفونی کننده بسیا رقوی است که شامل بیش از 2000 ترکیب است که در برابر قارچ ها، ویروس ها، و دیگر میکروب ها موثر است. این روغن همچنین به دلیل داشتن توانایی تنظیم احساسات بسیار ارزشمند است و در اشخاصی که از خستگی رنج می برند و برای درمان بی خوابی بسیار موثر است و انرژی و نیروی جسمانی را به آنان بر می گرداند. و همچنین در افرادی که آشفته هستند یا کابوس می بینند اثرات آرامش بخشی دارد و برای بهبود کبد چرب نیز بسیار مفید است.

بیشتر بخوانید: آروماتراپی ( رایحه درمانی ) چیست؟

اثرات درمانی:

بهبود حالات عصبی، اضطراب، درمان بی خوابی ، دل درد، عفونت گوش میانی، سوختگی ها، اگزما، نیش حشرات و دیگر التهابات پوستی

برای سوزش های پوستی غیرعادی:

آب اسطوخودوس گردش خون در پوست را ترقی میدهد و مانع عفونی شدن غده های چربی دار می شود. برای تهیه این لوسیون صورت، 3 قطره از روغن اسطوخودوس را به یک لیتر آب اضافه کنید و در طول روز صورت تان را با آن خیس کنید.

درمان بی خوابی غیرعادی:

روغن اسطوخودوس اثرآرامبخشی دارد و هنگامی که احساس فشار روحی و دلواپسی داریر برای درمان بی خوابی می توانید از آن استفاده کنید. چند قطره از روغن اسطوخودوس را روی سنگ بریزید و در رختخوابتان قرار دهید. این روغن اثرآرامبخشی دارد که باعث می شود در طول شب به آرامی بخوابید.

برای درد عصب:

روغن اسطوخودوس درد و التهاب منصوب به درد اعصاب را تسکین می دهد. 10 قطره از این روغن را با 2 قاشق چای خوری روغن گیاه هزار چشم مخلوط کنید و برای تسکین درد آن را به آرامی روی نواحی آسیب دیده بمالید.

برای رفع آفتاب سوختگی:

10 قطره از روغن اسطوخودوس را به 4 اونس آب اضافه کنید. و این مایع را در بطری افشانه ای پلاستیکی ذخیره کنید و با خود به ساحل ببرید تا هر وقت احتیاج شد آن را به قسمت های سوخته شده پوستتان بپاشانید.

برای سینه ها:

روغن اسطوخودوس را می توان برای سفت شدن و جمع شدن پوست سینه، روی آن مالید. 2 قطره از روغن اسطوخودوس را به یک قاشق چای خوری، از یکی از روغن های پایه همچون روغن بادام شیرین اضافه کرده و در طول روز به سینه ها بمالید

بهبود کبد چرب و بیماری زردی:

یکی از مهمترین خواص روغن اسطوخودوس بهبود کبد چرب است. جهت بهبود کبد چرب روزی 2 قاشق غذاخوری از روغن اسطوخودوس میل نمایید.

استفاده موضعی:

از جمله خواص مفید این روغن درمان بی خوابی می باشد. برای عفونت گوش میانی، گلوله پنبه ای را آغشته به روغن زیتون کنید و 5 قطره از روغن اسطوخودوس را روی آن بچکانید و آن را روی قسمت بیرونی از گوش مبتلا شده قرار دهید. روغن اسطوخودوس باعث تسکین یافتن درد می شود و از ایجاد التهاباتی که ضمیمه ساز عفونت های گوش هشتند جلوگیری می کند.
روغن اصلی اسطوخودوس را می توان برای تسکین دل دردها، انقباض عضلات و گاز معده استفاده کرد. 30 قطره از روغن اسطوخودوس را با 10 قطره از گل بابونه و 20 گرم روغن زیتون، در یک بطری مخلوز کنید و به شدت تکان دهید.
این مخلوط از روغن های اصلی را به آرامی روی شکم به مدت 10 دقیقه به صورت حرکت دورانی ماساژ دهید و برای مدت کوتاهی استراحت کنید و سپس به مدت 30 دقیقه یک بطری آب گرم را روی آن (ناحیه مبتلا شده) قرار دهید.

در محیط خانه

در دوره پایانی شست و شوی لباس ها چند قطره از روغن اسطوخودوس را به آب شستشو اضافه کنید و یا چند قطره از روغن را به لباس ها بزنید.

در دوره پایانی

روغن اسطوخودوس یکی از کمیاب ترین روغن های اصلی است که می توان آن را به طور خالص بر روی پوست استفاده کرد. از جمله خواص مفید این روغن درمان بی خوابی می باشد. برای علاج سوختگی درجه اول: یک بطری کوچک از آن را در کابینت آشپزخانه نگه دارید. و برای تسکین درد و کاهش ایجاد تاول 1 تا 2 قطره از آن را مستقیما روی سوختگی ها بمالید.

خرید اینترنتی روغن اسطوخودوس

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

مطالب مرتبط

مقالات مرتبط

TEST hairtest
جست و جو
دسته بندی
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید