دسته‌بندی نشده

جایگاه ایران در تجارت گیاهان دارویی

 • طبق آماری که درباره تجارت گیاهان دارویی در جهان منتشر شده است، جمهوری اسلامی ایران تنها 2 درصد از این بازار را در اختیار دارد.

  این آمار، از آن چه انتظار می رود، بسیار کم تر است. گام اول برای رسیدن به قافله پر شتاب جهانی، جاری کردن خون تجارت سازی فناوری در رگ های شرکت های دانش بنیان است. برای آن که مولفه بتواند دوام و قوام داشته باشد، نیازمند فرهنگ سازی هدفمند، مستمر و پایدار هستیم.

  در چنین شرایطی است که شرکت ها ی دانش بنیان به ماهیت واقعی اشان دسترسی خواهند یافت، آنگاه ارتقا و فعالیت بیشت تر شرکت های دانش بنیان، شتاب بیش تری خواهد گرفت. از همین رو، ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت از این حرکت را قدرتمندانه پی می گیرد. در ایجاد بازار مناسب برای دستاورد های شرکت های این حوزه نیز ، ستون دیگری از ایوان بلند ظرفیت های گیاهان دارویی در ایران است.

  در این بخش هم آینده نزدیک، حامل خبرهای خوبی است. به عنوان نمونه، برگزاری دومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده ای طبیعی و طب سنتی ایران بخشی از همین تلاش های بی وقفه است.

  برگزاری نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی هم برای شناساندن داشته های این حوزه، ایجاد کانال های متعدد بازاریابی و فروش محصولات گیاهان دارویی و هم برای فرهنگ سازی و ترویج استفاده از دارو های گیاهی به جای نمونه شیمیایی آن، توام با آموزش و استانداردسازی آن، حرکتی در خور توجه است. ،

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید