شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

معرفی چند مسکن گیاهی ، برای انواع دردهای سر ، کمر ، دندان ، مسکن هایی بدون عوارض
توسط نارین گل 1396/5/1 13:05 توضیحات

درد

بدترین دردی که دچار آن شده‌ام در اثر لغزش دیسک کمر بوده است . این درد به شدت دردغیر قابل تحمل نقرس بود که گهگاه گرفتار آن می‌شوم . پزشک من هم مثل همه ی پزشکان دیگر قرص‌مسکن و داروهای ضد التهاب برایم تجویز کرد . من برای این لغزش دیسک داورهایی خوردم که در تمام عمر نخورده بودم . همچنین گیاهانی خوردم که قبلا هم خورده بودم تا عوارض جانبی داروها راکمتر کنند.

پزشکان دردها را به دسته‌ی حاد ومزمن تقسیم می‌‌کنند . دردرهای حاد به طور ناگهانی می‌آیند و معمولا باگذشت زمان و مصرف مسکن‌های معمولی از بین می‌روند . نمونه‌ی این دردها سردرد یا درد ناشی از حوادث است .دردهای مزمن ممکن است همانند دردهای حاد شروع شوند ، ولی مدت طولانی –ماه‌ها یا حتی سال‌ها- باقی مانده و اغلب با مسکن‌های معمولی برطرف نمی‌شوند . این درد می‌تواند انسان را افسرده سازد ، که با این افسردگی ، درد بیشتر شده و درمان آن مشکل‌تر هم می‌شود .

اگر درد مداومی دارید حتما به پزشک مراجعه کنید . و وقتی علت درد تشخیص داده شد ، درمان متناسب آن هم امکان‌پذیر می‌شود . ولی اگر ، مثل بیشتر افراد گرفتار دردهای مزمن ، علت را تشخصی ندهید و درد هم بدتر شود ، حتما با یک مرکز دردشناسی مشورت کنید .

داروخانه‌ی سبز برای درد

در اینجا چند گیاه موثر در تسکین درد معرفی می‌شوند .

میخک

دندان‌پزشکان جوهر –جوشانده‌ی میخک - میخک را به عنوان کمک اولیه برای دندان‌درد توصیه می‌کنند . میخک در تسکین دندان درد موثر است و مرکز تخصصی آلمان برای گیاهان دارویی ، آن را تایید کرده است .روغن اسانسی میخک را مستقیما روی دندان دردناک بگذارید .

خرید اینترنتی روغن میخک از لینک زیر:

روغن میخک خالص

اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس درمان انتخابی عطر درمانگرها برای تسکین درد است، و در واقع ، این روغن اساس شروع عطر درمانی بود .در سال‌های دهه‌ی 1920 ، بنیان‌گذار عطردرمانی ، شیمی‌دان فرانسوی ، رنه موریس ، به طور اتفاقی دستش را در آزمایشگاه سوزاند و آن را در نزدیک‌ترین مایع دم‌دست فرو برد ، که روغن اسطوخودس بود . درد به سرعت فروکش کرد .از آن زمان ، محققان دریافتند که برخی روغن‌های گیاهی جریان تکانه‌های عصبی ، از جمله تکانه‌های انتقال‌دهنده‌ی درد ، را کاهش می‌دهند. ظاهرا اجزاء اصلی موثر در اسطوخودوس لینالول و لینالیل آلدهید هستند .

می‌توانید چند قطره روغن اسطوخودوس را با یک قاشق غذاخوری روغن گیاهی مخلوط کرده و آن را روی ناحیه‌ی دردناک ماساژ دهید .

خرید اینترنتی روغن اسطوخودوس از لینک زیر:

روغن اسطوخودوس (لوندر) فرانسوی خالص و ارگانیک (french lavender essential oil)

نعناع کوهی

این گیاه غنی از پولگون است ، ترکیبی شیمیایی شبیه به کاپسایسین که در نعناع کوهی موجود است اثرات تسکین‌دهندگی درد دارد . بسیاری محققان پیشنهاد می‌کنند چای نعناع درست کرده و برگ‌های مصرف شده در چای را به صورت ضمادی روی ناحیه‌ی دردناک بدن بگذارید. اگر آبستن هستید این روش درمانی را انجام ندهید .

خرید اینترنتی دمنوش نعناع از لینک زیر:

دمنوش مخلوط نعنا مهرگیاه کیسه ای

نعناع فلفلی (سوسنبر)

منتول ، که جزء فعال در نعناع‌فلفلی است ، خاصیت بی‌حس کنندگی دارد . در یک مطالعه ، دانشمندان از 23 نفر دچار سردرد خواستند تا جوشانده یا روغن نعناع‌فلفی را روی گیجگاه خود بمالند . این کار اثر تسکینی قابل توجه داشت .ولی اگر روغن نعناع‌فلفلی استفاده می‌کنید، حتما چند قطره‌ی آن را در چند قاشق غذاخوری روغن‌گیاهی رقیق کرده و بعد استفاده کنید .روغن خالص نعناع فلفلی می‌تواند پوست را تحریک کند . هیچ‌گاه روغن اسانس را نخورید چون حتی مقادیر کم آن می‌تواند سمی باشد .

خرید اینترنتی روغن نعناع فلفلی از لینک زیر:

روغن نعناع فلفلی خالص

اوکالیپتوس

محققان اغلب افزودن روغن اوکالیپتوس را به روغن‌های مسکن ، مثل اسطوخودوس و نعناع‌فلفلی پیشنهاد می‌کنند . ترکیب سینئول موجود در اوکالیپتوس جذب سایر مسکن‌های روغن ‌گیاهی ، از طریق پوست تسریع می‌کند . به خاطر داشته باشید این روغن‌ها فقط برای مصرف پوستی هستند و نباید خورده شود .

خرید اینترنتی روغن اکالیپتوس از لینک زیر:

روغن اکالیپتوس خالص

زردچوبه

مطالعات بالینی مختلف نشان داده‌اند کورکومین موجود در زردچوبه خواص ضدالتهابی دارد از جمله اثر بسیار خوب آن در تسکین درد التهاب شبه‌رماتیسمی مفاصل دیده شده‌است .ولی مقدار لازم برای آن بیش از مصرف عادی است .مقدار توصیه شده توسط محققان 400 میلی‌گرم سه بار در روز است . برای رساندن این میزان به بدن ، باید هر بار لااقل 10 گرم زردچوبه بخورید . بنابراین اگر می‌خواهید زردچوبه را برای تسکین درد امتحان کنید .

دستور چایی برای تسکین درد

این یک چای در دسترس برای تسکین درد است : پوست بید ، فلفل قرمز ، میخک ،زنجبیل ، نعناع فلفلی و نعناع کوهی فقط هر کدام از این‌ها رابه هر نسبتی که دوست دارید با هم مخلوط کرده و هر وقت نیاز به تسکین درد داشتید با آن چای درست کنید ، یا از آن‌ها ضمادی ساخته و روی ناحیه‌ی دردناک بگذارید .

خرید اینترنتی برگ نعناع فلفلی از لینک زیر:

دمنوش نعناع فلفلی نارین گل

نظرات کاربران

برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید و یا وارد شوید.

اینجا را کلیک کنید تا وارد شوید