شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

در خانه مرطوب کننده ها ی گیاهی بسازید
توسط نارین گل 1396/5/1 13:05 توضیحات

استفاده از ماسک طبیعی یکی از بهترین روش ها برای مرطوب نگه داشتن پوست صورت است. ترکیب روغن بابونه و عشل، مرطوب کننده ی بسیار خوبی است که می تواند پوست را شاداب نگه دارد.

دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی را با سه قاشق غذاخوری روغن بادام روی حرارت ملایم مخلوط کنید. سپس این ترکیب را زا روی حرارت برداشته و 10 قطره از اسانس بابونه را به آن اضافه کرده و آرام هم بزنید تا سرد شود. سپس روی پوست صورتتان بگذارید تا 30 دقیقه روی پوست بماند. این ماسک کمک می کند تا سلول های پوست بتوانند میزان رطوبت مورد نیاز خود را دریافت کنند.

خرید اینترنتی روغن بادام شیرین از لینک زیر:

روغن بادام شیرین خالص

برای پوست های طبیعی مصرف روغن هسته ی انگور و جوجوبا پس از حمام مفید است.

خرید اینترنتی روغن هسته انگور از لینک زیر:

روغن هسته انگور خالص و ارگانیک (grape seed oil)

خرید اینترنتی روغن جوجوبا از لینک زیر:

روغن جوجوبا خالص و ارگانیک

بابونه برای پوست های خشک

برای افرادی که پوست های خشکی دارند، روغن های طبیعی مانند دانه انگور، روغن زیتون، بادام شیرین و بنفشه نقش مهمی در رطوبت بخشی پوست دارند.

خرید اینترنتی روغن بنفشه از لینک زیر:

روغن بنفشه نوشاد

اگر می خواهید معجزه ی گیاهان را روی پوست خشک ببینید، ترکیب ریحان، بابونه و گل همیشه بهار را فراموش نکنید. این محلول طبیعی، خشکی پوست را بر طرف می کند و اسپری کردن آن به صورت روزانه روی پوست صورت، موجب آب رسانی به سلول های پوستی می شود.

بهتر است اسپری کردن این محلول را دو بار در روز روی پوست خود امتحان کنید تا در مدت زمان کوتاهی (دو هفته) به نتیجه ی مطلوب برسید.

استفاده از خامه، روغن بادام و روغن زیتون هر کدام به صورت روزانه (روز اول خامه، روز دوم روغن بادام و روز سوم روغن زیتون) نیز برای پوست های خشک و آسیب دیده بسیا رمفید است و به لطافت آن کمک می کند.

گلاب مرطوب کننده ی پوست های حساس

برای پوست حساس باید از مرطوب کننده ای استفاده کرد که مقابل سوزش، خارش و قرمزی پوست مدافع باشدو کرم آلوئه ورا و بابونه برای این گروه قابل استفاده نیستند، اما گلاب بسیار پر فایده است.

برای تهیه کردن این ماسک کافی است نصف لیوان گلاب را با دو قاشق غذاخوری گلیسیرین ترکیب کنید، درون یک شیشه تمیز و دودی رنگ بریزید و پس از بستن در ظرف، آن را به خوبی تکان دهید. پس از مخلوط شدن گلاب و گلیسیرین این مخلوط را روی دستمالی تمیز و نخی اسپری کنید و آن را به مدت یک ساعت روی صورت خود قرار دهید. یادتان باشد باید این پارچه را مرطوب کنید تا آب رسانی مناسب برای پوست تان انجام شود.

پوست های چرب هم مرطوب کننده می خواهند

بسیاری از افراد با پوست چرب فکر می کنند نیازی به مصرف مرطوب کننده ندارند، در حالیکه این تصور اشتباه است. انواع پوست ها به مرطوب کننده ی مناسب خود نیاز دارند. اگر شما پوست چربی دارید، باید گرد و خاک و چربی اضافه را با یک مرطوب کننده ملایم از بین ببرید. مرطوب کننده های بدون روغن یا سرم می تواند از پوست بهتر مواظبت کنند.

لطافت پوست با خیار

استفاده از خیار و شیر پر چرب نیز نقش مناسبی در زیبایی پوست ایفا می کند زیرا آب رسان های خوبی برای سلول های پوستی هستند. یک خیار تازه را پوست کنده و مغز آن را به صورت حلقه های باریک درآورید، سپس یک کاسه ی کوچک را پر از شیر پر چرب کنید و حلقه های باریک خیار را 10 دقیقه درون آن خیس کنید. این حلقه ها را روی صورت تان بگذارید و اجازه دهید 20 دقیقه بماند. بعد شیری را که حلقه های خیار درون آن بوده با کمک پنبه روی صورت خود مالیده و اجازه دهید 10 دقیقه روی پوست بماند. این ترکیب یکی از معجزه آساترین ترکیب های طبیعی برای حفظ نرمی و نشاط پوست است.

نظرات کاربران

برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید و یا وارد شوید.

اینجا را کلیک کنید تا وارد شوید