شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

چگونه دندان های زیبا و سالم داشته باشیم
توسط نارین گل 1396/4/29 16:04 توضیحات

اختصاصی نارین گل ، مقاله ای از کتاب "حق با طبیعت است " ترجمه و تالیف دکتر مهدی نراقی
چگونه می توانید دندان هایی سفید و دهانی خوشبو داشته باشید ؟
یک لبخند طبیعی با دندان های سفید و سالم و نفس مطبوع علامت مشخصه ای برای یک خمیر دندان خوب محسوب می شود .
دندان های سفید و سالم نشانه ای از طراوت جوانی در چهره است .
امروزه به کمک دندان های مصنوعی هم می توان طراوت جوانی را در چهره آفرید و هر کسی می تواند موقع خندیدن ، دندانهای کرم خورده یا زرد شده ای نداشته باشد .
بهداشت دندان ها ، خیلی مهم است ، ولی با وجود این وقتی آمار را می خوانیم ، می بینیم در بسیاری از کشور ها ، مصرف مسواک و خمیر دندان یا ثابت مانده یا در حداقل افزایش در نوسان است و خلاصه مصرف روزانه مسواک خمیر دندان در همه جا ، تعمیم نیافته است .
مسواک کردن روزانه دندان های حداقل مواظبت بهداشتی از دهان و دندان ها است و من به این مواظبت بهداشتی حداقل ، گاه به گاه بهداشت مقدماتی مواظبت های گوناگون و دندان را هم اضافه می کنیم .
پوست لیموی ترش بدوت آب را به دندان های خود بمالید تا دندان ها را سفید کند و ریشه آن ها را محکم می سازد .
پوست لیمو را به دست ها و صورت خود هم می توانید بمالید تا طراوت و درخشندگی خاصی به آن ببخشد .
سیب درختی را با پوست دندان بزنید و بجوید . این کار هم دندان ها را سفید می سازد هم لثه وریشه های دندان را تقویت می کند .
توصیه می شود که شب قبل از رفتن به بستر خواب ، به جای مواد شیرینی که باعث خرابی دندان ها می شود ، سیب گاز بزنید و آن را بجوید .
خوردن سیب قبل از خواب ، قواید زیادی برای دهان و دندان کلیه ی اعضای بدن شما دارد .
در قدیم خمیر داندان را از زغال چوب و یا نان سوخته که آن را کوبیدند و سپس به صورت گرد در می آورند ، تهیه می کردندو برای این که معطر شود ، چند قطره اسانس نعناع به آن می افزودند .
امروزه هم در تمام خمیر دندان هایی که می سازند و تحت علائم تجارتی مخصوص بفروش می رسانند ، نعناع ، جای بزرگی در ترکیبات آن دارد و این به علت عطر مطبوع نعناع نیست ، بلکه بیشتر به خاطر خواص ضدعفونی کننده آن است .اگرلثه های شما ورم کرده و تحریک شده است وبرای چند روزی نمی توانید دندان های خود را مسواک کنید و با خمیر دندان بشویید ، می توانید دهان خود را با دم کرده ی نعناع بشوئید .
وقتی دهان شما دچار عارضه برفک شده و نمی توانید غذا بخورید ، باید دهان خود را با جوشانده ی گل ختمی ، پنیرک یا گیاهان نرم کننده بشویید .
آویشن مریم گلی ، سرخ ولیک از گیاهانی هستند که برای درمان برفک دهان مفید هستند و شما می توانید روزی چند بار دهان خود را با دم کرده این گیاه بشویید .
همچنین می توانید به زخم های برفک دهان ، آب لیمو ، و یا آّ پیاز بمالید و بعد خواهید دید که خیلی زود برفک دهان بوسیله این گیاهان شفابخش خوب می شود و شما لبخند طبیعی و با کشش خود را دوباره بازخواهید یافت .
به بچه هایی که دندان هایشان سوراخ شده است ، ریشه گل ختمی ، و به پیرمردانی که دندان هایشان از ریشه لق شده است ، ریشه ترب بدهید و توصیه کنید که آهسته آهسته بجوند تا دندان های آن ها محکم شود و از این عارضه رهائی یابند .

نظرات کاربران

برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید و یا وارد شوید.

اینجا را کلیک کنید تا وارد شوید