دسته‌بندی نشده

چگونه دندان های زیبا و سالم داشته باشیم

 • اختصاصی نارین گل ، مقاله ای از کتاب “حق با طبیعت است ” ترجمه و تالیف دکتر مهدی نراقی
  چگونه می توانید دندان هایی سفید و دهانی خوشبو داشته باشید ؟
  یک لبخند طبیعی با دندان های سفید و سالم و نفس مطبوع علامت مشخصه ای برای یک خمیر دندان خوب محسوب می شود .
  دندان های سفید و سالم نشانه ای از طراوت جوانی در چهره است .
  امروزه به کمک دندان های مصنوعی هم می توان طراوت جوانی را در چهره آفرید و هر کسی می تواند موقع خندیدن ، دندانهای کرم خورده یا زرد شده ای نداشته باشد .
  بهداشت دندان ها ، خیلی مهم است ، ولی با وجود این وقتی آمار را می خوانیم ، می بینیم در بسیاری از کشور ها ، مصرف مسواک و خمیر دندان یا ثابت مانده یا در حداقل افزایش در نوسان است و خلاصه مصرف روزانه مسواک خمیر دندان در همه جا ، تعمیم نیافته است .
  مسواک کردن روزانه دندان های حداقل مواظبت بهداشتی از دهان و دندان ها است و من به این مواظبت بهداشتی حداقل ، گاه به گاه بهداشت مقدماتی مواظبت های گوناگون و دندان را هم اضافه می کنیم .
  پوست لیموی ترش بدوت آب را به دندان های خود بمالید تا دندان ها را سفید کند و ریشه آن ها را محکم می سازد .
  پوست لیمو را به دست ها و صورت خود هم می توانید بمالید تا طراوت و درخشندگی خاصی به آن ببخشد .
  سیب درختی را با پوست دندان بزنید و بجوید . این کار هم دندان ها را سفید می سازد هم لثه وریشه های دندان را تقویت می کند .
  توصیه می شود که شب قبل از رفتن به بستر خواب ، به جای مواد شیرینی که باعث خرابی دندان ها می شود ، سیب گاز بزنید و آن را بجوید .
  خوردن سیب قبل از خواب ، قواید زیادی برای دهان و دندان کلیه ی اعضای بدن شما دارد .
  در قدیم خمیر داندان را از زغال چوب و یا نان سوخته که آن را کوبیدند و سپس به صورت گرد در می آورند ، تهیه می کردندو برای این که معطر شود ، چند قطره اسانس نعناع به آن می افزودند .
  امروزه هم در تمام خمیر دندان هایی که می سازند و تحت علائم تجارتی مخصوص بفروش می رسانند ، نعناع ، جای بزرگی در ترکیبات آن دارد و این به علت عطر مطبوع نعناع نیست ، بلکه بیشتر به خاطر خواص ضدعفونی کننده آن است .اگرلثه های شما ورم کرده و تحریک شده است وبرای چند روزی نمی توانید دندان های خود را مسواک کنید و با خمیر دندان بشویید ، می توانید دهان خود را با دم کرده ی نعناع بشوئید .
  وقتی دهان شما دچار عارضه برفک شده و نمی توانید غذا بخورید ، باید دهان خود را با جوشانده ی گل ختمی ، پنیرک یا گیاهان نرم کننده بشویید .
  آویشن مریم گلی ، سرخ ولیک از گیاهانی هستند که برای درمان برفک دهان مفید هستند و شما می توانید روزی چند بار دهان خود را با دم کرده این گیاه بشویید .
  همچنین می توانید به زخم های برفک دهان ، آب لیمو ، و یا آّ پیاز بمالید و بعد خواهید دید که خیلی زود برفک دهان بوسیله این گیاهان شفابخش خوب می شود و شما لبخند طبیعی و با کشش خود را دوباره بازخواهید یافت .
  به بچه هایی که دندان هایشان سوراخ شده است ، ریشه گل ختمی ، و به پیرمردانی که دندان هایشان از ریشه لق شده است ، ریشه ترب بدهید و توصیه کنید که آهسته آهسته بجوند تا دندان های آن ها محکم شود و از این عارضه رهائی یابند .

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید