دسته‌بندی نشده

درمان های گیاهی گل مژه ، با طبیعت به سادگی از دست گل مژه رها شوید .

 • گل مژه

  با این همه شیوع گل مژه ، جای تعجب است که چرا دنیای گیاهان از آن غافل مانده است .من 20 کتاب برجسته ی گیاهان دارویی را بررسی کردم ، و در هیچ یک از آن ها نامی از گل مژه نبرده اند . از این رو من در اینجا نوید وجود گیاهانی برای درمان گل مژه می دهم .

  گل مژه یک عفونت باکتریایی فولیکول های مزه است .عفونت باعث ایجاد برآمدگی پر چرکی در درون یا بیرون پلک می شود . توده ی برآمده تا یک هفته بزرگ شده و بعد از آن معمولا فروکش می کند ، و احتمالا خود به خود پاره می شود .

  گل مژه را نباید مثل هر جوشی چلاند ، چون این کار باعث گسترش عفونت می شود . برخی افراد هیچ گاه گرفتار گل مژه نمی شوند و در میان کسانی که دچار گل مژه می شوند ، عود آن زیاد است .

  پزشکان اغلب گذاشتن پارچه ای گرم و مرطوب روی چشم را برای تخلیه ی گل مژه توصیه می کنند .اغلب برای مقابله با عفونت آنتی بیوتیک هم تجویز می کنند .

  داروخانه ی سبز برای درمان گل مژه

  سرخارگل : این یکی از محرک های دستگاه ایمنی است ، و قبل از پیدایش آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت ها مصرف بسیار داشته است و جالب این که تحقیقات خواص تحریک کنندگی دستگاه ایمنی آن را نشان داده است .

  به علاوه این گیاه بومی دشت های مرکزی آمریکای شمالی خواث آنتی بیوتیکی هم دارد . به گفته ی دکتر دانیل ماوری ، داروشناس گیاهای و نویسنده ی کتاب های ارزش گذاری علمی داروهای گیاهی و درمان ها تقویتی گیاهی ، فقط شش میلی گرم از مواد موثر آن آنتی بیوتیکی معادل یک واحد پنی سیلین است .مقدار استاندارد تجویز پنی سیلین حدود 180 واحد است .

  علاوه بر کمپرس چشم با سرخارگل ، می توانید این گیاه را به صورت چای مصرف کنید .گرچه سرخارگل ممکن است زبان را موقتا دچار سوزش یا بی حسی کند ولی این خطری ندارد .

  سیب زمینی :

  یکی از معتبرترین استادان گیاهان دارویی دانشگاه در نقل قولی گفته :” برای درمان گل مژه ورقه های تازه از درون سیب زمینی در آورده و آن را میان پارچه ای تمیز روی گل مژه بگذارید . گاه گاه ورقه ی سیب زمینی را عوض کنید . بسیار جالب بود که بعد از چند ساعت تورم کاهش یافت ، گل مژه رو به بهبود نهاد و همان شب کاملا از بین رفت “

  آویشن :

  اگر دچار گل مژه شدید به جز خوردن چای سرخارگل ، پیشنهاد می شود چای غلیظ آویشن هم درست کرده و به صورت کمپرس روی گل مژه بگذارید .

  آویشن غنی از تیمول است که یک گندزدای قوی است و بیش از یک دو جین ترکیبات گندزدای دیگر هم دارد .

  بابونه :

  بابونه گل هایی شبیه به چشم دارد ، پس عجیب نیست که گیاه درمانگرهای سنتی شستشوی چشم با این گیاه را برای درمان گل مژه پیشنهاد می کردند .گیاه درمان های باستانی در بسیاری از موارد درمان های خود را بر اساس شباهت گیاه با بخش گرفتار بدن انجا می دادند .

  ولی جالب این که ، گیاه درمانگرهای دانش آموخته ی امروزی متوجه شده اند ، بابونه دردرمان گل مژه موثر است .دکتر رودولف وایس ، رئیس انجمن گیاه درمانگرهای آلمان ، کمپرس چای بابونه ی گرم را برای درمان گل مژه پیشنهاد می کند .

   

  سیر:

  به نظر می رسد گیاه درمانگرها سیر را برای همه عفونت ها تجویز می کنند . من هم با این کار موافقم ، چون سیر یک آنتی بیوتیک قوی است . پیشنهاد می شود یک دوجین حبه های خرد شده ی سیر بخورید . حتی اگر حالا هم سیر می خورید ، برای درمان گل مژه باز هم بیشتر سیر بخورید .

  میوه ها و سبزیجات:

  طبیعت درمانگرها خوردن میوه و سبزی بیشتر را برای مقابله با عفونت پیشنهاد می کنند .این ها غنی از ویتامین ها ، مخصوصا ویتامین ها C و E هستند . همچنین می توانید مکمل ویتامینی هم بخورید . یک مطالعه بر روی افراد سالمند نشان داد که خوردن روزانه ی مکمل های ویتامینی کارکرد دستگاه ایمنی را به وطر قابل توجهی بالا می برد .

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید