دسته‌بندی نشده

همه چیز درباره ی همیشه بهار ،به همراه دستورهای ساده از نسخه های شفابخش برای درمان بیماری های : سوختگی ، بیماری های پوستی ، میخچه ، قاعدگی اهای نامنظم ، درد معده و….

 • اختصاصی نارین گل ،مقاله ای از کتاب ” نسخه های شفابخش ” تالیف و ترجمه ی دکتر مهدی نراقی گل همیشه بهار گل همیشه بهار به طور وحشی و خودرو می روید و آن را برای تزئین هم می کارند . این گل در هر زمین و هر ارتفاعی کاشته شود ، رشد می کند . ساقه ی آن شاخه شاخه و پوشیده از کرک است . ارتفاع گل همیشه بهار وحشی از ده تا سی سانتیمتر می رسد ، ولی ارتفاع گل همیشه بهار که آن را می کارند به سی تا پنجاه سانتی متر می رسد . برگ های آن در پایین ساقه به شکل قاشقک و دربالا به شکل سرنیزه است ، دور برگ ها خیلی ریز کنگره کنگره است و سطح برگ های به فاصله ای معین است . گل های همیشه بهار از ماه تیر پیدا می شود و تا مهر ماه دوام می آورد . گل های همیشه بهار ، رنگ قشنگ زرد و طلایی و یا نارنجی دارند . شما ساقه های گلدار همیشه بهار و هر کردام را در یک پاکت کاغذ بگذارید و در سقف آشپزخانه آویزان کنید تا خشک شود و هر وقت به آن احتیاج داشتید مورد مصرف قرار دهید .
  گل همیشه بهار را مردم در قدیم نمی شناختند . در قرون وسطا خواص آن شناخته شد وجز گیاهان دارویی قرار گرفت . سنت هیلد گراد دم کرده ی گل همیشه بهار را برای درمان اختلالات معدی تجویز می کرد وعقیده داشت این دم کرده ی ، معده را استراحت می دهد بدون اینکه سبب تحریکی شود . سن آلبرلوگران ، گل همیشه بهار را برای درمان گزیدگی حیوانات سم دار تجویز می کرد و توصیه می کرد در مواردی که کار طحال و کبد مختل می شود از آن مصرف کنید .
  گل همیشه بهار را در چه مواردی باید مصرف کرد ؟ گل ها و برگ های همیشه بهار دارای اسانس فرار ، ماده ی روغنی ثابت ، موسیلاژ ، سقز و رگه هایی از ساپونین است . گل همیشه بهار به این موادی که دارد ، دارای خواص طبی و شفابخش است و در عفونت های گوناگون می توان آن را به کار برد .
  شما برای معالجه ی یبوست ، درد معده ، بحران های کبدی و قاعدگی های نامرتب آن را مصرف کنید و تاثیر و فایده قطعی آن را در خود مشاهده کنید . گل و برگ همیشه بهار در مصارف خارجی نیز نقش بزرگی دارد و برای درمان سوختگی ، میخچه ، ورم سرمازدگی ، بیماری های پوستی ، غده و زگیل به کار می رود .
  نسخه های شفابخش گل همیشه بهار:
  سوختگی: دوازده عدد گل همیشه بهار را که تازه چیده اید ، ریزریز کنید و در پارچه ی توری نازک (گاز)بریزید و به صورت کمپرس روی سوختگی بگذارید و هر روز دو بار صبح و عصر آن را عوض کنید . کمپرس گل همیشه بهار را باید چندین ساعت روی سوختگی بگذارید و نگه دارید .
  یبوست: پانزده تا سی گرم برگ یا گل همیشه بهار را که خشک شده باشد یا ده تا بیست گرم برگ و گل همیشه بهار تازه را در یک لیتر آب جوش بریزید و دوازده دقیقه دم کنید ، بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازید و هر روز سه فنجان از آن را بعد از صرف غذا بنوشید . دم کرده ی گل یا برگ همیشه بهار مسهل سبکی است و برای دفع یبوست موثر و مفید است .
  میخچه: چهار یا پنج گل همیشه بهار را بچینید و ریز ریز کنید و بیست و چهار ساعت بگذارید بخیسد ، بعد آن را صاف کنید و مستقیما روی میخچه های بمالید . ضماد آن را هم به کمک کمپرس می توانید روی میخچه های بگذارید ، ولی باید چهل و هشت ساعت متوالی روی میخچه بماند .
  ورم سرمازدگی: دم کرده برگ یا گل همیشه بهار را به صورت حمام برای ورم سرمازدگی بکاربرید ، ورم سرمازدگی را ولو با زخم توام باشد درمان می کند . برای تهیه ی دم کرده برگ یا گل همیشه بهار باید پانزده تا سی گرم گل همیشه بهار را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید ، بعد آن را صاف کنید و دست یا پای خود را که دچار ورم سرمازدگی شده است در آن بگذارید و مالش دهید . نوشیدن دم کرده ی همیشه بهار هم در این مورد موثر و مفید است .
  دردهای معده: دم کرده ی برگ یا گل همیشه بهار درمان کاملی برای دردهای معده است . وقتی گرفتار درد معده ، سوءهضم و تخمه شدید هر روز سه بار و هر بار یک فنجان از دم کرده ی گل همیشه بهار را بنوشید . برای تهیه ی دم کرده ی گل همیشه بهار باید ده تا بیست گرم گل تازه و یا پانزده تا سی گرم گل و برگ خشک همیشه بهار را در یک لیتر آب جوش پانزده دقیقه دم کنید ، بعد صاف کرده و با عسل شیرین سازید وطبق نسخه ای که دادیم ، میل کنید .
  بحران های کبدی: دم کرده ی برگ یا گل همیشه بهار ، خشک یا تازه ی آن برای درمان تنبلی کبد یا یرقان تصفیه کننده ی کاملی است . طرز تهیه و مقدار مصرف آن به ترتیبی است که در مورد یبوست شرح داده شد .
  بیماری های پوستی: وقتی مبتلا به بیماری های پوستی شده اید . دم کرده ی گل و برگ همیشه بهار را بنوشید و به صورت محلول شست و شو به کار برید . دم کرده ی گل و برگ همیشه بهار برای معالجه ی جرب ، اگزما ، لکه های پیسی و کک ومک مفید است و هر روز باید دو بار دم کرده ی گل همیشه بهار به صورت محلوش شست وشو به کار برید .
  زخم های سطحی: ضماد گل همیشه بهار زخم های سطحی را خیلی زود التیام می دهد . برای تهیه ی ضماد آن باید دوزاده گل همیشه بهار را بچینید و بکوبید تا له شود ، بعد آن را داخل پارچه های نازک توری بریزید و آن را روی زخم ها بگذارید تا چندین ساعت بماند و هر روز دو بار صبح و شب ضماد را تجدید و تعویض کنید .
  قاعدگی های نامرتب: خانم هایی که دچار قاعدگی ها نامرتب هستند باید دم کرده برگ یا گل های همیشه بهار را هشت روز قبل از اولین روز قاعدگی ، هر رزو سه فنجان بعد از غذا میل کنند . دم کرده ی برگ یا گل همیشه بهار دوره ی رگل و قاعدگی را در خانم ها مرتب می کند و درد های و عوارض رگل ماهانه را برطرف می سازد . برای تهیه ی دم کرده ی گل یا برگ همیشه بهار باید پانزده تا سی گرم برگ یا گل همیشه بهار خشک را یا ده تا بیست گرم گل همیشه بهار تازه را در یک لیتر آب جوش بریزید و دوازده دقیقه دم کنید و بعد آن را صاف کرده و عسل شیرین سازید و طبق نسخه ای که دادیم میل کنید .
  زگیل: ضماد برگ های همیشه بهار زگیل را از بین می برد . برای تهیه ی ضماد بگر همیشه بهار در این مورد باید چهار یا پنج عدد برگ همیشه بهار را بچینید و بکوبید و خوب له کنید و آن را در یک استکان الکل بریزید و بیست و چهار ساعت بگذارید بماند تا خوب بخیسد و مواد شفادهنده ی همیشه بهار در الکل حل شود ، بعد آن را صاف کنید و پارچه ای را در آن خیسانده و روز جاهایی که زگیل دارد به صورت کمپرس استعمال کنید و دست کم چهل و هشت ساعت آن را نگه دارید .
  نسخه های ژان کونزله ، کشیش علف شناس معروف سویسی درباره گل همیشه بهار درکتاب خود این طور می نویسد : خداوند گل همیشه بهار را تنها برای تزئین باغچه های ما خلق نکرده است تا چشمان ما از دیدن آن لذت ببرد ، بلکه خواص شفابخش مفید در این گل نهفته است که برای درمان بسیار ی از بیماری ها به کار می رود .
  1. برگ های تازه ی گل همیشه بهار را بچینید و بکوبید و روی دمل ، زخم های سوختگی بگذارید ، آن را معالجه می کند .
  2. برگ ها و گل همیشه بهار را در الکل سفید بخیسانید و آن را صاف کنید ، تنتور همیشه بهار به دست می آید این تنتور را با آب جوشیده مخلوط کنید و قسمت های پایین بدن را با آن شست و شو دهید . خانم هایی که دچار عارضه ی ترشحات سفید هستند اگر به این محلول خود را شست وشو دهند ، عارضه ی آن ها برطرف خواهد شد . تنتور همیشه بهار میخچه وزگیل را از بین می برد . حکایتی تاریخی از گل همیشه بهار پوست سر کارترین دومدیسی جوش هایی می زد که اغلب نمی توانست کاملا شانه کند و آرایش دهد و از این جهت خیلی در زحمت بود تا اینکه یکی از ندیمه هایش راهنمایی کرد که مدتی سر خود را با دم کرده ی گل همیشه بهار بشوید ، او شست و به کلی این عارضه ی مزاحم خلاص شد و به پاس حق شناسی به ندیمه ی خویش گرانترین گردنبند جواهر نشان خود را به او داد . در تاریخ نوشته شده است که فرانسوای اول پادشاه فرانسه هم گرفتار میخچه ی پا بود که به کمک گل همیشه بهار بهبود یافت .

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید