دسته‌بندی نشده

رژیم غذایی مناسب گروه خونی A

 • A حرف اول واژه Agrarian یعنی کشاورزی، نماینده گروه خونی است که در نتیجه دگرگونی تغذیه انسان به محصولات و فرآورده های کشاورزی بوجود آمده است. باور بر این است که این گروه خونی در حدود 15-25 هزار سال پیش در آسیای مرکزی یا در خاورمیانه در نواحی اطراف دریای مازندران کنونی در اوج دوره ی نوین سنگ شکل گرفته است. در دوره ی نوین سنگ با نایاب شدن شکارهای بزرگ اندام و روی آوردن به همه چیزخواری آدمیان آموختند که به جای این که د رپی شکار، همواره در کوچ باشند، می توانند با کشت مواد غذایی گیاهی و اهلی کردن حیوانات مایحتاج خود را پس انداز کنند.در این دوره آدمیان برای اولین بار آدمیان سکونت دائمی را برگزیدندو تن به زندگی گروهی دادند. رفته رفته توسط نژاد هندو اروپایی ژن گروه خونی A به بیرون از آسیای مرکزی و خاورمیانه پراکنده شد و به قلب انسان دوره ی دیرین سنگ در اروپای باختری رخنه کرد. در ابتدا گروه های هندو-اروپایی در نواحی شمالی دریای مازندران سکنی گزیدند و در حدود 6-4 هزار سال پیش به سوی جنوب حرکت کردند و نژاد هندو-ایرانی یعنی مردمان ایران و افغانستان را تشکیل دادند. سپس از آن جا این گروه ها به سوی غرب روان شدند و به اروپا راه یافتند. یورش این گروه خونی به غرب نخستین جنبش رژیم غذایی را به وجود آورد. روش زندگی جدید و رژیم غذایی جدید باعث شد که مردم دوره ی دیرین سنگ در اروپا روش زندگی و نظام دفاعی ساده بدن خود را از دست بدهند و از گوشتخوار به گیاهخوار تبدیل شوند.
  ویژگی گروه خونی A:
  علائم:
  دستگاه گوارش حساس
  دارای سیستم دفاعی مقاوم
  توانایی در سازگاری با دگرگونی های محیطی و طبیعی
  نیازمند به آرامش در برابر فشارهای عصبی و روحی
  نیاز بسیار به گیاهخواری برای تعادل وزن
  رژیم غذایی برای گروه خونی A
  ایرانیان یکی از برگ ترین گروه های خونی A در جهان را تشکیل می دهند اما در طول تاریخ از مسیر درست رژیم غذایی خود خارج شدند و گوشتخواری نیز می کنند.
  گیاه خواری، دارندگان این گروه خونی را باریک اندام و تهی از چربی و کلسترول می کند.چون خوراک زیان آور از رژیم غذایی حذف می شوند دارنده ی خون A که دچار مشکل چاقی است با این رژیم زود وزن کم می کند.
  چای های گیاهی برای گروه خونی A
  چای ها در شرق برای بهبود بسیاری از بیماری ها متدوال هستند. هر چند از نظر دانش پزشکی چندان علمی نیست چه بارها اتفاق می افتد که برای خدمت یا سودجویی، چای های گیاهی زیان آور توسط افراد ناآگاه و فاقد صلاحیت برای بیماران تجویز شده است. واکنش گروه خونی A برای چای های گیاهی درست برعکس واکنش گروه خونی O است. در حالی که گروه خونی O نیاز به چای آرام بخش دارد، گروه خونی A نیاز به چای شارژ کننده ی دستگاه ایمنی دارد. بیشتر مشکلات گروه خونی A در رابطه با سیستم دفاعی کند همین نکته است و برخی از چای ها می توانند در تقویت این سیستم موثر باشند؛ برای مثال کیالک برای بهداشت قلب و رگ ها مفید است.یونجه، آلو، سرخارگل و ریشه و برگ باباآدم تقویت کننده ی سیستم دفاعی است.
  چای های گیاهی سودمند برای گروه خونی A:
  سرخارگل، آلو، بابونه، چای سبز، ریشه سنبل الطیب، ریشه و برگ بابا آدم، زنجبیل، ژنسه، شنبلیله، کیالک، میوه نسترن، یونجه

   

  دمنوش ترکیبی برای سلامتی گروه خونی A :
  گل گاوزبان، سنبل الطیب، آفتیمون به نسبت های مساوی

   

  گوشت ها برای گروه خونی A:
  بهتر است که دارندگان گروه خونی A از گوشت ها کلا پرهیز کنندهر چند رژیم غذایی مرسوم این ناممکن به نظر می رسد ولی پرهیز از گوشت احتمال گرفتن بیماری های قلبی و سرطان را در این گروه خونی کاهش می دهد. یک روش برای پرهیز از گوشت جایگزین کردن ماهی های مناسب است. اگر دارنده ی خون A خود را معتاد به مصرف گوشت می بیند می تواند به مصرف یک وعده گوشت سفید مرغ یا بوقلمون در روز قناعت کند.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  گوشت لخم قرمز 0 بار مرد 100 تا 180 گرم زن و بچه 60 تا 150 گرم
  گوشت سفید 0 تا 3 بار مرد 100 تا 180 گرم زن و بچه 60 تا 150 گرم

  گوشت های بی زیان برای گروه خونی A:
  بوقلمون، جوجه، مرغ و خروس به مقدار کم
  خوراکی های آبزی برای گروه خونی A:
  دارندگان کروه خونی A می توانند از آّزیان به تناسب بخورند. برخی از ماهی ها مانند، ماهی حلوا و فلاندر دارای گردآورین هایی هستند که باعث خراش یا زخم دیواره دستگاه گوارشی این گروه خونی می شود.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  آبزی های (مناسب) 1 تا 4 بار مرد 100 تا 180 گرم زن و بچه 100 تا 180 گرم

  آبزی های سودمند برای گروه خونی A:
  حلزون، خال مخالی، ساردین، کپور، ماهی آزاد، ماهی روغن، قزل آلا، ماهی سفید، ماهی گروپر، ماهی گوشتخوار قرمز
  روغن و چربی برای گروه خونی A:
  گروه خونی A برای سلامت خود نیاز به چربی ندارد. تمامی چربی های حیواین برای این گروه مضر هستند. هر چند اندکی روغن زیتون در سالاد یا بر روی سبزیجات خام و پخته در گوارش خوراک و پاکیزگی روده ها مفید است.
  روغن زیتون تحمل حرارت زیاد را ندارد، برای سرخ کردن مناسب نیست. اگر از آن برای سرخ کردن استفاده می کنید حرارتی بیش از 65 درجه سانتی گراد به آن وارد نکنید. هر چند، بهترین روش استفاده از آن در دمای معمولی اتاق است.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  روغن 2 تا 7 بار 1 قاشق غذاخوری

  روغن های مفید برای گروه خونیA: روغن تخم کتان- روغن زیتون
  سبزیجات و تره بار برای گروه خونی A:
  سبزیجات و تره بار نقش مهمی در بهبودی گروه خون A دارندچرا که مواد معدنی، آنزیم ها و آنتی اکسیدان ها را تامین می کنند. اگر در این گروه خونی هستید سبزیجات و تره بار مناسب خون خود را تا حد امکان، خام یا آب پز شده بخورید نا از خواص کامل آن بهره مند شوید. سره کردن سبزیجات و تره بار تازه بخش مهمی از خواص آن ها را از بین می برد.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  سبزیجات و تره بار 3 تا 6 بار نپخته یا پخته
  فرآورده های سویا 4 تا 6 بار 150 تا 200 گرم
  سبزیجات و تره بار مفید برای گروه خونی A:
  اسفناج، بامیه، براکلی، برگ چغندر، پیاز، ترب خردل، تره، تره فرنگی، تمپه، جعفری، کدو حلوایی، کاهو، کلم خردل، گل قاصدک، هویج، زردک
  میوه ها برای گروه خونی A:
  دارنده ی خون A م یتواند در طول روز و هروز میوه بخورد. بسیاری از میوه ها برا یگروه خونی A بسیار مفید و یاکاماکان بی ضرر هستند.میوه ها از نشر مواد معدنی برای بدن و تفاله آن ها برای پاکسازی دستگاه گوارش مورد نیاز است.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  میوه ها 3 تا 4 بار حدود 100 تا 200 گرم
  میوه های مفید برای گروه خونی O:
  انجیر (تازه یا خشک)، آلو (تازه یا خشک)، آناناس، زردآلو، دارابی، شاه توت، کشمش، گریپ فروت، لیمو شیرین

  منبع خبر: گنجینه ی طب سنتی ایران

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، ان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید