دسته‌بندی نشده

آیا دئودورانت ها سرطان زا هستند .

 • ایمیل هایی که به دست ما رسیده نشان می دهد که مردم در مورد استفاده از ضد عرق ها نگرانی بیشتری دارند تا استفاده از محصولات دیگر . در واقع این یک مسئله پرجدال درصنعت زیبایی است . در تحقیقی از دکتر فیلیپا داریر که به طورگسترده در سال 2004 در اختیار عموم قرار گرفت ، برای اولین بار بر ارتباط سرطان سینه و ضد عرق تاکید شد.

  تحقیق دیگر که دکتر کریس مک گرس انجام داد نیز نشان داد که مصرف ضد عرقها بعد از اصلاح موی زیر بغل به سرطان سینه ارتباط دارد . در تحقیق که بر روی بیماران مبتلا به سرطان سینه انجام گرفت مشخص شد که افرادی که اصلاح موی زیر بغل و خوشبو کننده زدن به آن را قبل از 16 سالگی آغاز کردند ، به طور میانگین 6/9 سال زوتر از افرادی که بعد از 16 سالگی این کار را شروع کردند مبتلا شده اند .بریدگی بسیار کوچکی که به خاطر اصلاح زیر بغل ایجاد می شوند شرایط ورود آسان مواد شیمایی خوشبو کننده ها و ضد عرق ها را به درون بدن فراهم می کنند . فعلا تحقیقات کامل نیستند و هیچ مدرک مستدلی مبنی بر اینکه مثلا پارابن های پیدا شده در تومورها به جای هر محصول زیبایی دیگر مانند لوسیون های بدن یا حتی مواد غذایی دقیقا از خوشبو کننده حاصل شده اند وجود ندارد .اما دلایل قطعا به قدر کافی مهم هستند که اگر دختر نوجوانی دارید او را متقاعد کنید که استفاده از این مواد را از سنین پایین آغاز نکند .

  ضمنا آلمینیوم ، ماده بحث انگیز دیگری در ضد عرق هاست ، که به اعتقاد محققان ممکن است با سرطان سینه ارتباط داشته باشد . آلیمینیوم غدد تعریق را مسدود می کنند . مشکل اینجاست که تعریق راهی برای دفع سموم از بدن است .ما هنوز متقاعد نشدیم که نگه داشتن سموم فکر چندان خوبی باشد .

  تعجب آور نیست که صنعت دئودورانت ها با اشاره به نقص های این دانش ، به شدت این تحقیقات را مورد تمسخر قرار داده است . دکتر داربر و درکتر مک گرس قبول دارند که تحقیقشان حزیی بوده ، اما ادعا می کنند که مدارک کافی جهت توجیه سرمایه گذاری های بهتر و بزرگتر برای کامل کردن این تحقیقات را ارائه می کنند .و اما در مورد خودمان ، از آنجایی که نتایج این تحقیقات نمی تواند به قدر کافی زود به دستمان برسد ، می توانیم چیزهای بیشتری درباره این موضوع بحث انگیز یاد بگیریم .

  در ضمن ، ما با بررسی دقیق بسته بندی ها ، متوجه شدیم در همان زمانی که این جنجال در جریان بود ، بسیاری از تولیدکنندگان ضدعرق ها به آرامی پاربن ها را از محصولات خود حذف کردند و بعضی از آن ها جسورانه ادعا نموده اند که هرگز این ماده را در خشبو کننده هایشان استفاده نکرده اند . این ادعا در بسیاری از موارد حقیقت ندارد : ما بسته بندی های قبل و بعد از نگرانی عمومی مبروط به تحقیق دکتر داربر را مقایسه کردیم و از اینکه فهمیدیم یک تولید کننده صاحب نام فرانسوی که می خواست اعتبار طبیعی بودن محصولاتش را مهم جلوه دهد در همین زمان که ما این مطالب را می نویسم همچنان از پاربن در محصولاتش استفاده می کند ، شوکه شدیم .

  عرق کردن ممنوع

  این تغییرات سبک زندگی ارزش امتحان کردن را دارند :

  سعی کنید مصرف کافئین و غذاهای تند را ، که همگی میزان تعریق و بوی بد بدن را افزایش می دهند ، محدود کنید .

  اگر گوشتخوارید از خوردن گوشت قرمز که بوی بدن را تغییر می دهد اجتناب کنید .

  لباس های گشاد بپوشید تا پوستتان خنک بماند و همیشه پوشاکی از جنس الیاف طبیعی را انتخاب کنید .

  از تکنیک های کاهش استرس استفاده کنید ، بیشتر بوی بد بدن به دلیل هورمون های استرس زا تولید می شود نه گرما .

  ما دریافته ایم که شستن زیربغل با آب گرم به جای صابون بهتربوده و می تواند تفاوت ایجاد کند ( به نظر می رسد اگر باکتری ها به جای آب ساده با صابون از بین بودند سریع تر می توانند دوباره رشد کنند و تشکیل کولونی دهند .

  برای خواندن خبرهایی گیاهان دارویی و سلامتی درسایت نارین گل به لینک زیر مراجعه کنید .

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید