دسته‌بندی نشده

همه چیز درباره ی بابونه ، به همراه نسخه های ساده ی شفابخش ، برای درمان کم اشتهایی ، سردرد ، درد قاعدگی و…..

 • بابونه
  بابونه را جالینوس حکیم برای معالجه ی درد ضربه مصرف می کرد و تقریبا قدیمی ها به خواص کامل طبی این گیاه آشنایی نداشتند ، تا اینکه در سال
  588 میلادی یوآخیم کامراریوس ، گیاه شناس معروف آلمانی ، اسم بابونه را روی این گیاه گذاشت و بعد از تحقیقات علمی زیاد عقیده ی جالینوس را تکرار کرد و گفت بابونه درد ضربه و سردرد را آرام می کند .
  دکتر هرمان هوفمان در بررسی نظریه ی بوآخیم ادعا کرد که بابونه ضد درد کوفتگی بدن است و به علاوه تب بر است .
  در آغاز قرن بیستم پزشکان زیادی پیرو این نظریه شدند و تحقیقات دامنه داری را درباره ی بابونه شروع کردند که مشهورترین آن ها دکتر هانری لوکلر ، تروسو و پیدو بودند که بابونه را مثل گنه گنه در مورد معالجه ی تب مالاریا و هر نوع تب دیگری تجویز می کردند .
  در تاریخ مذکور است که تالیران دیپلمات معروف فرانسه در هر جا بود بعد از غذای خویش یک فنجان دم کرده ی بابونه می نوشید .
  شلیمر در کتب خود راجع به بابونه در ایران می نویسد گل های بابونه را در ایران مثل اروپا برای قطع تب مصرف می کنند ، ولی عجیب است که بابونه در ایران بیماری انسداد مجرای کیسه صفرا را هم معالجه می کند .
  بابونه وقتی تازه می روید ایرانیان مثل سبزی از آن استفاده می کند وبا آن پلو و آش و خورش می پزند و به همین علت است که در باغ و باغچه های ایران آن را می کارند .
  البته این رسم صد سال قبل ایران بوده است و در حال حاضر دیگر باغچه های سبزیکاری در شهر ها از بین رفته و فراموش شده .
  نسخ های شفابخش بابونه
  بابونه برای درمان اشتهای زیاد و کم
  کسانی که زیاد اشتها دارند و یا برعکس دچار کمی اشتها شده اند ده تا چهل گرم گل و ساقه ی بابونه را که خشک شده در یک لیتر آب جوش دم کنند و پنج دقیقه بگذارند دم بکشد بعد کمی آن را شیرین کنند و قبل از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشند .
  نوشیدن دم کرده ی بابونه مثل نوشیدن چای باید عادت شود ، زیرا نوشیدن دم کرده ی بابونه مفید است و به سلامت و اعتدال مزاج کمک می کند .
  به جای دم کرده ی بابونه می توانید سی تا شصت کرم گل بابونه ی خشک را در یک لیتر آب جوش ده روز بخیسانید و قبل از هروعده غذا یک فنجان کوچک از این نوشابه را بنوشید و اگر میل داشتید می توانید آن را با شکر شیرین کنید .
  درمان اختلالات هاضمه ، دل درد و نفخ شکم با بابونه
  در صورت ابتلا ، قبل از غذا یک فنجان از دم کرده ی بابونه را با نبات بنوشید . برای تهیه ی دم کرده ی بابونه باید ده تا چهل گرم گل و ساقه ی بابونه را که خشک شده باشد در یک لیتر آب جوش پنج دقیقه دم کنید و بعد آن را بنوشید .
  نسخه ی دیگری از دوای دل درد
  نسخه ی دیگر برای رفع دل درد این است که سی تا چهل گرم گل بابونه را که خشک شده باشد در یک لیتر آب جوش بریزید و بیست حبه قند به آن اضافه کنید ، و یک ماه آن را در سرداب بگذارید بماند ، بعد هر وقت احتیاج به دوای دل درد داشتید یک لیوان کوچک از آن را بنوشید .
  دوای رفع برای پیچ خوردگی دست و پا
  گاهی بی جهت عضلات دست یا پای ما پیچیدگی پیدا کرده و درد بدی بر آن عارض می شود که برای دمان آن باید طبق این نسخه عمل کنید :
  صد گرم گل خشک بابونه را در پانصد گرم روغن زیتون در ظرفی بریزید و مخلوط کنید و آن ظرف را در ظرف دیگری که دارای آب جوش و روی آتش است و به شکل بن ماری در آمده ، قرار دهید تا دو ساعت بپزد ، بعد گل بابونه را که به این ترتیب در روغن زیتون پخته است در پارچه ی نازکی بریزید و روی چای درد بگذارید خیلی زود درد دست یا پای شما را برطرف می کند .
  علاوه بر ضماد گل بابونه با روغن زیتون ، می توانید پای پیچ خورده را در آب دم کرده گل و ساقه ی بابونه بگذارید و مالش دهید . برای تهیه ی دم کرده ی بابونه باید ده تا چهل گرم گل و ساقه بابونه را در یک لیتر آب جوش پنج دقیقه دم کنید و بعد از آن مورد مصرف قرار دهید .
  دمان انواع تب ، گریپ و مالاریا با بابونه
  یک قاشق سوپخوری گل بابونه خشک را در صد گرم آب جوش بریزید و یک ساعت دم کنید ، و بعد آن را در پارچه ای بریزید و فشار دهید و صاف کنید و با عسل یا نبات شیرین کنید و هر دو ساعت به دو ساعت یک سوم فنجان از آن را بنوشید . بهتر این است که صبح ناشتا تا سه فنجان از این دم کرده را بنوشید . دم کرده ی بابونه به ترتیب بالا برای قطع انواع تب و گریپ و مالاریا دارویی مفید و موثر است .
  درمان درد اعصاب و سردرد با بابونه
  خستگی زیاد و یا تب موجب درد اعصاب و سردرد می شود در این مورد دم کرده ی بابونه درمانی مفید است .برای تهیه ی دم کرده ی بابونه باید یک قاشق سوپ خوری گل خشک بابونه را صد گرم آب جوش یک ساعت دم کنید و بعد شیره ی آن را بکشید وشیرین کرده ، مصرف کنید .

  معالجه ی قاعدگیهای سخت خانم ها با بابونه
  اغلب دختران جوان دچار قاعدگی های سخت هستند که با درد های شدید همراه است .، اگر در فاصله ی غذاهای خود به طور مرتب هر روز یک فنجان دم کرده بابونه بنوشند .قاعدگی آن ها مرتب شده و درد و تشنج آن تسکین و تخفیف خواهد یافت .
  دختر خانم هایی که از این نسخه می خواهند استفاده کنند باید ده تا چهل گرم گل و ساقه ی بابونه را در یک لیتر آب جوش به مدت پنج دقیقه دم کنند و بعد با کمی عسل و یا نبات آن را شیرین کنند و در فاصله ی غذاهای خود هر روز سه فنجان از آن را بنوشند .
  در این جا توجه شما را به این نکته جلب می کنم که طبق آخرین تحقیقاتی که به عمل آمده است معلوم شده است بابونه با گردو ، پسته ، گنه گنه و تانن نمی سازد بنابراین شما در یک وقت و با هم این چیزها را مصرف کنید .
  حمام تقویت کننده
  در آب وان حمام بچه ها و بزرگسالان اگر گل بابونه را خیس کنند و در آن بخوابند موجب تقویت می شود. شامپوی بابونه نیز موفقیت زیادی دارد ، زیرا علاوه بر شهرتی که برای بور کردن دارد ، ریشه های مو را تقویت می کند و موجب رویش بیشر موی سر می شود .
  روغن بابونه
  برای تهیه ی این روغن ، مقداری از گل خشک بابونه را با چهار برابر وزنش روغن کنجد مخلوط کرده و سپس به اندازه ی دو برابر گل بابونه به آن آب اضافه کنید و آن را در معرض حرارت قرار دهید تا بجوشد و آب آن کاملا تبخیر شود و فقط روغن بماند . همچنین می توانید مقداری گل خشک بابونه را با 2برابر وزنش روغن زیتون مخلوط کنید و روی حرارت ملایم بگذارید تا دم بکشد ( نباید بجوشد ) و هر چند وقت یک بار آن را هم بزنید .بعد از دم کردن آن را از روی حرارت بر دارید و بعد از 24 ساعت با صافی با فشار رد کرده و در شیشه ای در بسته بگذارید . این روغن را برای نفخ و قولنج روی شکم بمالید.
  بخور بابونه
  بابونه از آن دست گیاهانی مورد استفاده در اغلب کرم ها و ماسک های تجاری است . بابونه سرشار از مواد آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده می باشد و می تواند حساسیت های پوستی که با خارش و خشکی پوست همراه است ، درمان کند .
  بخور بابونه علاوه بر از بین بردن میکروب ها و رفع التهاب های پوستی ، باعث گردش سریعتر خون در صورت و جوانی و شادابی پوست می شود . همچنین این بخور منافذ پوست را باز کرده و باعث دفع سموم و فلزات سنگینی که در طی روز در آن نقوذ کرده ، می شود و از این رو برای کسانی که در معرض آلودگی شهر های بزرگ هستند برای پیشگیری و شادابی پوست بسیار لازم است .

  بر اساس تحقیقات ، بخور بابونه یکی از بهترین و قوی ترین روش ها برای از بین بردن جوش های سر سیاه و زیر پوستی است که ناشی از خواص آنتی باکتریال بابونه می شود . بخور همزمان بابونه به همراه ختمی ، ترکیب مفید دیگری برای شادابی و درخشان کردن پوست است . این بخور سبب مرطوب شدن و پاکسازی صورت می شود . همچنین در صورت داشتن پوستی حساس باید بابونه را به همراه گل همیشه بهار استفاده کرد و در صورت داشتن پوستی چرب می توانید بابونه را با اسطوخودوس بخور دهید . بهترین طول زمان برای بخور بابونه 15 دقیقه می باشد .
  عرق بابونه
  عرق بابونه را از گل های این گیاه در فصل گل دهی تهیه می کنند . این عرق دارای طبیعت گرم است و از آن جهت برای افسردگی ، ناراحتی های گوارشی ، تقویت پوست و مو و نیز تقویت معده و سیستم گوارشی مفید است .
  مصرف روزانه ی یک فنجان عرق بابونه قبل از خواب موجب تقویت اعصاب ، نیروی جنسی و تقویت حافظه است . برای درمان نارحتی های دستگاه تنفس ، نظیر تنگی نفس و درد سینه می توان از عرق بابونه استفاده کرد . مصرف این عرق موجب تقویت سمستم ایمنی بدن می شود .

  خرید اینترنتی روغن بابونه 

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید