دسته‌بندی نشده

خواص شگفت انگیز ریشه بابا آدم ، از بهبود ریزش مو ، تا حل مشکل نقرس و ….

 • برای درمان انواع سرطان‌ها ، رماتیسم ، نقرس ، ناراحتی‌های معده ، کلیه ، بیماری‌های پوستی ، ریزش مو ، گلو‌ادرد و ورم لوزه‌ها ، سرفه ، دیابت کاربرد دارد .

  ‌جوشانده ریشه‌ی باباآدم محلول خوبی برای شستن موی سر و جلوگیری از ریزش موی سر و در نتیجه طاسی است ، که به علت دارا بودن این خواص این گیاه را به فرانسه گیاه کچلی یا طاسی سر هم می‌گویند .

  ریشه‌ی باباآدم تصفیه کننده‌ی خون ، عرق‌آور و مدر است و می‌توان در تمام امراضی که احتیاج به خروجی ادرار است استعمال کرد ؛ ولی در امراضی که احتیاج به تعرق داست مثل رماتیسم و نقرس ، بیشتر باید مصرف کرد ؛ زیرا تا کنون به تجربه محقق شده است که مصرف ریشه باباآدم در معالجه و درمان بیماری رماتیسم و نقرس دارای نتایج موثر و درخشانی بوده است .

  دکتر هیل پزشک معروف انگلیسی در یکی از کتاب‌هایش درباره آثار شفابخش ریشه‌ی باباآدم اطلاعات جالبی می‌دهد :

  «من مبتلا به نقرس شدم و تب کردم ، خودم دم کرده‌ی ریشه‌ی باباآدم را به مقدار دو برابر تجویز شده ، مصرف کردم . با مصرف این دم‌کرده، مقدار زیادی شن از ادرار من خارج شد و درد و تب قطع گردید ؛ و هشت روز بعد توانستم از خانه خارج شوم و کارهای عادی خود را از سر بگیرم .»

  دکتر هیل ، مصرف ریشه باباآدم را برای اشخاصی که مبتلا به نقرس هستند تجویز کرده و دستور می‌دهد که چهل گرم ریشه‌ی برگ باباآدم را قطعه قطعه کنند و روی آن سه چهارم لیتر آب جوش بریزند و بگذارند تا مدتی که آب سرد و خنک می‌شود، دم بکشد و بعد آن را صاف کنند ؛ این دم‌کرده برای دو دفعه مصرف کافی است ، و باید نصف دم‌کرده را مجددا گرم کنند و یک چهار لیتر شیر و پانزده گرم عسل به آن اضافه کنند و با نان هنگام صرف صبحانه و به عنوان صبحانه ، و نصف دیگر آن را هم به همین ترتیب درست کرده و موقع شام بخورند . این آشامیدنی را مثل چای عصر هم می‌توان مصرف کرد ، چون ریشه‌ی باباآدم برای امراض جلدی نیز بسیار مفید و موثر است .

  ریشه‌ی باباآدم را اگر در خاکستر آتش و یا در آب بپزند و بعد کوبیده و به صورت ضماد درآروند برای ورم مفاصل در اثر بیماری نقرس داری تنایج موثر و درخشانی خواهد بود .

   

  نحوه و مقدار مصرف ریشه باباآدم

  50 گرم ریشه‌ی باباآدم را در چهار لیوان آب جوش دم کرده و صبح ، ظهر و شب ، بیمار یک استکان با شکر تناول می‌نماید .

  همچنین برای درمان بیماری‌های پوستی و ریزش مو و یا سرطان پوست ، جوشانده غلیظی از ریشه‌ی این گیاه تهیه کرده و روز چند مرتبه بر محل بمالید 

  منبع خبر: از کتاب «سنخه های شفا بخش » ترجمه ی مهدی نراقی

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید