با ۴۵۰ هزارتومان خرید از ما سمپل روغن جوجوبا + روغن لیمو هدیه بگیرید

محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo سوالی دارید؟
خواص روغن اکالیپتوس
تاریخ انتشار ۱۴۰۲/۱۱/۲۱
به قلم نارین‌گل
خرید روغن اکالیپتوس خالص و ارگانیک

از خواص روغن اکالیپتوس در درمان افسردگی و بهبود مشکلات پوستی چه می دانید؟

در این مقاله به بررسی خواص روغن اکالیپتوس می پردازیم در ادامه با ما همراه باشید.

خواص درمانی روغن اکالیپتوس :

جزء فعال و اصلی در روغن اکالیپتوس eucalyptol است که خواص میکروب کشی و گند زدایی بسیار قوی دارد و هم چنین به عنوان پیشاب آور، و پایین آورنده قند خون عمل می کند و در بهبود سرفه و تب نیز موثر است. روغن اوکالیپتوس یک بی حس کننده قوی است و اغلب در داروهای در نظر گرفته شده برای تسکین درد ماهیچه، درد عصب و مفصل استفاده شده است. و در سطح روانشناسی برای مبارزه با خستگی و دوری از کند ذهنی بکار می رود.

برای حس شادابی:

مالیدن چند قطره از مخلوط اوکالیپتوس و روغن ماساژ روی نقاط نبض اثرات خنک کنندگی و تحریک کنندگی هم روی روان و هم روی جسم دارد.

برای تصفیه کردن اتاق مریض:

روغن اکالیپتوس یک اسانس بسیار مطولب برای استفاده در اطراف تخت مریض است. پاشیدن پنج قطره از این روغن با پخشگر موجب کشته شدن میکروب ها در هوا و کاهش تعداد باکتری های انتقال یافته بوسیله ی هوا می وشد و از توسعه میکروب ها جلوگیری می کند.

خواص روغن اکالیپتوس

برای زخم ها و ورم های چرکی:

اثر ضد میکروبی بسیار قوی روغن اوکالیپتوس موجب التیام زخم ها، سوختگی ها، زخم معده، نیش حشرات و گزیدگی ها می شود. چند قطره از روغن اکالیپتوس را قبل از باند پیچی محل آسیب دیده، روی نوار بانداژ بریزید.

برای درمان سرفه:

از دیگر خواص روغن اکالیپتوس تاثیر در درمان سرفه است. برای آزاد شدن بلغم و بهبود عملکرد شش ها به وسیله ی روغن اکالیپتوس و روغن های ماساژ یک کمپرس برای قفسه سینه بسازید.

برای تب مخملک:

اضافه کردن چند قطره از روغن اوکالیپتوس به آب در بطری افشانه دار، می تواند موجب تسکین علائم مخملک که شبیه آنفلوانزا است، شود.

برای بیشتر موثر واقع شدن اثرات سونا:

برای بهرمند شدن از بیشترین اثر سم زدایی سونا، می توان 30 قطره از این روغن را در یک ملافه ی پر از آب بریزید و سپس آن را روی سنگ های داغ بریزید.

خواص روغن اکالیپتوس

استفاده موضعی:

پایین آوردن تب با پیچاندن ساق پا با روغن اکالیپتوس، 5 قطره از روغن اصلی اکالیپتوس را به بک لیتر آب ولرم اضافه کنید و پارچه کتانی یا پشمی را در این مخلوط خیس کنید سپس پارچه را در اطراف دو ساق پا پیچیده و آن را با پارچه های خشک محکم کنید. این پیچش ساق پا را فقط هنگامی می توان استفاده کرد که پاها گرم هستند.

خرید اینترنتی روغن اکالیپتوس 

برای رهایی از شوره سر، 10 قطره از روغن اوکالیپتوس را در شامپویتان مخلوط کنید و آن را به خوبی روی پوست ماساژ دهید و چند دقیقه صبر کنید سپس آب کشی نمایید.

برای از بین بردن علائم سرماخوردگی، چند قطره از روغن اکالیپتوس رار روی دستمال قرار دهید و عطر آن را عمیقا استنشاق کنید. شما هم چنین می توانید چند قطره از این روغن رادر ظرفی آب جوش ریخته و به مدت 15 دقیقه بخور دهید.

بیشتر بخوانید: آروماتراپی چیست؟

برای آسوده شدن از دردها و رنج های عضلانی، 10 تا 15 قطره از روغن اکالیپتوس را با 2 اونس از روغن بادام شیرین یا روغن دانه انگور مخلوط کنید و ان را روی ماهیچه هایتان ماساژ دهید.

مطالب این مقاله تا چه اندازه برای شما مفید بود؟


اگر پرسش یا نظری درباره این مطلب دارید، اینجا مطرح کنید

مقالات مرتبط

TEST candle
جست و جو
خانه
دسته بندی
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید