محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo
نیاز به مشاوره داری؟
کره ها

لوسیون گل بابونه برای پوست

پس از پاک کردن پوست ، عملی بسیار با اهمیت بوده و نیز مطبوع است ، استفاده از لوسیون های طراوت بخش است . پوست شما از هر نوع که باشد معمولی ، خشک ، چرب نیاز

كاربرد لوسیون گل بابونه برای پوست

با ما همراه باشید تا با لوسیون گل بابونه آشنا شویم.

دستور تهيه

پس از پاک کردن پوست ، عملی بسیار با اهمیت بوده و نیز مطبوع است ، استفاده از لوسیون های طراوت بخش است . پوست شما از هر نوع که باشد معمولی ، خشک ، چرب نیاز به استفاده از لوسیون دارد تا بدین ترتیب طراوت یابد . از انواع لوسیون های الکل دار می توان در پوست های چرب که بی لطافت بوده و تمایل به جوش دارند استفاده کرد .در پوست های حساس و خشن و خیلی نازک که علایم پیری زودرس در آن نمایان است و مویرگ های زیر آن به وضوح قابل مشاهد می باشد ، استفاده از مواد حاوی الکل به شدت ضرر داشته و باید از لوسیون هایی استفاده کرد که به جای الکل در ساخت آن عصاره ارزشمند گیاهی به کار برده شده است .
به شما طرز تهیه یک نوع لوسیون گل بابونه بدون الکل را آموزش می دهیم.

مواد لازم :

گل بابونه 20 گرم ، آب 200 میلی گرم ، گلاب 30 میلی گرم ، آب لیمو ترش تازه 20 میلی گرم

طرز تهیه لوسیون گل بابونه

گل های بابونه را به مدت 3 دقیقه در آب بجوشانید . در ظرف را گذاشته و بگذارید سرد شود . از صافی ظریف با فشار عبور دهید . گلاب و آب لیمو را به آن افزوده و بعد از مخلوط کردن در شیشه قهوه ای رنگی بریزند .
صدها سال است که تاثیر مرطوب کنندگی گیاه بابونه به اثبات رسیده است .این گیاه موجب درمان و تمیزی پوست نیز می گردد .استفاده از گل بابونه در پوست های بسیار حساس و پوست هایی که تحت فشار عصبی ، مستعد داشتن لکه های قرمز هستند ، توصیه می شود .

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

مطالب مرتبط

skintest hairtest
جست و جو
دسته بندی
حساب کاربری
0 محصول سبد خرید