دسته‌بندی نشده

لوسیون گل بابونه برای پوست

 • كاربرد لوسیون گل بابونه برای پوست
  دستور تهيه

  پس از پاک کردن پوست ، عملی بسیار با اهمیت بوده و نیز مطبوع است ، استفاده از لوسیون های طراوت بخش است . پوست شما از هر نوع که باشد معمولی ، خشک ، چرب نیاز به استفاده از لوسیون دارد تا بدین ترتیب طراوت یابد . از انواع لوسیون های الکل دار می توان در پوست های چرب که بی لطافت بوده و تمایل به جوش دارند استفاده کرد .در پوست های حساس و خشن و خیلی نازک که علایم پیری زودرس در آن نمایان است و مویرگ های زیر آن به وضوح قابل مشاهد می باشد ، استفاده از مواد حاوی الکل به شدت ضرر داشته و باید از لوسیون هایی استفاده کرد که به جای الکل در ساخت آن عصاره ارزشمند گیاهی به کار برده شده است .
  به شما طرز تهیه یک نوع لوسیون بدون الکل را آموزش می دهیم
  مواد لازم :
  گل بابونه 20 گرم ، آب 200 میلی گرم ، گلاب 30 میلی گرم ، آب لیمو ترش تازه 20 میلی گرم
  طرز تهیه
  گل های بابونه را به مدت 3 دقیقه در آب بجوشانید . در ظرف را گذاشته و بگذارید سرد شود . از صافی ظریف با فشار عبور دهید . گلاب و آب لیمو را به آن افزوده و بعد از مخلوط کردن در شیشه قهوه ای رنگی بریزند .
  صدها سال است که تاثیر مرطوب کنندگی گیاه بابونه به اثبات رسیده است .این گیاه موجب درمان و تمیزی پوست نیز می گردد .استفاده از گل بابونه در پوست های بسیار حساس و پوست هایی که تحت فشار عصبی ، مستعد داشتن لکه های قرمز هستند ، توصیه می شود .

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید