دسته‌بندی نشده

رژیم غذایی مناسب گروه خونی B

 • حرف انگلیسی B، از واژه Balance در انگلیسی به معنی توازن و تعادل گرفته شده است. حدود 10-15 هزار سال پیش، این گروه خونی در بلندیهای کوه های هیمالیا (قسمتی از هند و پاکستان امروزی)، احتمالا، در نتیجه ی دگرگونی های سهمگین جوی، محیطی و غذایی آن منطقه در سرما و یخبندان و به دور از دشت های سرسبز و نیز هوای داغ آفریقا به وجود آمد. پیدایش گروه خونی B در ابتدا در هندوستان یا منطقه آرال در آسیا، دربین نژادهای گوناگون قفقازی و مغول پدیدار شد. از آن جا که این گروه خونی از ویژگی های قبایل اروسیان ( اروپا و آسیا به عنوان یک منطقه واحد) شد. حمله مغول بود که این گروه خونی را در آسیا پراکنده کرد. مغول ها دامداری و دامپروی را پیشه کردند و رژیم غذایی آن ها همواره گوشت و فرآورده های شیری بود که این سنت به دنبال یورش آن چادرنشینان به تمامی آسیا و قلب اروپا پیش برده شد. امروزه، در بین کشورهای اروپایی غربی گروه های بسیاری، دارای این گروه خونی هستند.
  هم زمان در چین و آسیا، فرهنگ جایگزین غریزه شد و تامین خوراک با روش کشاورزی مبنی بر زمین شناسی شکل گرفت. شناخت محیط و توجه به ویژگی ها و شایستگی خاک، استفاده ی درست از امکانات آبی، روش های کشاورزی و آبداری را به اوج خلاقیت رساندند.
  ویژگی گروه خونی B:
  علائم:
  متعادل
  دارای دستگاه گوارشی تحمل پذیر.
  دارای سیستم دفاعی نیرومند
  توانایی در گوارش شیر و فرآورده هایش
  مبتکر در واکنش بر فشارهای عصبی
  نیاز به تعادل در فعالیت های بدنی و فکری برای بهبودی
  رژیم غذایی برای گروه خونی B
  به نظر می رسد که در بسیاری موارد، گروه خونی O و B با هم در رژیم غذایی در تضاد هستند. ولی این گروه خونی B ویژگی های خاص خود را دارد. گاهی مانند سوسمار کمیلین در صورت نیاز رنگ عوض م یکند. در بسیاری موارد، خون B کاملا با گروه خون O شباهت بسیار دارد و گاهی مواقع کاملا در تضاد است. شاید بتوان گفت که گروه خون B ویژگی های زندگی مردمان و سنت های گوناگون را در مسیر تکامل خونی خود دارند.
  در مجموع، دارنده ی گروه خونی B توان رویارویی با بیشتر بیماریهای حاد معمولی در زندگی امروزی مانند، سرطان و بیماریهای قلب را دارد. حتی وقتی دارنده ی این خون دچار این بیماری ها می شود شانس زنده ماندنش زیاد است. هرچند از سوی دیگر، سیستم دفاعی مانند، بیماری های سکلرسس چند جانبی، لوپوس، خستگی مزمن دارای استعداد است.
  چای های گیاهی برای گروه خونی B
  فقط چند نوع چای گیاهی برای گروه خونی B مفید است. گیاهانی مانند سوسنبر، جعفری و میوه نسترن همگی برای دستگاه گوارشی دارنده خون B مفید و آرامبخش است.ژنسه یا جنسه (و یا جینسینگ) تسکین دهنده ی اعصاب گروه خونی B است و پیسنهاد می شود صبح ها کوبیده آن، مخلوط با عسل و یا دمنوش آن نوشیده شود. شیرین بیان نیز برای خون B بسیار خوب است. دمنوش شیرین بیان ویژگی های ضد ویروسی داشته و برای خون Bکه در ناخوشی های خود رویارویی و خورویی مستعدند، سودمند است. همچنین عده ای از دارندگان خون B پس از هر غذا، بیماری کمی گلوکوز یا کاهش قندخون را تجربه می کنند که شیرین بیان در تنظیم قند خون بسیار موثر است. با تجربه ی اخیر پزشک دی ادآمو، شیرین بیان کیمیای نیرومندی است برای بیماری خستگی مزمن. (کسانی که فشار خون دارند از شیرین بیان استفاده نکنند.)
  چای های گیاهی سودمند برای گروه خونی B:
  برگ تمشک، جعفری، چای سبز، درمنه، زنجبیل، ژنسه، سوسنبر، شیرین بیان، میوه نسترن

   

  دمنوش ترکیبی برای سلامتی گروه خونی B :
  ترکیبی از گل محمدی، نعناع، پودر شیرین بیان به نسبت های مساوی

  گوشت ها برای گروه خونی B:
  برای دارنده ی گروه خونی B گوشت های لخم قرمز سودمند است و مانع خستگی جسمی و روحی بی مورد می شود. حتی در رویارویی با فشارهای عصبی ویژگی دارویی دارد. دارنده ی این گروه خونی باید گوشت لخم گوسفند، بره، قوچ را به گوشت گاو و بوقلمون برتری دهد و ا زگوشت مرغ و خروس کلا پرهیز کند.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  گوشت لخم قرمز 2 تا 3بار مرد 100 تا 180 گرم زن و بچه 60 تا 150 گرم
  گوشت سفید 0 تا 3 بار مرد 100 تا 180 گرم زن و بچه 60 تا 150 گرم

  گوشت های مفید گروه خونی B:
  آهو، بره، گوسفند، میش
  خوراکی های آبزی برای گروه خونی B:
  غذاهای آبی نیز از خوراک های پر پروتئین بوده و مناسب ترین غذای گوشتی برای گروه خونی B است. به ویژه ماهی های اقیانوسی مانند ماهی روغن و ماهی آزاد که دارای روغن مغزی هستند. برای این خون از بهترین ماهیها ماهی سفید، ماهی حلوا، ماهی فلاندرو ماهی حلبت نیز از سرشارترین منشا پروتئینی برا یاین گروه خونی است.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  آبزی های (مناسب) 3 تا 5 بار مرد 100 تا 180 گرم زن و بچه 100 تا 180 گرم

  آبزی های سودمند برای گروه خونی B:
  اردک ماهی، پرژی، حلبت، خال مخالی، ساردین، شادماهی، فلاندر، قزل آلای دریایی، قسمی ماهی، گروپر، ماهی آزاد، ماهی حلوا، ماهی خاویار، خاویار، ماهی روغن، ماهی ماهی.
  روغن و چربی برای گروه خونی B:
  از روغن زیتون که دارای ویژگی های دارویی است و به گوارش و دفع کمک می کند استفاده کنید. این روغن در بهداشت قلب و سرخرگ ها مفید است و می تواند کلسترول خون را کاهش دهد.روغن نباتی هیدروژنه نشده نیز برای سرخ کردن مناسب بوده و برای دارنده این خون بی زیان است. از روغن های دیگر دوری جسته، به ویژه روغن کنجد، روغن تخمه آفتاب گردان، و روغن بلال. این روغن ها دارای گردآورین هایی هستند که به مجرای گوارشی دارنده خون B زیان وارد می کند.
  روغن زیتون تحمل حرارت زیاد را ندارد، برای سرخ کردن مناسب نیست. اگر از آن برای سرخ کردن استفاده می کنید حرارتی بیش از 65 درجه سانتی گراد به آن وارد نکنید. هر چند، بهترین روش استفاده از آن در دمای معمولی اتاق است.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  روغن 4 تا 6 بار 1 قاشق غذاخوری

  روغن های مفید برای گروه خونیB:

  روغن زیتون

  سبزیجات و تره بار برای گروه خونی B:
  سبزیجات و تره بار بیشترشان برای دارندگان گروه خونی B مفید یا کماکان بی زیان هستند. هرچند هستند سبزی هایی که می توانند برای این خون مشکل ایجاد کنند. از تره بارهای برگی سبزرنگ مانند، براکلی، سبزبرگ، کلم خردل که دارای مقدار منیزیم هستند، هر چه می خواهید بخورید، چون منیزیم در پیشگیری از بیماری های ویروسی که دارندگان خون گروه B در گرفتن آن ها مستعد هستند بسیار موثر است. منیزیم در مداوای اگسیما سودا، در بچه های دارای خون گروه B نیز موثر است. کلا از زیتون ها پریز کند. کپک طبیعی موجود در آن ها می تواند واکنش های آلرژیکی در این خون ایجاد کنند.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  سبزیجات و تره بار 5تا 7 بار نپخته یا پخته
  سبزیجات و تره بار مفید برای گروه خونی B:
  بادنجان، باقلی لیما، براکلی، برگ چغندر، برگ خردل، چغندر، سبز برگ، انواع سیب زمینی شیرین، انواع فلفل دلمه ای
  میوه ها برای گروه خونی B:
  بسیار کم هستند میوه هایی که برای این گروه خونی زیان آور باشند. آناناس یکی از میوه های مفید برای این گروه خونی است. به ویژه، اگر دارنده ی این خون مشکل ورم یا باد شکم معده داشته باشد. آناناس دارای آنزیم های برملین یا آنزیم آناناس بوده که در گوارش خوراک ها بسیار موثر است.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  میوه ها 4 تا 5 بار حدود 100 تا 200 گرم
  میوه های مفید برای گروه خونی B:
  انواع انگور، انواع آلو، آناناس، پاپایا، موز

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید