محصولات پوست و مو
محصولات عطرسازی و آروماتراپی
logo
سوالی دارید؟
آروماتراپی پاییز پرتقالی

رایحه درمانی با روغن های اسانسی

مقدمه‌ای بر رایحه درمانی با روغن‌های اسانسی

رایحه درمانی با روغن‌های اسانسی به این معنا است که از قسمت‌های مختلف گیاهان مانند برگ، گل، ساقه و… روغن‌های درمانی استخراج شده و به اشکال مختلفی (موضعی، استنشاقی و…) برای درمان استفاده می‌شوند. روغن‌‌های اسانسی می‌توانند از گیاهانی مانند نعنا فلفلی، گریپ فروت، بهار نارنج، بابونه رومی، ترنج، یاسمین، گل سرخ، اکالیپتوس و … گرفته شوند. برای اینکه به تاثیر رایحه درمانی پی ببرید، باید حتما خودتان آن را امتحان کنید. رایحه درمانی روشی قدیمی ولی همچنان پرطرفدار است، زیرا از مواد طبیعی و روغن‌های گیاهی در آن استفاده می‌شود و اثرات درمانی آن نیز قابل توجه است.  پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اثرات رایحه درمانی روی استرس، میگرن و انواع بیماری‌ها و اینکه چگونه رایحه درمانی کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آروماتراپی چیست؟

به زبان ساده آروماتراپی همان رایحه درمانی با روغن‌های گیاهی است. آروماتراپی به شیوه‌های مختلفی از جمله استنشاقی و موضعی انجام می‌شود.

در روش استنشاقی در واقع اسانس‌ این روغن‌ها وارد قسمتی از مغز به نام شبکه لیمبیک می‌شود. وقتی ما اسانس را بو می‌کنیم، رایحه از طریق بینی به شبکه لیمبیک می‌رسد و تاثیرات خود را روی مغز اعمال می‌کند. لیمبیک بخشی در مغز است که با احساسات، استرس، فشار خون، تنفس و… مرتبط است. این رایحه‌ها روی لیمبیک اثرات مثبتی می‌گذارند. در واقع رایحه درمانی برای میگرن و برای استرس این‌گونه اثرات خود را اعمال می‌‌کنند.

 رایحه درمانی روشی است که نسبت به مصرف داروهای مخصوص میگرن و داروهای آرام بخش خطرات کمتری دارد و تجربه آن نیز بسیار لذت بخش و آرامش دهنده است. برای آروماتراپی با روغن های اسانسی به صورت استنشاقی، می‌توانید آن‌ها را داخل وان حمام آب داغ بریزید یا به صورت بخور در داخل حمام یا سایر قسمت‌های خانه استفاده کنید. می‌توان از آن‌ها به شکل اسپری نیز استفاده کرد.  اگر یک یا دو بار آروماتراپی استنشاقی را امتحان کنید، متوجه اثرات زیاد آن روی سلامت روان و سلامت دستگاه تنفسی خود می‌شوید.

یکی دیگر از انواع رایحه درمانی، رایحه درمانی موضعی است. شما ابتدا باید روغن‌های اسانسی نعناع فلفلی، گریپ فروت، بهار نارنج، بابونه رومی، ترنج، یاسمین، گل سرخ، اکالیپتوس را با روغن‌های رقیق کننده رقیق کنید و سپس آن‌ها را به صورت موضعی استفاده نمایید.

 می‌توانید این روغن‌ها را در قسمت‌های مختلفی از بدن ماساژ دهید تا به آرامی جذب و وارد گردش خون شود. آروماتراپی موضعی می‌تواند سبب رفع خستگی، رفع دردهای عضلانی و استخوانی، از بین رفتن دردهای قاعدگی و یائسگی و حتی مانع از ریزش مو شود. روغن‌های اسانسی فولیکول‌های مو را تحریک می‌کنند تا موهای بیشتری بسازند و اگر ناحیه مورد نظر را هنگام استفاده روغن به خوبی ماساژ دهید، خونرسانی به آن ناحیه بیشتر شده و فعالیت فولیکول‌ها نیز بیشتر می‌شود.

رایحه درمانی چاکراها

چاکراها مرکز انرژی در بدن هستند که روی ستون فقرات واقع شده‌اند. این مراکز انرژی رابط بین روح و جسم شما هستند و اگر توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشید و از آن‌ها مراقبت ‌کنید، تاثیرات آن را بر روح و جسم خود خواهید دید .هفت چاکراه در بدن وجود دارند که ما معتقد هستیم هر کدام با روغن اسانسی خاصی تحریک می‌شوند. برای مثال آروماتراپی چاکراه اول، می‌تواند با روغن میخک انجام شود. رایحه درمانی با روغن ‌های اسانسی این مراکز انرژی را به شکل مثبتی تقویت می‌کند و آن‌ها را فعال‌تر می‌سازد تا بدن بیشتر با محیط اطرافش در ارتباط باشد.

چاکرای اول قرمز رنگ است و اگر باز شود قدرت و نیروی جسمانی شما بیشتر می‌شود و می‌توانید ارتباط بدن خود با زمین را درک کنید. باز شدن چاکرای اول سبب می‌شود از سطح نیاز‌های اولیه زندگی مانند نیاز‌های جنسی، نیاز به غذا و انواع مادیات فاصله بگیرید و بیشتر به معنویات بیندیشید. اگر از رایحه‌های درمانی برای فعال کردن این چاکرا استفاده کنید، متوجه می‌شوید که نیروی جسمانی شما افزایش یافته و احساس قدرت می‌کنید. اثرات روانی آروماتراپی بر روی چاکرای اول نیز قابل توجه است و باعث آرامش، شادی و کاهش استرس می‌شود.

سخن آخر درباره رایحه درمانی با روغن‌های اسانسی

 رایحه درمانی روشی برای تقویت سلامت جسم و روح است. اگر آروماتراپی را به صورت مکرر انجام دهید، ذهنی آرام و بدنی شاداب خواهید داشت.  برای خرید روغن آروماتراپی به ما مراجعه کنید. ما این روغن‌های اسانسی را با عالی‌ترین کیفیت‌ها به شما می‌فروشیم و اثرات درمانی آن‌ها را تضمین می‌کنیم. کافی است تنها یک بار محصولات آروماتراپی ما مانند روغن‌‌های نعنا فلفلی، گریپ فروت، بهار نارنج، بابونه رومی، ترنج، یاسمین، گل سرخ، اکالیپتوس را امتحان کنید تا به تاثیرات آروماتراپی پی ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید تا شما را درباره انواع روغن‌ های آروماتراپی  و رایحه درمانی با روغن‌های اسانسی راهنمایی کنیم.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

مطالب مرتبط

مقالات مرتبط

TEST hairtest
جست و جو
دسته بندی
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید