دسته‌بندی نشده

گل سرخ سبب نشاط و سلامتی و خواص شگفت انگیز دارویی برای درمان انواع بیماری ها

 • مقاله ای از کتاب ” حق با طبیعت است ” تالیف و ترجمه ی دکتر مهدی نراقی
  گل سرخ
  مظهر عشق و آفریننده ی تندرستی
  زنی را که دوست دارند تمام خواص گل سرخ را به او نسبت می دهند . گل سرخ مظهر عشق و لذت گلگونی خون است و به علت لطافت و ظرافت گلبرگ های آن خاطره ی گونه های ظریف زن را زنده می کند .
  ولی ما باید حقیقت بین باشیم و آنچه اشعار راجع به گل سرخ گفته شده را کنار بگذاریم .
  از گل سرخ ، مربا ، کنسرو ، سوهان ، شربت ، گلاب ، عطر ، سرکه و گرد گل سرخ و چیزهای دیگری که بعضی از آن را خودتان می دانید درست می کنند .
  اعراب مربای گل سرخ را خیل دوست دارند . در قرن هفدهم فرانسویان گلاب را بر روی گوشت و سوسیس خود می ریختند و صرف می کردند و امروز جز عطر گل سرخ چیزی از آن نمی دانند. گل سرخ مخصوصا گلی که از آن گلاب می گیرند و در بعضی از نقاط ایران به آن گل محمدی می گویند ، دارای خواص قبض کننده و تقویت کننده است که آن را برای درمان اسهال ساده و اسهال خونی مصرف می کنند و مصرف آن را در این مورد اثر مفیدی دارد . در کشورهای گرمسیر که بهداشت غذایی کامل نیست و گاهی معده و روده از آن مختل می شود از خواص شفابخش گل سرخ استفاده می کنند .
  گل سرخ همچنین برای معالجه ی ترشحات سفید در خانم ها ، آنژین ، و ورم لثه مفید است و شما می توانید آن را هم به مصرف داخلی و هم خارجی برسانید ولی می پرسید چگونه و به چه شکلی ؟
  شما می توانید گل های نزدیک به باز شدن را به دست آورید و یا به صورت تازه و یا به صورت خشک مصرف کنید .
  نسخه ی “گل شکر” که طرز تهیه ی آن آسان است ، از این قرار است :
  یک فنجان بزرگ از گلبرگ های گل سرخ را با سه برابر وزن آن شکر مخلوط کنید و یکوبید و کمی هم گلاب به آن بزنید تا به غلظت عسل د رآید شما می توانید این مایع غلیظ گل شکر را روی نان یا بیسکویت بمالید و به بچه های خود بدهید بخورند .
  قدیمی ها مربای گل سرخ را یک غذای اشرافی می دانستند به با حوصله ی تمام آن را تهیه می کردند .
  مربای گل سرخ خاصیت قطع سرفه دارد و از چیزهایی که باید همیشه برای روز مبادا در خانه داشته باشد .
  گلبرگ های گل سرخ یا غنچه ی گل محمدی را دم کنید و چای آن را بنوشید و یا به جوشانده ی گیاهان شفابخش که تهیه می کنید چند قطره اضافه کنید تا عامل قابض کننده ی گل سرخ که در گلاب هم وجود دارد روده های تحریک شده ی شما را آرام کند .
  بسیاری از محققان گل سرخ را برای آرام کردن دردهای رماتیسم یه کار می برند ، یک مشت گلبرگ گل سرخ را در آب وان حمام بریزید و در آن دراز بکشید . معجزه می کند.
  یکی از محققان دارویی داستانی را نقل می کند که آوردنش در اینجا خالی از لطف نیست :
  مردی را می شناسم که یکی از صاحبان صنایع بزرگ بود . در ابتدا او برای لذت در آب حمام خود ، یک بغل گب سرخ باغ خود را می ریخت و در آن می خوابید و خود را حمام می داد ، پس از مدت کمی مشاهده کرد که دردهای رماتیسم او رام شده و بعد از چندی به کلی برطرف کردیده است .
  سرکه ی گل سرخ را اگر به خود بمالید پوست را سالم و شاداب و زخم های سطحی پوس را ضد عفونی کرده و خارش آن را آرام خواهد کرد .
  برای تهیه ی سرکه گل سرخ باید یک مشت گلبرگ های گل سرخ تازه را در سرکه بخیسانید و یک هفته که گذشت آن را مصرف نمایید .
  فرآورده های گل سرخ را به هر ترتیبی که خوشتان می آید مصرف کنید زیرا مصرف آن فرآورده ها ضامن زیبایی و تندرستی شما است .

  خرید اینترنتی روغن گل سرخ 

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید