دسته‌بندی نشده

كيك فنجاني بادامي

 • كاربرد كيك فنجاني بادامي
  دستور تهيه

  مواد لازم براي 12 عدد
  كرة‌ نرم 180 گرم
  شكر دانه‌ريز 180 گرم
  اسانس بادام چند قطره
  تخم‌مرغ 3 عدد
  شير 3 قاشق سوپخوري
  آرد 225 گرم
  بيكينگ‌پودر يك و يك‌دوم قاشق چايخوري
  بادام آسياب كرده 60 گرم (حدود يك‌دوم پيمانه)
  نمك 1 پينچ
  وانيلين يك‌چهارم قاشق چايخوري
  مارمالاد زردآلو به ميزان لازم
  خمير فوندانت به ميزان لازم
  رويال آيسينگ به ميزان لازم
  روش تهيه
  فر را با دماي 160 درجة سانتيگراد، گرم كنيد و قالب 12 تائي كاپ‌كيك را با كپسول‌هاي كاغذي بپوشانيد. آن‌گاه كره، شكر و اسانس بادام را با همزن برقي بزنيد تا صاف و يكدست شود. سپس تخم‌مرغ‌ها را يكي يكي بيفزائيد و مخلوط كنيد. حالا شير را درون ماية‌ فراهم كرده بريزيد و پس از آن، مواد خشك را افزوده و مخلوط نمائيد. اكنون ماية حاصل را درون كپسول‌ها بريزيد و به مدت تقريبي 20-25 دقيقه، در فر بپزيد. اينك بگذاريد كيك‌ها خنك شوند و رويشان مارمالاد بماليد. آن‌گاه قدري از خمير فوندانت را به رنگ دلخواهتان درآوريد و روي سطح پودر شكر پاشيده به ضخامت 2-3 ميليمتر باز كنيد. سپس با برشگر، ‌دايره‌هائي از خمير ببريد و روي كيك‌ها را با آن بپوشانيد. حال از خمير سفيدرنگ فوندانت، گل و برگ بسازيد و آنها را با رويال آيسينگ، به كيك بچسبانيد. اكنون كيك‌هاي فنجاني را براي پذيرائي در ظرف زيبا و مناسبي بگذاريد.
  روش تهية خمير فوندانت: 480 گرم پودر شكر نرم و الك كرده را در كاسة مناسبي بريزيد و وسط آن حفره‌اي ايجاد كنيد. آن‌گاه 3 قاشق سوپخوري آب را در كاسة كوچكي بريزيد و 3 قاشق چايخوري پودر ژلاتين را به آن بيفزائيد و به روش بن‌ماري حل كنيد. سپس 2 قاشق چايخوري گليسيرين، 2 قاشق سوپخوري گلوكز و قدري اسانس دلخواهتان را به محلول ژلاتيني اضافه كنيد و آن را در پودر شكر بريزيد. حالا با قاشق چوبي مواد را هم بزنيد تا خمير صاف و يكدستي حاصل شود. خمير را در كيسة نايلوني نگه داريد تا خشك نشود!
  روش تهية رويال آيسينگ: يك عدد سفيدة تخم‌مرغ را با همزن برقي بزنيد تا سفيد شود و فرم بگيرد. آن‌گاه 70 گرم پودر شكر نرم را كم‌كم به آن بيفزائيد و با همزن برقي بزنيد. سپس يك قاشق چايخوري آبليموي تازه به آن اضافه نمائيد.
  يادآوري: مارمالاد زردآلو را قبل از مصرف، اندكي گرم كنيد و بعد آن را از صافي عبور دهيد تا كاملا صاف و يكدست شود. 

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید