دسته‌بندی نشده

برنامه غذایی برای گروه خونی AB

 • حروف انگلیسی A و B نمایانگر گروه خونی است که از دیگر گروه های خونی متولد شده اند.چون این گروه خونی جدید دارای ویژگی هایی از دو گروه خونی A و B است، لذا AB علامت اختصاری آن است.گروه خونی AB جدید و بسیار کمیاب است. این گروه خونی حاصل آمیزش گروه خونی B از مغول ها و A از مردمان آسیا است و کم تر از 5 درصد مردم جهان را شامل می شود. شواهد تاریخی گواه آن است که تا حدود 1200 سال پیش گروه خونی AB وجود نداشته است. با یورش مغول ها به تمدن های کم توان و تاخت ایشان تا امپراطوری روم، بر اثر آمیزش بربرها که دارای گروه خونی B و اروسیایی های دارای گروه خونی A بودند، گروه خونی AB به وجود آمد. مطالعه بازمانده های گورستان های کهن اروپا، گواه بر این است که تا 900 سال پیش این گروه خونی بسیار نادر بوده است. نبش گورستان های کهن مجارتان حاکی از آن است که چنین گروه خونی در دوره ی مردم لنگوبارد که حدود 2400-2700 پیش می زیسته اند، وجود ندارد. گروه خونی AB دارای ویژگی های دفاعی گروه های خونی A و B است و به همین دلیل تواناییش در تولید دقیق پادزهرهای ویژه در برابر میکرب های عفونی بیش از هر دو گروه خونی A و B است. در نتیجه حساسیت به آلرژی های گوناگون و حساسیت به بیماری های مانند دردهای مفاصل، ورمی، و خوره پوستی را در دارندگان این خون بسیار کاهش می دهد. هرچند، در این داد وستد کیفی، در عوض حساسیات خون نسبت به بیماری های سرطانی بالا می رود. سرانجام می توان گفت که این گروه خونی ویژگی های متضاد دارد؛ برخی سودمند و برخی در مخالفت با یکدیگر، شاید، این گروه نورسیده نمایانگر زندگی پیچیده و ناهماهنگ امروزی است.
  ویژگی گروه خونی AB:
  از نظر شخصیتی مهبم.

  علائم:
  • پاسخ و واکنش مبهم و رنگارنگ در رویارویی با دگرگونی های محیطی و خوراکی
  • دارای مجرای گوارشی حساس
  • دارای سیستم دفاعی ناتوان
  • واکنش معنوی در برابر فشارهای عصبی با ابتکار و هیجان جسمی
  • معمایی مبهم در سیر تکامل انسان

  رژیم غذایی برای گروه خونی AB
  این گروه خونی کم تر از هزار سال سن دارد. کم یاب و طبیعتا پیچیده. فقط 2 تا 5 درصد مردم جهان دارای خون AB هستند. دارای پادسازانی که گاهی A مانند، گاهی Bمانند و گاهی آمیخته اس از هر دو، این خون در هیچ گروه دیگر نمی گنجد. ویژگی های چندگانه این خون بستگی به شرایط دارد، می تواند در مواردی مثبت و در مواردی منفی باشد. دارنده ای این خون باید رژیم غذایی خون گروه های A و B را شناخته تا نکات رژیم غذایی خود را درک کند.
  چای های گیاهی برای گروه خونی AB
  دارندگان گروه خونی AB چای های گیاهی را باید در پیشگیری از بیماری های عروقی و سرطان ها به کار برند. چای یونجه، بابونه، ریشه و برگ باباآدم برای رو آوردن دستگاه مصونیت مفید است. ریشه شیرین بیان و کیالک سیستم رگ ها را بهبود می بخشد. کتانجک در بهبود دستگاه مصونیت یا دفاعی بدن بسیار مفید است. چای های گل قاصدگ، برگ توت فرنگی و ریشه و برگ باباآدم به جذب آهن در بدن کمک کرده از آنیمیا پیشگیری می کند.
  چای های گیاهی سودمند برای گروه خونی AB:
  اکیناسه یا سرخارگل، بابونه، برگ توت فرنگی، چای سبز، ریشه شیرین بیان، ریشه و برگ باباآدم، زنجبیل، ژنسه، میوه گل نسترن، یونجه

   

  دمنوش ترکیبی برای سلامتی گروه خونی AB :
  ترکیبی از چای سبز، نعناع و بابونه به نسبت مساوی

   

  گوشت ها برای گروه خونی AB:
  در رابطه با گوشت خواری، خون AB ترکیبی از ویژگی های خون A و B را داراست. مانند دارنده ی خون A، دارنده ی خون AB دچار کمبود اسید معده است و نم یتواند پروتئین های گوشتی را درست گوارش کند. ولی ویژگی های خونی B ایجاب می کند که این خون از مقداری پروتئین گوشتی بهره مند شود. پس رمز موفقیت در رویارویی با این تناقض گوارشی کم خوردن گوشت های لخم قرمز مانند گوسفند، بره، خرگوش و بوقلمون است و از گوست گاو دوری شود.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  گوشت لخم قرمز 1 تا 3بار مرد 100 تا 180 گرم زن و بچه 60 تا 150 گرم
  گوشت سفید 0 تا 2 بار مرد 100 تا 180 گرم زن و بچه 60 تا 150 گرم
  گوشت های مفید گروه خونی AB:
  آهو، بره، گوسفند، میش، بوقلمون
  خوراکی های آبزی برای گروه خونی AB:
  غذاهای آبی نیز از خوراک های پر پروتئین بوده و مناسب ترین غذای گوشتی برای گروه خونی AB است. مانند دارندگان خون A، دارندگان این خون نسبت به گردآورین های موجود در ماهی حلوا و ماهی فلاندر حساسیت داشته و باید از آن ها دوری کنند. در ضمن زنان دارنده یاین خون مانند زنان دارنده ی خون A، مستعد سرطان سینه هستند. اگر در نسل و یا در خانواده تان بیماری سرطان سینه وجود داشته و یا دارد، می توانید به رژیم غذایی خود حلزون هیلکس پماشا اضافه کنید؛ چون هیلکش دارای گردآورین هایی است که خود را به سلول بیمار سرطانی چسبانده و آنرا از بین می برند.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  آبزی های (مناسب) 3 تا 5 بار مرد 100 تا 180 گرم زن و بچه 100 تا 18 0 گرم
  آبزی های سودمند برای گروه خونی AB:
  اردک ماهی، آزاد، تونا یا ماهی تون، حلزون، خال مخالی، خاویار؛ روغن ماهی، یاردین، شادماهی
  روغن و چربی برای گروه خونی AB:
  بهتر است که دارندگان خون AB از روغن های حیوانی و نباتی دوری جویند و در عوض از روغن زیتون استفاده کنند. روغن زیتون دارای ویژگی های دارویی است که در بهداشت قلب و سرخرگ ها مفید است و میتواند کلسترول خون را کاهش دهد.
  روغن زیتون تحمل حرارت زیاد را ندارد، برای سرخ کردن مناسب نیست. اگر از آن برای سرخ کردن استفاده می کنید حرارتی بیش از 65 درجه سانتی گراد به آن وارد نکنید. هر چند، بهترین روش استفاده از آن در دمای معمولی اتاق است.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  روغن 4 تا 6 بار 1 قاشق غذاخوری
  روغن های مفید برای گروه خونیAB:
  روغن زیتون
  سبزیجات و تره بار برای گروه خونی AB:
  سبزیجات و تره بار دارای مواد طبیعی ترکیبات کنش دار هستند که از بیماری های قلبی و سرطان ها که دارندگان خون های A و AB در آن ها مستعدند، پیشگیری می کنند. از سبزیجات و تره باری که برای شما مفید و بی زیان است چند بار در روز و در هفت روز هفته استفاده کنید.دارنده ی این خون می تواند از توفو که فرآورده ای است از سویا، در کنار اندکی گوشت و فرآورده های شیری بسیار سود ببرد.
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  سبزیجات و تره بار 3تا 5 بار نپخته یا پخته
  سبزیجات و تره بار مفید برای گروه خونی AB:
  بادنجان، توفو، براکلی، برگ چغندر، چغندر، خیار، یونجه، کرفس، سیر، کلم گل، هویج، زردک، جعفری
  میوه ها برای گروه خونی AB:
  خون AB بیشتر ویژگی های خون A را در رابطه با میوه ها دارد. لذا خون A میوه های قلیای، مانند انگور، آلوها و توت ها بیشتر با این خون سازگاری دارند و کمک می کنند که حالت اسیدی غله ها و حبوبات خنثی شود. اکثر میوه های مناطق شرجی، مثل انبه و موز برای این خون نامناسب است. مگر اناناس ( آناناس میوه ای بهشتی است که برای تمام خون ها مفید و حتی ویژگی دارویی دارد.)
  خوراک درهر هفته ….بار اندازه در هر بار
  میوه ها 3 تا 4 بار حدود 100 تا 200 گرم
  میوه های مفید برای گروه خونی AB:
  انجیر، انگور (انواع گوناگون)، آلبالو، آلو- آناناس، خارتوت، کیوی، گریپ فروت، گیلاس، لیمو زرد

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید