شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

6 راه برای کوچک کردن منافذ پوست
توسط نارین گل 1396/4/6 18:04 توضیحات

منافذ بزرگ و باز صورت ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آمده باشد. در بیشتر مواقع منافذ بزرگ صورت به علت وجود چربی اضافی، آلودگی، سبوم و باکتری ها روی پوست به وجود می آید. وجود این مواد روی پوست باعث مسدود شدن منافذ می شود و درنتیجه پوست و منافذ دچار التهاب می شوند و منافذ پوست بزرگ تر می شود. بهترین راه برای درمان منافذ بزرگ پوست این است که جلوی مسدود شدن منافذ را بگیریم. یکی دیگر از دلایلی که باعث بزرگ شدن منافذ می شود بالا رفتن سن و کاهش خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش تولید کلاژن است. در چنین مواقعی باید میزان تولید کلاژن توسط پوست را افزایش دهیم.  از دیگر دلایل منافذ بزرگ پوست استرس، مواد آرایشی و تغییرات هورمونی است.

استفاده از یک یا چند روش زیر به صورت مداوم می تواند به کوچک و جمع شدن منافذ بزرگ پوست کمک نماید:

1.ماساژ صورت:

ماساژ صورت به صورت دورانی باعث سفت شدن پوست و کوچک شدن منافذ می شود. هفته ای 2 بار هر بار به مدت 3 دقیقه صورت خود را با روغن هسته انگور به همراه یک روغن اسانسی مخصوص پوست خود ماساژ دهید. روغن هسته انگور برای کوچک کردن منافذ پوست فوق العاده است. روغن اسطوخودوس و روغن رزماری اثر آرام بخشی بر روی پوست دارند و ایجاد منافذ پوستی بزرگ جلوگیری می کنند.

پوست های چرب

1قطره روغن اسطوخودوس

10 قطره روغن هسته انگور

خرید اینترنتی روغن هسته انگور از لینک زیر:

روغن هسته انگور خالص و ارگانیک (grape seed oil)

خرید اینترنتی روغن اسطوخودوس از لینک زیر:

روغن اسطوخودوس (لوندر) فرانسوی خالص و ارگانیک (french lavender essential oil)

پوست های معمولی

1قطره روغن رزماری

10 قطره روغن هسته انگور

خرید اینترنتی روغن رزماری از لینک زیر:

روغن رزماری خالص

همه مواد را مخلوط نمایید و هر شب پس از پاکسازی آرایش از پوست و شستن پوست با صابون این ترکیب را بر پوست ماساژ دهید. در صورتیکه قبل از ماساژ روغن از بخور گیاهی استفاده نمایید به جذب بهتر روغن ها کمک می کنید.

2.روزی 2 بار صورت خود را بشویید:

شستن صورت از ماندن باکتری ها و آلودگی ها بر روی پوست و مسدود شدن منافذ و درنتیجه بزرگ شدن آن ها جلوگیری می کند.

خرید اینترنتی صابون های گیاهی از لینک زیر:

فوم و صابون های گیاهی

3. از تونر حاوی سرکه سیب استفاده کنید:

سرکه سیب برای پوست فوق العاده است. سرکه سیب از جوش زدن پیشگیری کرده و منافذ را کوچک و جمع می کند. برای تهیه تونر سرکه سیب ¼ فنجان سرکه سیب، ½ فنجان گلاب، 5 قطره روغن درخت چای و 5 قطره روغن یلنگ یلنگ  در یک بطری در دار بریزید. هر شب پس از شست و شوی صورت مقداری از این تونر را روی یک تکه پنبه ریخته وروی صورت پخش کنید.

خرید اینترنتی سرکه سیب لینک زیر:

سرکه سیب ارگانیک تصفیه نشده

خرید اینترنتی روغن درخت چای از لینک زیر:

روغن درخت چای خالص و ارگانیک (tea tree essential oil)

خرید اینترنتی روغن یلنگ یلنگ از لینک زیر:

روغن یلنگ یلنگ خالص(ارگانیک)

4. از ماسک سفیده تخم مرغ استفاده کنید:

سفید تخم مرغ به سفت کردن پوست و کوچک کردن منافذ آن کمک می کندو کافی است سفیده تخم مرغ را از زرده آن جدا کنید و بگذارید برای مدت 20 دقیقه روی پوستتان بماند و سپس با آب گرم شست و شو دهید.

5. پوست خود را سم زدایی و پاکسازی کنید:

پاکسازی پوست به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند. مقداری نمک دریا یا شکر قهوه ای یا دارچین را با کمی عسل مخلوط کرده و پوست خود را ماساژ دهید و سپس با آب گرم بشویید.

6. استفاده از ماسک خاک رس:

خاک رس یکی از بهترین ماسک ها برای کوچک کردن منافذ بزرگ پوست است و آلودگی های پوستی را از روی پوست پاک می کند. برای تهیه این ماسک به اندازه یک بار 2 قاشق چایخوری خاک رس را با 1 قاشق چایخوری گلاب مخلوط کرده و بر پوست خود بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم از صورت پاک کنید.

خرید اینترنتی ماسک خاک رس از لینک زیر:

ماسک خاک رس نارین گل

 

نظرات کاربران

برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید و یا وارد شوید.

اینجا را کلیک کنید تا وارد شوید