دسته‌بندی نشده

دستور تهیه 4 شامپو بدن گیاهی لاکچری

 • وقتی خودتان شامپو بدن مخصوص خودتان را درست می کنید می تونید به اقتضای نوع پوست خود ترکیبات آنرا عوض کنید. درست کردن شامپو بدن واقعا سرگرم کننده است و من که خودم عاشقشم! فقط کافی است مواد گیاهی رو با هم ترکیب کنید تا یک شامپو بدن خالی از سم و مواد مضر شیمیایی داشته باشید. فکر کنم نگفتم که این شامپو بدن ها بوی فوق العاده ای هم دارند. در ادامه دستور تهیه چند شامپو بدن لاکچری تجملاتی را برای داشتن پوستی زیبا و آرامش جسم و روح برای شما ارائه می دهیم:

  1.شامپو بدن مرطوب کننده مرکبات:

  یک بطری بردارید و مواد ساده زیر را با هم ترکیب کنید تا یک شامپو بدن مرطوب کننده با رایحه شاداب کننده مرکباتی داشته باشید.

  تمامی مواد داخل این شامپو بدن هدف خودشان را دنبال می کنند. روغن جوجوبا خاصیت ضد التهابی و آرام کننده دارد. این روغن بدون بستن منافذ جذب پوشت می شود. روغن دانه هویج با خاصیت آنتی اکسیدانی خود هم پوست را مرطوب می کند و هم از چین و چروک جلوگیری می کند. روغن نارگیل نیز یک مرطوب کننده فوق العاده پوست است.

  مواد لازم:

  ½ فنجان صابون پرتقال دست ساز مایع شده

  2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل خالص

   

  2 قاشق غذاخوری گلیسیرین

  1 قاشق غذاخوری روغن جوجوبا

   

  1 قاشق غذاخوری روغن دانه هویج

   

  20 تا 40 قطره روغن اسانسی  پرتقال،روغن اسانسی لیمو و یاروغن اسانسی گریپ فروت

   

  دستور تهیه و مصرف:

  برای آب کردن صابون پرتقال دست ساز مقداری از صابون را در یک ظرف شیشه ای ریخته و روی حرارت غیر مستقیم (روی یک ظرف آب در حال جوش) نگه دارید تا صابون آب شود. صابون مایع، روغن نارگیل، گلیسیرین، روغن جوجوبا، روغن دانه هویج و روغن های اسانسی را دریک بطری صابون مایع مخلوط نموده و خوب بهم بزنید.

  نکته:

  ممکن است روغن مرکبات برای بعضی از پوست ها حساسیت ایجاد کند حتما قبل از استفاده از شامپو بدن مقداری از آن را روی یک نقطه کو چک استفاده کنید. از آنجاییکه روغن لیمو در برابر اشعه یو وی پوست را حساس می کند قبل از بیرون رفتن از ضد آفتاب استفاده کنید. و یا فقط شب ها از این شامپو بدن استفاده کنید.

  2. شامپو بدن شیر و عسل:

  یک بطری بردارید و این چهار تا ماده اولیه ساده را با هم مخلوط کنید تا یک شامپو بدن گیاهی خانگی لاکچری داشته باشید. این هدیه از طرف ما به شماست!

  مواد لازم:

  ½ فنجان روغن نارگیل

   

  ½ فنجان صابون وتیور دست ساز آب شده

   

  1/3 فنجان عسل

  7 قطره روغن اسانسی بهارنارنج

  دستور تهیه:

  برای آب کردن صابون دست ساز وتیور مقداری از صابون را در یک ظرف شیشه ای ریخته و روی حرارت غیر مستقیم (روی یک ظرف آب در حال جوش) نگه دارید تا صابون آب شود. سپس تمامی مواد را در یک بطری مخلوط کنید و قبل از هر بار حمام خوب تکان دهید.

  3. شامپو بدن فوق العاده مرطوب کننده چای سبز:

  بافت کرمی آن برای مرطوب کردن پوست فوق العاده است و چای سبز آن پوست ترک خورده را درمان می کند و خوص آنتی اکسیدانی آن التهاب پوست را کاهش می دهد.

  از آنجاییکه چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان های شفادهنده ایت می تواند پوست را آرام کرده و آثار قرار گرفتن در گرما و نور خورشید و سم های محیطی را کاهش دهد. وقتی چای سبز با مواد فوق العاده مرطوب کننده ای مثل کره کاکائو و روغن نارگیل مخلوط می شود از نفوذ سموم به بدن جلوگیری می کند و بدن را عمیقا پاکسازی می کند.

  برای اینکه این شامپو بدن خواص فوق العاده شفادهنده دیگری برای بدن داشته باشد می توانید چند قطره روغن اسانسی به آن اضافه کنید. من از ترکیب روغن علف لیمو و اکالیپتوس استفاده می کنم چون رایحه فوق العاده ای دارند و پوست را تغذیه می کنند اما می توانید از روغن های دیگر نیز استفاده کنید.

  مواد لازم:

  ¼ فنجان روغن نارگیل

  2 قاشق غذاخوری برگ چای سبز

  2 قاشق غذاخوری کره کاکائو

   

  ½ صابون عسل دست ساز آب شده

  ¼ فنجان عسل

  15 قطره روغن اسانسی علف لیمو و روغن اسانسی اکالیپتوس

   

  دستور تهیه:

  برای آب کردن صابون عسل  دست ساز مقداری از صابون را در یک ظرف شیشه ای ریخته و روی حرارت غیر مستقیم (روی یک ظرف آب در حال جوش) نگه دارید تا صابون آب شود.

   روغن نارگیل و برگ های چای سبز را در یک ماهیتابه ریخته و بگذارید برای 30 دقیقه روی حرارت بماند و هر از چند گاه بهم بزنید.

  کره کاکائو را به مخلوط بالا اضافه کرده و بگذارید آب شود. بعد از 5 دقیقه گاز را خاموش کنید.

  مخلوط کره کاکائو، روغن نارگیل و چای سبز را به صابون دست ساز آب شده اضافه کنید. و وقتی خنک شد باقی مواد را به آن اضافه کنید و خوب بهم بزنید.

  این مخلوط را در یک ظرف شیشه ای ریخته و قبل از مصرف خوب تکان دهید.

  4. شامپو بدن کرمی آرامش بخش اسطوخودوس:

  این شامپو بدن برای وقت هایی فوق العاده است که احساس می کنید بدن و جسمتان به عشق بیشتری احتیاج دارد. من از روغن اسانسی اسطوخودوس در این شامپو بدن استفاده می کنم چون خاصیت آرام بخشی فوق العاده ای برای پوست ، روح و جسم دارد.

  مواد لازم:

  ¼ فنجان صابون اسطوخودوس دست ساز آب شده

   

  ½ فنجان روغن نارگیل آب شده

   

  3 قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین

   

  5 قطره روغن اسطوخودوس

   

  نحوه تهیه:

  برای آب کردن صابون اسطوخودوس  دست ساز مقداری از صابون را در یک ظرف شیشه ای ریخته و روی حرارت غیر مستقیم (روی یک ظرف آب در حال جوش) نگه دارید تا صابون آب شود.

  همه مواد را در یک کاسه با هم خلوط کرده و در یک ظرف شیشه ای نگهداری کنید. قبل از هربار مصرف تکان دهید.

  اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید