برنامه گیاهی برای مراقبت از پوست چرب
توسط نارین گل 1396/6/2 18:06 توضیحات

مشخصات پوست چرب: منافذ متوسط تا بزرگ، ظاهر براق، مستعد برای جوش های سرسیاه و سر سفید.
برنامه مراقبت از پوستهای چرب به منظور پاک کردن صورت بدون ایجاد خشکی طراحی شده است و چون این که پوست چرب مستعد لک است، جلوگیری از جوش ها هدف دیگر این برنامه است.
مراحل مراقبت از پوست چرب:
کمپرس کردن:
از کمپرس های خنک تا کمی گرم استفاده کنید. آب خنک برای تسکین غده های چربی و کاهش تولید چربی مفید است.
پاک کردن:
زمانی که تلاش می کنید احساس چرب بودن را در یک پوست چرب از بین ببرید، طبیعی است که آن را بیش از حد پاک کنید و باعث شوید پوست رطوبت خود را از دست بدهد. هم چنین ممکن است با این کار، تولید چربی را تحریک کنید، زیرا پوست تلاش می کند چربی ای را که مرتبا پاک می شود، جبران کند. افرادی که پوست چرب دارند باید در مقابل وسوسه پاک کردن افراطی پوست با استفاده از یک پاک کننده خیلی خشن و پاک کردن مکرر یا شدید آن ایستادگی کنند. پوست چرب باید دو بار در روز- یک بار صبح و یک بار پیش از خواب- به آرامی پاک شود. افرادی که پوست جوان تری دارند باید از ژل پاک کننده کف زا بدون صابون که کاملا و به راحتی شسته می شود، استفاده کنند، و باید از به کار بردن هر پاک کننده ای که محتوی چربی است، خودداری نمایند. صابون های مناسب برای پوست های چرب شامل صابون بابونه، صابون همیشه بهار، صابون ختمی، صابون نمک های دریایی و صابون انار می شود. یکی از بهترین صابون های گیاهی برای پاک کردن پوست چرب صابون ضد لک و جوش ان جی هست که هیچ ماده افزودنی ندارد. برای خرید این محصول روی لینک زیر کلیک کنید:

صابون ضد لک و جوش ان جی

برای پوستهای چرب بالغ تر می توان از یک پاک کننده شیری که فرمول مناسبی دارد و به خوبی شسته می شود استفاده کرد. باید از مصرف پاک کننده های کرمی قوی برایپوست چرب در هر سنی خودداری کرد. پس از پاک کردن صورت پوست خود را با آب سرد بشویید.

یک پاک کننده عمیق پوست که حتما باید در برنامه روزانه خود برای پاک کردن پوست در شب و قبل از خواب قرار دهید روغن درخت چای است. کافی است چند قطره روغن درخت چای را روی یک پنبه خیس بریزید و صورت خود  را با آن پاک کنید. خرید روغن درخت چای اسانسی خالص بی نظیر از لینک زیر:

روغن اسانسی درخت چای خالص و ارگانیک

تقویت کردن:
از یک تقویت کننده بدون الکل و مناسب برای پوست های چرب استفاده کنید. بعضی از تولیدکننده ها در فرمول تقویت کننده های مخصوص پوست چرب از الکل استفاده می کنند اما الکل برای هیچ نوع پوستی مناسب نیست زیرا پوست را بیش از حد خشک می کند. یکی از برترین تقویت کننده های پوست چرب که به دلیل خواص ضد میکروبی از جو زدن جلوگیری می کند روغن اسطوخودوس است. برای خرید روغن اسانسی خالص اسطوخودوس با عطر بی نظیر به لینک زیر مراجعه نمایید:
روغن اسانسی اسطوخودوس(لوندر)فرانسوی خالص ارگانیک
مرطوب کردن:
پوستهای چرب جوان تر احتمالا اصلا به مرطوب کننده احتیاج نخواهند داشت مگر این که خشک شده باشند یا به عبارت دیگر رطوبت خود را از دست داده باشند. در این صورت، از یک مرطو بکننده بدون چربی آن هم فقط در قسمت هایی که لازم است مثل اطراف چشم ها و روی گونه ها استفاده کنید. استفاده از روغن صورت توصیه نمی شود زیرا محتوی چربی است که برای این نوع پوست غیرضروری می باشد و فاقد آب است که بسیاری از پوست های چرب به آن نیاز دارند. پوست های چرب پیرتر احتمالا با کمبود رطوبت رو به رو هستند و خواص مرطوب کننده برای آن ها مید خواهد بود. حتی باید برای پوست چرب بزرگسالان از مرطوب کننده بدون چربی استفاده کرد. برای مثال می توان از لوسیون ها یا کرم های ملایم با فرمول مناسب سود برد. روغن جوجوبا بهترین روغن برای مرطوب سازی پوست چرب است زیرا این روغن نه تنها پوست را چرب نمی کند بلکه به دلیل چربی خاصی که داخل خود دارد که مشابه چربی پوست است پوست را گول زده و از تولید چربی بیش از حد جلوگیری می کند. برای تهیه روغن جوجوبا اصل خالص به لینک زیر مراجعه نمایید:
روغن حامل جوجوبا خالص و ارگانیک
درمان های خاص برای پوست چرب
بخورهای گیاهی:
بخار دادن به پاکسازی عمیق پوست چرب کمک می کند و یک یا دو بار در هفته و هر بار به مدت هشت تا ده دقیقه زمان مناسبی برای این کار است. به کمک بخار دادن منافذ پوست تمیز می ماند و از بسته شدن آن ها که می تواند منجر به جوش های سرسیاه یا لک بشود، جلوگیری می شود. در بخور خود از گیاه دم اسب، تخم گشنیز و روغن نعناع فلفلی استفاده نمایید. برای خرید گیاها بخور به لینک زیر مراجعه نمایید:

لایه برداری:
با استفاده از یک محصول بدون چربی و محتوی آلفاهیدروکسی اسید (مانند ترکیب آب لیمو ترش و نمک دریا یا روغن پرتقال به علاوه نمک دریا یا آب لیمو ترش تازه به تنهایی) . این کار هم باعث تمیز و باز ماندن منافذ شده و از به وجود آمدن لک جلوگیری می کند.
گکمنتالبیمی توانند برای متعادل کردن فعالیت های غده ای، اصلاح گردش خون و سم زدایی در پوست های چرب بسیار مفید باشند. ماسک ها، تقویت کننده ها و اسپری هایی را انتخاب کنید که محتوی روغن های ضروری اسطوخودوس، شعمدانی، یلانگ یلانگ، نعنافلفلی، ارس، پرتقال، سرو، لیمو یا مریم گلی باشد.
ماسک های خاک رس برای پاکسازی عمیق و سم زدایی پوست های چرب بسیار مناسب هستند. استفاده از ماسک های کرمی برای پوست های چرب مجاز نیست. برای پاکسازی پوست های چرب از ماسک خاک رس به علاوه سرکه سیب استفاده کنید. برای خرید ماسک خاک رس فوق العاده مورد تایید مشتریان نارین گل به لینک زیر مراجعه نمایید:

از آن جا که پوست دور چشم تقریبا هیچ چربی تولید نمی کند، حتی افرادی که پوست چرب دارند لازم است برای محافظت از پوست این قسمت از یک کرم دور چشم ملایم استفاده کنند.
اسپری صورت: برای پوست های چرب مناسب است و به حفظ تعادل رطوبت کمک می کند. در یک ظرف اسپری مقداری آب را همراه با گلاب، روغن گریپ فروت مخلوط نمایید و روزی 2 مرتبه صبح و شب به روی پوست اسپری نمایید. خرید روغن گریپ فروت از لینک زیر:

روغن اسانسی گریپ فروت خالص و ارگانیک
برنامه پیشنهادی برای پوست چرب
روزانه:
صبح: کمپرس، پاکسازی، تقویت استفاده از محلول بدون چربی و محتوی آلفا هیدروکسی اسید. در صورتی که پوست، خشک و بدون رطوبت باشد، استفاده از یک مرطوب کننده بدون چربی و بسیار ضعیف، آن هم فقط در قسمت های لازم. استفاده از روغن بلسان برای لبها. اسپری کردن صورت
در طول روز: صورت خود را با یک پنبه آغشته به یک تقویت کننده یا روغن اسطوخودوس تمیز کنید.
بعد از ظهر: کمپرس، پاکسازی، تقویت. استفاده از یک مرطوب کننده ملایم دور چشم برای اطراف چشم ها. اسپری
یک یا دو بار در هفته: صورت را به مدت هشت تا 10 دقیق بخار بدهید. از ماسک خاک رس استفاده کنید.

ویدئویی در زمینه برنامه مراقبت روزانه از پوست های چرب و مستعد جوش

منبع خبر: حق با طبیعت است

نظرات کاربران

برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید و یا وارد شوید.

اینجا را کلیک کنید تا وارد شوید