نارین گل همواره سعی دارد تا محصولات گیاهی و طبیعی را با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار داده و فرآیند خرید و ارسال را برای مشتریان خود به گونه ای فراهم آورد که بتوانند به راحتی خرید خود را انجام داده و محصولات خود را دریافت نمایند؛ با این حال در صورتیکه به هر عنوان محصولات ارسال شده برای شما دارای مشکلی بود می توانید طبق شرایط زیر این محصولات را بازگردانید:

در صورت وجود مشکلاتی که در ضمانت بازگشت محصولات و ضمانت کیفیت که در پایین ذکر شده است، مشتریان تا هفت روز فرصت دارند که مشکلات موجود را به نارین‌گل اعلام کنند. در صورت اعلام بعد از این مدت ، نارین‌گل هیچ تعهدی در بازگرداندن محصولات ندارد. بعد از اعلام به پشتیبانی نارین‌گل و تماس با شماره‌ی 021-66966058 در صورت موجودی محصول در انبار نارین‌گل بین 24 تا 48 ساعت محصول را از مشتری دریافت و محصول جدید را جایگزین می‌کنند. در باقی شهرها، محصول مورد نظر در صورت موجودی در انبار 24 تا 48 ساعت برای مشتری ارسال خواهد شد.

شرایط ضمانت بازگشت 7 روزه محصولات

تبصره . این بند در مورد ماهیت محصول است و خواص نوشته شده درمحصولات توسط تولید کننده ادعا شده است و نارین‌گل درمورد نتیجه این خواص مسئولیتی ندارد.

1- ارسال محصولی که با اطلاعات موجود در سایت از جمله عکس و اطلاعات محصول از جمله وزن، تعداد، رنگ و غیره مغایرت داشته باشد:

الف- محصولات مراقبت از پوست و مو و تغذیه سالم
در مورد محصولات مراقبت از پوست و مو و تغذیه سالم همچون صابون های گیاهی، شامپوهای گیاهی، سرم ها، لوسیون های گیاهی، دمنوش های گیاهی و غلات صبحانه به دلیل مسائل بهداشتی ،  اگر بسته‌بندی وکیوم شده به نحوی باز شده باشد، شرکت نارین‌گل از پس گرفتن محصول به هر صورتی معذور است . لازم به ذکر است در این مورد مشتری بایستی تا حداکثر 24 ساعت کاری بعد از دریافت محصول این مورد را به نارین‌گل اعلام نمایید و مشخص است در صورت گذشتن از این زمان نارین‌گل از بازگشت محصول معاف است. بازگرفتن این محصولات تنها منوط به عدم انطباق با عکس، وزن، تعداد و گذشتن تاریخ انقضا می باشد و نارین گل مسولیتی در زمینه اثرگذاری و صحت خواص ذکر شده توسط تولید کننده در سایت نمی باشد و در صورتیکه محصول مورد نظر با پوست یا موی شما سازگار نباشد ویا تاثیری که مد نظرتان است را از مصرف محصولات بدست نیاوردید نارین گل به هیچ عنوان مسولیتی جهت بازشگت محصول نداشته و امکان بازگشت محصولات مصرف شده و مصولاتی که وکیوم آن ها باز شده است ندارد. لذا لطفا حتما در خرید و اتخاب خود دقت نمایید. 

ب- روغن‌ها و شربت‌ها
در صورتی که محتویات این محصولات با چیزی که ذکر شده متفاوت باشد، باید توسط کارشناسان نارین‌گل تایید شود و سپس مراحل بازگشت به مشتری آغاز می‌شود. لازم به ذکر است در صورت عدم صحت ادعای مشتری نارین‌گل تمام هزینه‌های پست و بازگشت به عهده مشتری است و اگر ادعای مشتری درست باشد نارین‌گل تمام هزینه‌های ارسال و بازگشت را تقبل می‌کند. در این مورد مشتری بایستی تا حداکثر 24 ساعت کاری بعد از دریافت محصول این مورد را به نارین‌گل اعلام نمایید و مشخص است در صورت گذشتن از این زمان نارین‌گل از بازگشت محصول معاف است.


2- عدم داشتن تاریخ تولید مناسب، و یا گذشتن از تاریخ انقضا :
این مورد باید توسط کارشناسان نارین‌گل تایید شود و سپس مراحل بازگشت وجه به مشتری آغاز می‌شود. لازم به ذکر است در صورت عدم صحت ادعای مشتری نارین‌گل تمام هزینه‌های پست و بازگشت به عهده مشتری است و اگر ادعای مشتری درست باشد نارین‌گل تمام هزینه‌های ارسال و بازگشت را تقبل می‌کند.


3- مخدوش بودن بسته‌بندی محصولات در کلیه مراحل ارسال اعم از شکستن، خراب شدن و....:
در این مورد باید عکس محصول توسط مشتری گرفته شود و برای کارشناسان نارین‌گل ارسال شود و سپس در صورت تایید مراحل بازگشت به مشتری با هزینه نارین‌گل آغاز خواهد شد.


4- خراب شدن، گندیدگی و.... محتویات محصولاتی که نیاز به نگهداری در شرایط خاصی هستند.
باید توسط کارشناسان نارین‌گل تایید شود و سپس مراحل بازگشت به مشتری آغاز می‌شود. لازم به ذکر است در صورت عدم صحت ادعای مشتری نارین‌گل تمام هزینه‌های پست و بازگشت به عهده مشتری است و اگر ادعای مشتری درست باشد نارین‌گل تمام هزینه‌های ارسال و بازگشت را تقبل می‌کند. لازم به ذکر است در این مورد مشتری بایستی تا حداکثر 24 ساعت کاری بعد از دریافت محصول این مورد را به نارین‌گل اعلام نمایید و مشخص است در صورت گذشتن از این زمان نارین‌گل از بازگشت محصول معاف است.