شرایط ضمانت بازگشت محصولات
1) ارسال محصولی که با اطلاعات موجود در سایت از جمله عکس و اطلاعات محصول از جمله وزن، تعداد، رنگ و غیره مغایرت داشته باشد.
2) عدم داشتن تاریخ تولید مناسب یا منقضی شدن تاریخ انقضا :
این مورد باید توسط کارشناسان نارین‌گل تایید شود و سپس مراحل بازگشت وجه به مشتری آغاز می‌شود.
لازم به ذکر است در صورت عدم صحت ادعای مشتری، تمام هزینه‌های پست و بازگشت به عهده مشتری است و اگر ادعای مشتری درست باشد نارین‌گل تمام هزینه‌های ارسال و بازگشت را تقبل می‌کند.
3) مخدوش بودن بسته‌بندی محصولات در کلیه مراحل ارسال اعم از شکستن، خراب شدن و…در این مورد باید عکس محصول توسط مشتری گرفته شود و برای کارشناسان نارین‌گل ارسال شود و سپس در صورت تایید، مراحل بازگشت به مشتری با هزینه نارین‌گل آغاز خواهد شد.
4) خراب شدن، گندیدگی و.... محتویات محصولاتی که نیاز به نگهداری در شرایط خاصی هستند.باید توسط کارشناسان نارین‌گل تایید شود و سپس مراحل بازگشت به مشتری آغاز می‌شود.در صورت عدم صحت ادعای مشتری نارین‌گل تمام هزینه‌های پست و بازگشت به عهده مشتری است و اگر ادعای مشتری درست باشد نارین‌گل تمام هزینه‌های ارسال و بازگشت را تقبل می‌کند
لازم به ذکر در صورت وجود مشکلاتی که در ضمانت بازگشت محصولات و ضمانت کیفیت که در بالا توضیح داده شد، مشتریان تا 48 ساعت کاری فرصت دارند که مشکلات موجود را به نارین‌گل اعلام کنند. در صورت اعلام بعد از این مدت ، نارین‌گل هیچ تعهدی در بازگرداندن محصولات ندارد. بعد از اعلام به پشتیبانی نارین‌گل و تماس با شماره‌ی 91706058-021 در صورت موجودی محصول در انبار نارین‌گل بین 24 تا 48 ساعت محصول را از مشتری دریافت و محصول جدید را جایگزین می‌کند. در باقی شهرها، محصول مورد نظر در صورت موجودی در انبار، 2 تا 7 روز کاری محصول جایگزین به دست مشتری خواهد رسید. توجه شود در صورتی که محصول مورد استفاده قرار گیرد، محصول بازپس گرفته نخواهد شد.