زمان ارسال: تهران 24 تا 48 ساعت شهرستان 3 تا 8 روز

هزینه ارسال: خریدهای بالای 100 هزار تومان رایگان، خرید زیر 100 هزار تومان تهران 6000 تومان، شهرستان 5000

دمنوش نعناع فلفلی نارین گل

  • آرامش معده
  • سردرد
  • انرژی زا
  • گیاهخواری
  • نشاط آور
وزن : 20 گرم
‎30٬000ریال

وضعیت: ناموجود

نعناع فلفلی نارین گل تولید شده شمال کشور است و بدون هیچ سموم و کاملا سالم کشت و تولید شده است . نعناع فلفلی نارین گل تولید آخرین برداشت در سال 1395 است. نعناع فلفلی برای دستگاه گوارش بسیار مناسب است و معده را تقویت می کند و حالت تهوع را رفع می کند . نعناع فلفلی سردرد و میگرن بهبود می بخشد . رماتیسم را تسکین می دهد . سیستم ایمنی را تقویت می کند . نعناع فلفلی آرام بخش بوده و از تشنجات دستگاه عصبی پیشگیری می کند .


مشاهده تمامی دمنوش های معطر روزانه

زمان ارسال: تهران 24 تا 48 ساعت شهرستان 3 تا 8 روز

هزینه ارسال: خریدهای بالای 100 هزار تومان رایگان، خرید زیر 100 هزار تومان تهران 6000 تومان، شهرستان 5000

کد کالا: herbs-87
 

توضیحات محصول

نعناع فلفلی یا سوسنبر
طبیعت(مزاج) : گرم و خشک

نعناع فلفلی نارین گل تولید شده شمال کشور است و بدون هیچ سموم و کاملا سالم کشت و تولید شده است . نعناع فلفلی نارین گل تولید آخرین برداشت در سال 1395 است.
سازمان جهانی سلامت استفاده از عصاره‌ی نعناع فلفلی را برای درمان سندرم روده‌ی تحریک‌پذیر و رفع مشکلات گوارشی مانند نفخ و ورم معده به رسمیت شناخته است
سوسنبر چه دارد ؟
سوسنبر دارای اسانس کامفر است که به نام مانتول معروف است و همین مانتول است که دارای بوی مشحص و طعم سوزان و تند و در عین حال مطبوع و خنک کننده است . سوسنبر دارای دو خاصیت است .اگر آن را به مقدار کم مصرف کنند خواص بی حس کننده ، مسکن و ضد تشنج دارد و اگر به مقدار زیاد مصرف کنند بر عکس تقویت کننده اعصاب و مقوی قوه هاضمه است .
توضیحات بیشتر از نعناع فلفلی یا سوسنبر
قدیمی ها نعناع را به خوبی می شناخته اند . بقراط حکیم ، دم کرده نعناع را برای تعدیل احساسات خوب و بد و آرام کردن قلب تجویز می کرد و عقیده داشت عشق ، کینه ، خشم ، هوس و با دم کرده ی نعناع معالجه می شود ، به شرطی که مصرف آن را جدا شروع کرده و ادامه دهند .
به همین جهت ، ارسطو ، فیلسوف شهیر یونان در یکی از کتاب های خود می نویسد ، که در زمان جنگ نباید نعناع کاشت و نابید نعناع خورد ، زیرا نعناع صفت جنگجویی را تضعیف می کند .

نحوه مصرف

نحوه مصرف سوسنبر یا نعناع فلفلی
- دمنوش
15 گرم از برگ خشک آن را با یک لیتر آب جوشانده و یا دم کرده و با مقداری عسل شیرین نموده و میل کنید .
- جهت درمان بی اشتهایی
هشت تا ده عدد برگ تازه یا ده گرم برگ خشک سوسنبر را در یک فنجان آب جوش دوازده دقیقه دم کنید و ، بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین کنید و در طی روز سه یا چهار بار و هر بار یک فنجان از آن را بنوشید . اگر دچار بی اشتهایی شده اید با دم کرده ی سوسنبر یا نعناع فلفلی بزودی معالجه شده و اشتهای شما باز خواهد شد .
- جهت درمان آسم
دو تا برگ تازه ی سوسنبر را بچینید و در یک فنجان آب جوش دوازده دقیقه دم کنید ، اگر دسترسی به برگ تازه ی سوسنبر ندارید پانزده گرم برگ خشک آن را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید و ، بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازید ، و هر روز سه یا چهار بار و هر بار یک فنجان از آن را بنوشید .
دم کرده ی سوسنبر سرفه های پی در پی شما را در بیماری آسم آرام می کند . نسخه ی این دم کرده برای درمان برونشیت و بیماری های مربوط به مجاری تنفس و سرماخوردگی هم تجویز شده است .
- جهت درمان سردرد
دم کرده ی سبک سوسنبر سردردهای شما را آرام می کند .علت سردردهای شما چه عصبی و چه مربوط به سوءهاضمه باشد آن را معالجه و درمان می کند. طرز تهیه و مقدار مصرف دم کرده ی سبک سوسنبر برای معالجه ی سردرد این است
دو عدد برگ سوسنبر تازه را در یک فنجان آب جوش و یا پانزده گرم برگ خشک سوسنبر را در یک لیتر آب جوش دم کنید تا دوازده دقیقه بماند ، سپس آن را صاف کرده و هر روز چهار فنجان از آن را بنوشید .
- جهت درمان اختلالات عصبی
اگر مظطرب هستید ، اگر از تشنجات رنج می برید ، و خلاصه اگر اعصاب شما ناراحت شده است ، دم کرده سبک و رقیق سوسنبر بنوشید .
طرز تهیه و مقدار مصرف آن این است که دو برگ سوسنبر تازه را در یک فنجان آب جوش دوازده دقیقه دم کنید و بعد صاف کرده و با عسل شیرین کنید و هر روز چهار بار و هر بار یک فنجان از آن را بنوشید .
اگر بر عکس سست و ناتوان هستید و همیشه خواب آلود می نمایید و خلاصه سرحال نیستید و احتیاج به یک تقویت کننده دارید ، دم کرده ی قوی سوسنبر را بنوشید .
برای تهیه ی دم کرده ی قوی سوسنبر باید هشت تا ده برگ تازه ی سوسنبر را در یک فنجان آب جوش و یا ده گرم برگ خشک سوسنبر در یک لیتر آب جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز چهار بار و هر بار یک فنجان از آن را بنوشید .
- جهت درمان درد پاها
اگر پاهای متورم ، دردناک و خسته ای دارید ، صد گرم برگ تازه یا خشک سوسنبر را در یک تشت آب گرم بریزید و دوازده دقیقه بگذارید ، دم بکشد، بعد پاهای خود را در آن گذاشته و با دست ماساژ دهید و بشویید .
حمام پاها با دم کرده ی سوسنبر به ترتیبی که در بالا شرح دادیم ، موجب استراحت و آرامش می شود و اگر یک هفته هر روز این کار را ادامه دهید ، بعد از پایان هفت روز خواهید دید پاهای چابک و چالاکی پیدا کرده اید که مثل پرندگان خیلی سبک و چالاک می توانید بدوید .
- جهت درمان انواع رماتیسم
صد گر برگ های سوسنبر تازه یا خشک را در دو لیتر آب جوش بخیسانید ، وقتی خوب خیس خورد تا گرم است در پارچه ی نازکی بپیچید و به صورت کمپرس روی جاهای دردناک بدن بگذارید . کمپرس گرم سوسنبر دردهای مفاصل و رماتیسم را آرام می کند .
برای درمان سردرد ، بی‌خوابی و اختلالات عصبی چند عدد برگ تازه سوسنبر را در یک فنجان آب جوش (پس از شستن ) بیندازید ، یک ربع بماند سپس آن را صاف کنید و شیرین کنید و بنوشید . روی سه تا چهار فنجان به فاصله معین مصرف شود .در صورت نبودن برگ تازه می‌توانید مقدار 15 گرم از برگ‌های خشک آن را مصرف کنید ( برگ‌های خشک را در داخل یک لیتر آب جوش قرار دهید )
- چند مصرف دیگر از نعناع فلفلی یا سوسنبر
*اگر چای نعناع را با عسل ، اشخاص سالخورده ، مدت طولانی مصرف کنند ، این خاصیت را دارد که بدن این اشخاص را گرم کرده و ادرار را به آسانی خارج می کند .
* در مواردی که ادرار بند می آید ، باید برگ های سوسنبر را در سرکه پخت و آن را به صورت ضماد گرم روی مثانه گذاشت و هشت روز این کار را ادامه داد تا حبس البول برطرف شود .
* کسانی که از ناحیه ی پا زود سرما می خورند ، باید برگ های نعناع را در کفش های خود بگذارند تا پایشان با آن تماس پیدا کند .
مواد منع و اختیاط در مصرف نعناع فلفلی یا سوسنبر
- مصرف خوراکی نعنا فلفلی برای افرادی که از سنگ کیسه‌ی صفرا دارند توصیه نمی‌شود.
- از این گذشته مصرف عصاره‌ی خوراکی برای خانم‌های باردار و شیرده و همچنین کودکان زیر دو سال مورد منع مصرف دارد.

مشخصات محصول

جدول کاربردهای محصول

ویروسی و سرماخوردگی پیشگیری از سرما خوردگی
میگرن و درد مفاصل دردهای مفاصل, سردرد و میگرن
معده و گوارش درد معده و زخم معده
دستگاه تنفسی ضد سرفه و پاکسازی ریه
تقویت کننده‌های عمومی تقویت سیستم ایمنی
آرامش روحی و رفع استرس آرام بخش

برچسب‌ها

برای جدا کردن برچسب‌ها از فاصله استفاده کنید. برای جملات نقل قول تکی (') را به کار ببرید.

نظرات

با نظر خود در مورد این محصول، سایرین را در خرید آن یاری نمایید:

فقط کاربران ثبت نام شده می توانند نظر ثبت كنند. لطفا، وارد سيستم شويد يا ثبت نام كنيد

ارسال شده توسط:
کیفیت خوبی داره ممنون
(ارسال شده در 1396/6/8)