زمان ارسال: تهران 24 تا 48 ساعت شهرستان 3 تا 8 روز

هزینه ارسال: خریدهای بالای 100 هزار تومان رایگان، خرید زیر 100 هزار تومان تهران 6000 تومان، شهرستان 5000

هانشویه کلرهگزیدین قابلیت اتصال و چسبندگی محکم به غالب نواحی دهان را دارا می‌باشد، که باعث می‌شود این ماده پس از چسبندگی به تدریج و آهسته آزاد گردد و در یک محدودۀ زمانی، دائماً محیط ضد میکروبی در دهان فراهم می‌آورد. کلرهگزیدین به دلیل خاصیت کاتیونیک خود، عمل گلیکولیز را در باکتری مهار کرده، در نتیجه تولید اسید توسط پلاک میکروبی را کاهش می‌دهد و از این جهت pH دهان را بالا می‌برد.


مشاهده تمامی دهانشویه گیاهی

زمان ارسال: تهران 24 تا 48 ساعت شهرستان 3 تا 8 روز

هزینه ارسال: خریدهای بالای 100 هزار تومان رایگان، خرید زیر 100 هزار تومان تهران 6000 تومان، شهرستان 5000

کد کالا: cosmetics-23
 

توضیحات محصول

کلر هگزیدین یکی از دهان شویه های ضد میکروبی در دندانپزشکی است که به عنوان یک استاندارد جهت مقایسه با سایر عوامل ضد پلاک معرفی شده است.
خواص دهان شویه کلرهگزیدین 0/2 درصد :
- ضد عفونی کننده
- التیام التهابات لثه و زخم های مخاطی دهان
- بدون تحریک و یا ایجاد خشکی در مخاط دهان
- جلوگیری از التهابات و خونریزی لثه
- ضد میکروب قوی
دهان شویه کلرهگزیدین بایستی دو بار در روز مصرف شود و به منظور جلوگیری از تغییر رنگ دندان ها ، پیش از مصرف، دندان ها را مسواک بزنید.
البته باید خوب دهان را بشویید چراکه خمیر دندان می تواند از اثر دهان شویه بکاهد.
اجزاء فعال دهان شویه کلرهگزیدین :
زایلیتول (0/040%) : جهت کمک به رمینرالیزاسیون دندان وکاهش عوارض جانبی <br>کلرهگزیدین
تیمول (0/020%) : از اصلی ترین اجزای گیاه آویشن و دارای خواص ضد میکروبی و تقویت تاثیر در پیشگیری از تشکیل پلاک - طعم خوشایند - آنتی اکسیدان
عملکرد دهانشویه کلرهگزیدین :
هانشویه کلرهگزیدین قابلیت اتصال و چسبندگی محکم به غالب نواحی دهان را دارا می‌باشد، که باعث می‌شود این ماده پس از چسبندگی به تدریج و آهسته آزاد گردد و در یک محدودۀ زمانی، دائماً محیط ضد میکروبی در دهان فراهم می‌آورد. کلرهگزیدین به دلیل خاصیت کاتیونیک خود، عمل گلیکولیز را در باکتری مهار کرده، در نتیجه تولید اسید توسط پلاک میکروبی را کاهش می‌دهد و از این جهت pH دهان را بالا می‌برد. دهان شویه کلر هگزیدین
خواص دهان شویه ضد میکروبی :
حداقل اثرات سيتوتوكسيك را بر سلولهاي بدن در هنگام مجاورت آنها با دهانشويه داشته باشد.
مختص باکتریهای بیماری‌ زا بوده و باعث ازدیاد باکتریهای مقاوم و رشد بیش از حد ارگانیسم‌ های فرصت‌ طلب نگردد.
موجب تحریک مخاط نشده و تغییر رنگ در دندانها ایجاد نکند.
جذب سیستمیک آن کم بوده یا اصلاً به صورت سیستمیک جذب نگردد.
داراي خاصيت ضد درد در مجاورت با زخمهاي دهان باشد.
شناخت فارماکولوژیکی دهان شویه وی وان :
استوماتیت (التهاب دهان):
استوماتيت‌ عبارت‌ است‌ از التهاب‌ فراگير دهان‌ (شامل‌ مخاط‌ دهان، لب‌ها، زبان و کام‌) که‌ داراي‌ 2 نوع‌ اصلي‌ می باشد‌: استوماتيت‌ حاد و استوماتيت‌ آفتي‌ (زخم‌ دهان‌) که‌ شايع‌تر است‌.
استوماتيت يا التهاب دهاني يكي ازعوارض شايع است كه موجب درد و مشكلات قابل توجه مي شود.
استوماتيت نه تنها به واسطه درد موجب سلب آسايش بيمار مي شود، بلكه در دريافت مواد غذايي و مايعات نيز اشكال ايجاد مي كند و به مشكلات باليني جدي مي انجامد.
علاوه بر اين استوماتيت با طيف وسيعي از تغييرات مخاطي دهان نظير عفونت و خون ريزي همراه است كه مي تواند منجربه عفونت سيستميك شود، زيرا مخاط دهان كه بسان سدي در برابر نفوذ بسياري از عوامل بيماري زا ، آسيب ديده و در نتيجه خطر عفونت هاي ثانويه و سيستميك را به دنبال دارد.
با توجه به مشكلات و عوارض استوماتيت، پيشگيري و درمان اين عارضه در بيماران تحت شيمي درماني اهميت به سزايي دارد .
كلرهگزيدين كه به عنوان دهانشويه توسط انجمن دندان پزشكان امريكا مورد تأييد قرار گرفته، در ايران جهت كنترل پلاك ميكر وبي تجويز مي شود. و اثر بخشي آن در پيشگيري از بيماري هاي پريودنتال و استوماتيت ناشي از شيمي درماني در مطالعات مختلفي مشخص شده است. از آنجا كه تهاجم عوامل ميكروبي در دهان مي تواند در ايجاد استوماتيت مؤثر باشد بنابراين استفاده از دهانشويه کلرهگزیدین وی وان با خاصيت ضد ميكروبي مي تواند در پيشگيري از استوماتيت مؤثر باشد.
کاربرد دهان شویه کلرهگزیدین در دندانپزشکی :
از دهان‌شویه کلرهگزیدین در مطب دندانپزشکی توسط افراد حرفه‌ای و نیز در منزل استفاده می‌شود.
به دنبال جراحی دهان یا جراحی‌های لثه به دلیل وجود زخم و بخیه که امکان استفاده از مسواک وجود ندارد می توان از دهانشویه کلرهگزیدین استفاده کرد.
بررسی های اثرات کلینیکی دهان شویه کلرهگزیدین وی وان :
در آزمایشات حیوانی اثرات سمی و سرطان زائی در این ماده دیده نشده است. کلرهگزیدین محدود به یک گونۀ خاص نبوده و بر طیف وسیعی از باکتریهای گرم مثبت و منفی و همچنین برخی از قارچ‌ها و برخی از ویروس‌ها از جمله ویروس مولد ایدز و هپاتیت موثر است.
كلرهگزيدين داراي MIC1<1mgr/ml علیه استرپتوکوکوس موتانس (معروف ترین باکتری دهان) می باشد.و در غلظت های 0/0002% - 0/08% اثرات آنتی باکتریال علیه استرپتوكوكوس سوبرينوس دارد.
میزان اثربخشی دهان شویه کلرهگزیدین وی وان :
از جمله عواملی که موجب کاهش قدرت کلرهگزیدین می شود:
می‌توان از pH پائین، چرک محیط‌های سرم، پروتئینی و ساکاروزی نام برد. این محیط‌ها اتصال و چسبندگی این ماده ضد میکروبی را کاهش می‌دهد همچنین مواد آنیونی که در دهان شویه وجود دارند می‌توانند اثر کلرهگزیدین را کم کنند. بنابراین بهتر است دهان شویه کلرهگزیدین نیم ساعت پس از مسواک زدن استفاده شود که حداکثر قدرت ضدباکتریایی خود را حفظ نماید.
اثر بخشی این دهان شویه به دوز مصرف آن بستگی دارد و نه به غلظت آن. دوز درمانی دهان‌شویه کلرهگزیدین مصرف 10 میلی‌گرم تا 20 میلی‌گرم از دهان شویه با غلظت 0/2 درصد تا 0/12 درصد می باشد.

نظرات مشتريان نارين گل در مورددهان شویه کلرهگزیدین وی وان

نحوه مصرف

مشخصات محصول

جدول کاربردهای محصول

برچسب‌ها

برای جدا کردن برچسب‌ها از فاصله استفاده کنید. برای جملات نقل قول تکی (') را به کار ببرید.

نظرات

با نظر خود در مورد این محصول، سایرین را در خرید آن یاری نمایید:

فقط کاربران ثبت نام شده می توانند نظر ثبت كنند. لطفا، وارد سيستم شويد يا ثبت نام كنيد

ارسال شده توسط:
برام سوال شده که اگه دهان شویه رو فقط باید هفته ای یکبار استفاده کرد چرا دهانشویه وی وان نوشته دوبار در روز؟؟؟ (ارسال شده در 1395/12/15)